photo of پارتیشن اداری پارتیشن اداری ورک وود
فروش، نصب، پارتیشن اداری
Valiasr
Tehran , Tehran , 31356-254144 Iran
+989352589150
پارتیشن اداری آلومینیومی,پارتیشن‌ آلومینیومی,انواع پارتیشن آلومینیومی,پارتیشن دوجداره آلومینیومی,پارتیشن آلومینیوم تک جداره,مزایای پارتیشن آلومینیومی,پروفیل آلومینیومی,قیمت پارتیشن آلومینیومی,روش نصب پارتیشن آلومینیومی

انواع، کاربرد،مزایا و ویژگیهای پارتیشن اداری آلومینیومی

  • 1397/5/21
  • 1484 نفر
  • 21/5/1397 25/8/1399

به مجموعه پارتیشن‌هایی که در ساخت آن ها از فریم آلومینیوم استفاده می شود,  پارتیشن‌ آلومینیومی گفته می‌شود. این نوع پارتیشن در طراحی و پارتیشن بندی محیط‌های اداری بسیار پرطرفدار میباشد. زیرا در تولید آن از اسکلت آلومینیوم استفاده شده است که فلزی سبک و همچنین با استحکام زیاد و زیبا میباشد.

پارتیشن اداری آلومینیومی چیست؟

به مجموعه پارتیشن‌هایی که در ساخت آن ها از فریم آلومینیوم استفاده می شود,  پارتیشن‌ آلومینیومی گفته می‌شود.
این نوع پارتیشن در طراحی و پارتیشن بندی محیط‌های اداری بسیار پرطرفدار میباشد. زیرا در تولید آن از اسکلت آلومینیوم استفاده شده است که فلزی سبک و همچنین با استحکام زیاد و زیبا میباشد. این نوع پارتیشن به دلیل رنگ آنودایز از رنگی با کیفیت بالا برخوردار است که باعث زیباتر کردن محیط اطراف می شود.

این نوع پارتیشن ها را می توان با انواع دیگر ترکیب کرد. به عنوان مثال شیشه سکوریت ساده و یا ام دی اف و کرکره و… که می تواند به زیبایی و کاربرد این پارتیشن ها بیافزاید. پارتیشن های آلومینیومی دارای دو طرح افقی و عمودی می باشند. در هر دو حالت امکان اجرا در پارتیشن دو جداره و تک جداره وجود دارد.

با بکارگیری از متریال آلومینیوم در ساختار پارتیشن های اداری، قیمت این پارتیشن ها از سایر مدلها بالاتر می رود. ساختار اصلی پارتیشن های اداری اغلب از اسکلت های فلزی از جمله آلومینیوم است. علت محبوبیت و پر طرفدار بودن پارتیشن های آلومینیومی بخصوص در سازمان ها و ادارات، استحکام بالا در عین سبک بودن است.

جنس فریم استفاده شده در این پارتیشن ها آلومینیومی بوده و شیشه تک جداره یا دوجداره (بنا به نیاز محیط) در این پارتیشن استفاده میشود.این نوع پارتیشن معمولا” در شرایطی که ابعاد شیشه بزرگ است و دید بیشتر نیاز داریم مورد استفاده قرار می گیرد.

معایب پارتیشن اداری آلومینیومی

ایراد دیگری که این پارتیشن ها دارند علاوه بر شکل ظاهری نه چندان شکیل نسبت به پارتیشن های چوبی، اتصالات خود این اسکلت میباشد که از جنس خود اسکلت یعنی آلومینیومی میباشد که با مرور زمان هنگام باز و بسته کردن درب و یا حتی در برخی موارد به هنگام راه رفتن در محیط پارتیشن بندی شده شاهد سر و صدا از محل اتصالات بدلیل از تنظیم خارج شدن و رگلاژ خواهیم بود.
ساختار اصلی پارتیشن های اداری اغلب از اسکلت های فلزی از جمله آلومینیوم است علت محبوبیت و پر طرفدار بودن پارتیشن های آلومینیومی بخصوص در سازمان ها و ادارات، استحکام بالا در عین سبک بودن است.
پارتیشن اداری آلومینیومی انواع مختلفی دارد ولی چیزی که در بازار ایران جا افتاده انواعی از پارتیشن اداری هستند که با استفاده از پروفیل های بازاری و کلاسیک تولید میشوند که این نوع از پروفیل ها خود در دو نوع 8 پر که برای پارتیشن های تکجداره کاربرد دارد و نوع 8 پر فلت که برای پارتیشن های کلاسیک آلومینیومی دوجداره استفاده میشود تشکیل شده است

انواع پارتیشن آلومینیومی

از انواع پارتیشن آلومینیومی می توان به پارتیشن آلومینیومی تک جداره وپارتیشن دوجداره آلومینیومی اشاره کرد. که هرنوع از پارتیشن ها دارای ویژگی های متمایز کننده ای می باشد. در پارتیشن آلومینیومی می توان از شیشه تک جداره یا دوجداره با توجه به نوع نیاز مشتری هنگام ساخت استفاده نمود. از پارتیشن آلومینیومی در پارتیشن هایی استفاده می شود که ابعاد شیشه بزرگ باشد و به دید بیشتری نیاز داشته باشیم. پارتیشن آلومینیوم به سبب نوع جنس از تنوع رنگی بالایی برخوردار نبوده اما در صورت نیاز می توان رنگ را اصطلاحا بر روی پارتیشن آنادایزکرد که مشمول هزینه بالایی خواهد شد.

این نوع پارتیشن ها به دلیل استفاده کردن از یراق آلومینیوم هر از چند گاهی نیاز به روغنکاری و رگلاژ نمودن دارد.

کاربرد و ویژگیهای پارتیشن دوجداره آلومینیومی:

پارتیشن دوجداره آلومینیومی نوعی از جداکننده میباشد که در فضاهای باز اداری و تجاری جهت جداسازی فضاها استفاده میشود و قابلیت و امکانات بیشتری نسبت به مدل پارتیشن تک جداره آلومینیومی دارد .

ازمهمترین ویژگیهای پارتیشنهای آلومینیومی دوجداره نسبت به تک جداره، قابلیت هایی همچون آکوستیک صدا و جذب صوتی بالاتر، داکتینگ , استحکام و ایستایی و زیبایی بیشتر میباشد . 

مزایای پارتیشن دوجداره آلومینیومی

این نوع پارتیشن اداری دارای یک ساختار از جنس آلومینیوم است از مزیت های این نوع پارتیشن می توان به نصب سریع , زیبایی ,قابل تعویض بودن قطعات خراب شده ,درگیر شدن فضای کمتر و قابل جا به جا شدن راحت اشاره کرد همچنین این نوع پارتیشن با ترکیب ام دی اف ترکیب زیبایی به محیط می بخشد.نوع پروفیل آلومینیوم آنادایز شده است که رنگ بندی متفاوتی دارد رنگ نقره ای، مشکی، طوسی، سفید و برای محیط های اداری استفاده می شود همچنین صدا را تا ۷۰/۸۰ درصد کاهش می دهد.
این نوع پارتیشن ترکیبی از ام دی اف و قاب آلومینیم به همراه شیشه می باشد. و بسته به رنگ محیط آزمایشگاه قابل تغییر می باشد.

ضخامت شیشه ها 4میلیمتر بصورت ساده و یا طرح دار می باشد و قابلیت اجرای کرکره در این نوع پارتیشن نیز وجود دارد.

پارتیشن آلومینیوم تک جداره

پارتیشن آلومینیوم تک جداره از فریم آلومینیوم و جداره های mdf و شیشه تشکیل شده است که ابعاد جداره ها با توجه به سلیقه مشتریان میتواند متغیر باشد. ابعاد جداره ها به صورت ارتفاع کوتاه یا نیمه بلند یا بلند و تا ارتفاع سقف قابل تغییر است. mdf استفاده شده در این نوع پارتیشن به صورت ۶ میلیمتری و یا ۱۶ میلیمتری میباشد.
در پارتیشن آلومینیوم تک جداره فریم دربها با فریم مخصوصی ساخته می شود تا تجهیزات قفل و یراق آلات را بتوان بر روی درب پیاده نمود. شیشه‌های مورداستفاده در این نوع پارتیشن با ضخامت ۴ میلیمتری و به صورت ساده یا تمام سند بلاست و یا سند بلاست راه مات می باشد.

ویژگی بارز دیگر در پارتیشن آلومینیوم تک جداره که می توان به آن اشاره نمود این است که می توان لوگوی مشتریان را به صورت سندبلاست نیز بر روی شیشه اجرا نمود.
این پارتیشن اداری از آلومینیوم سبک با استحکام بالا و زیبایی ظاهری بالا ساخته می شود همچنین در این مدل از پارتیشن می توانید از شیشه به صورت مات، شفاف و طرح دار برای نور گیری اتاق استفاده کنید همچنین برای زیبایی ظاهری و طرح بخشیدن می توان از mdf هم استفاده کرد.

ویژگی  پارتیشن آلومینیوم تک جداره:

قابلیت تغییر مدل شیشه و ام دی اف از نظر رنگ و متریال
بهترین گزینه جهت محیط های کم نور و کوچک
قابلیت نصب لوگو شرکت بروی شیشه
استحکام بالا
زیبایی فوق العاده

مزایای استفاده از پارتیشن آلومینیومی چیست؟

کارفرمایان هنگام طرح ریزی محیط محل کار، برای جدا کردن آن به بخش های کوچکتر، اغلب از پارتیشن اداری استفاده می کنند. پارتیشن بندی علاوه بر اینکه یک راه ارزان و اقتصادی برای ایجاد فضاهای اداری جداگانه برای کارمندان است، مزایای دیگری هم دارد.

فریم این نوع پارتیشن اداری از آلومینیوم ساخته شده است، جداره آن با ام دی اف و شیشه تکمیل شده است .با توجه به استفاده شدن فلز آلومینیوم درآن ، سبک بوده، استحکام بالایی داشته و به راحتی جابه جا می شود. همچنین پارتیشن آلومینیومی در برابر رطوبت و تغییر دما مقاوم بوده و قابلیت بازیافت دارد.
این نوع پارتیشن در دو نوع پارتیشن آلومینیومی تک جداره و پارتیشن آلومینیومی دو جداره ساخته می شود. ضخامت تک جداره آن در حدود ۴ تا ۶ سانتیمتر و دوجداره آن بین ۴ تا۸ سانتی متراست. شیشه استفاده شده در آن به ضخامت ۴ میلی متر می باشد. رنگ چوب و طرح شیشه بنابر سلیقه مشتری تعیین می گردد.
پارتیشن آلومینیومی درارتفاع نیمه بلند، بلند و تا سقف اجرا می شود. شما میتوانید لوگوی خود را نیز بر روی شیشه قرار دهید

پروفیل آلومینیومی و قطعات پارتیشن دوجداره و تک جداره:

به طور کلی پارتیشن از مجموعه محورهای افقی و عمودی تشکیل شده که فضا وپانل بین این محور ها با شیشه و ام دی اف  و شیشه و پرده پر میشود.

به عنوان پرکننده فضای بین تیرهای عمودی به طور معمول از شیشه 10 میل سکوریت استفاده می کنند ، همچنین می توان بجای شیشه از ام دی اف ، طلق پلاستیک، ورق آلومینیومی هم استفاده کرد یا بصورت ترکیب از دو نوع دیواره پارتیشن استفاده کرد.

همچنین  در صورت استفاده از شیشه، بین دوجداره پارتیشن آلومینیومی می توان از پرده استفاده کرد .

محورهای عمودی (پروفیل های سنگین) نقش ستون و محورهای افقی (پروفیل سبک) نقش تیر را در استراکچر پارتیشن ها بازی میکنند که هریک از این دو تیپ پروفیل انواع گوناگونی را شامل میشود. چهارچوب ها محل قرارگیری درب ها، تمام کننده ها، داکت پروفیل ها و نماساز ها مقاطع دیگری هستند که در پارتیشن های آلومینیومی مورد استفاده قرار میگیرند.

شیشه در پارتیشن تک جداره و دوجداره:

در پارتیشن تک جداره شیشه با ضخامت ۶ میلیمتر  و در دوجداره شیشه با ضخامت 10 میلیمتر استفاده میشود. در سه حالت ساده ، تمام سندبلاست و یا سندبلاست راه راه می باشد.

اجزای پارتیشن اداری آلومینیومی

1-فريم اصلي پارتيشنها از جنس آلومينيوم
2-پانلهاي داخلي پارتيشنها از شيشه سکوريت به ضخامت 6 ميلي متر
3-طراحي سندبلاست با طرحهاي متنوع
4-پانلهاي داخلي پارتيشنها از ام دي اف به ضخامت 16ميلي متر
5- تعبيه کرکره آلومينومي 16 ميليمتري در داخل پارتيشن با توجه به نياز مجهز به ولومي جهت سايه روشن
6- محفظه عبور جريان برق با قابليت دسترسي آسان به کابلهاي عبوري در صورت نياز
7- درب پارتيشنها از جنس شيشه هاي 8ميل سکوريت با ترکيب ام دي اف مجهز به قفل و دستگيره برندهاي برتر داخلي با
طرحهاي متنوع سندبلاست و چهار چوب آلومينيومي

 

۵ مزیت نصب سیستم های پارتیشن آلومینیومی برای افزایش بهره وری در محیط کار

فضای داخلی دفتر خود را با پارتیشن های آلومینیومی پارتیشن بندی کنید. این ادعا که پارتیشن بندی دفتر کار شما هنگامیکه که تجارت تان در حال رشد مضاعف است تصمیمی عاقلانه نیست، یک ادعای کاملا درست است. فضاهای اداری کوچکتر و کوچکتر می شوند و در چند سال آینده نیز مساحت زمین های موجود جهت استفاده به عنوان فضای اداری نیز کاهش خواهد یافت. بنابراین، هنگامی که شما نمی توانید اتاق دیگری برای گسترش شرکت خود پیدا کنید، چه کاری انجام می دهید؟ شما می توانید دفتر کار خود را با استفاده از سیستم های پارتیشن شیشه ای یا آلومینیومی، به دو بخش تقسیم کنید که در بسیاری از فروشگاه های موجود در بازار وجود دارد و توسط بسیاری از تولید کنندگان پیشرو در این صنعت ساخته می شوند. اجازه دهید به عواملی که قبل از خرید پارتیشن های مناسب برای دفتر کار خود نیاز دارید، توجه داشته باشید.

۱- زیبایی شناسی

طیف گسترده ای از پارتیشن ها در بازار وجود دارند که هر کدام به نوعی دارای مزایایی هستند. با این حال، استفاده هوشمندانه از این پارتیشن ها با طرحها و رنگ های مختلف میتواند جلوه دفتر شما را بهبود بخشد و فضای داخلی آن را تلطیف کند.

 

۲- ذخیره کنندگان فضا

پارتیشن های آلومینیومی، بر خلاف پارتیشن های شیشه ای یا دیوار، فضای زیادی را در عرض خود ذخیره می کنند. آنها ممکن است به اندازه شیشه یا یک دیوار سیمانی با فضای شما ترکیب نشوند، اما به اندازه کافی قوی هستند تا از فضای شما حمایت کنند.

۳- مقرون به صرفه و کاربردی

پارتیشن های اداری از هر نوع، بهتر از دیوارهای صلب و دائمی هستند. پارتیشن های آلومینیومی تاثیر ویژه ای دارند، زیرا ارزان ترین گزینه بوده و نور و گرما را در داخل اتاق هایی که پوشش می دهند، به طور موثر حفظ می کنند. آنها بسیار کارآمد هستند، زیرا می توانند در هر زمان که بازسازی فضای اصلی دفتر شما ضروری است با کمترین تلاش برچیده شوند، زیرا آنها تنها یک دسته صفحات آلومینیومی سبک وزن بوده که موقت هستند.

۴- حریم خصوصی

حریم خصوصی یک مسئله مهم در دفاتر کار است، زیرا بسیاری از ادارات با هم کار می کنند و سر و صدای بیش از حد، می تواند اختلالی در عملکرد کارکنان ایجاد کند. بنابراین این پارتیشن ها میزان سر و صدا موجود در ادارات را کاهش می دهند و آن را برای انجام کار بیشتر و تمرکز بیشتر کارکنان آماده می کنند. این همچنین به کارکنان در محیط کار احساس امنیت می دهد.

۵- نورپردازی

روشنایی بخش مهمی از هر کسب و کار می باشد. اگر یک دیوار دائمی بسازید، نمی توانید از نور موجود در دفتر استفاده کنید. اما از آنجا که پارتیشنهای آلومینیومی چیزی جز صفحات آلومینیومی نیستند، آنها نور بسیار بیشتری را از خود عبور می دهند و به فضای اداری شما بدون استفاده از منابع نوری اضافی، نور کافی را ارائه می دهند که این منابع نوری اضافی می تواند هزینه زیادی را به شما تحمیل کند.

نتیجه
امروزه با افزایش نیاز به فضاهای اداری، داشتن پارتیشن های اداری بهترین راه برای استفاده کارآمد از فضای اداری شما است، زیرا آنها ارزان هستند و همچنین از آنجا که دفاتر کار ممکن است مدام نیاز به تغییر وضعیت داشته باشند، استفاده از این اقلام فرآیند بازسازی را در مقایسه با زمانی که شما از دیوارهای صلب استفاده کنید، آسان تر می کند و تمام مشکلات مربوط به آن را از بین می برد. آنها سبک وزن هستند، می توانند به آسانی جدا شوند و قابل حمل باشند. آنها همچنین می توانند به تناسب مشخصات دفتر کار جدید شما با هزینه کم دوباره طراحی و ساخته شوند، و با این اوصاف زندگی حتی ساده تر نیز می شود.

قیمت پارتیشن آلومینیومی

قیمت پارتیشن های آلومینیوم نسبت به کیفیت پروفیل، سیستم نصب و تولید و کیفیت شیشه های مصرفی متفاوت است.

انواع روش نصب و اتصال سقفی و دیواری پارتیشن دوجداره و تک جداره:

برخی پارتیشن های  آلومینیومی دوجداره نیازی به اتصال سقفی یا دیواری ندارد و فقط در انتهای پایین ستون های محل درب پیچ و رول پلاک یک اتصال به کف ایجاد میکند. اما در پارتیشن های تک جداره آلومینیومی به علت سطح اتکای کم، هم از بالا و هم از کف ملزم به طراحی اتصال هستیم.

پروفیل آلومینیوم پارتیشن

آنچه بیش از هر چیز در طراحی پروفیل آلومینیوم پارتیشن حائز اهمیت است توجه به زیبایی نمای کار انجام شده میباشد. بیشتر مجریان پارتیشن دوجداره یا تک جداره آلومینیومی به دلیل عدم اشراف به این کار و همچنین بی اطلاعی از پتانسیل های اکستروژن آلومینیوم ، در طراحی پروفیل آلومینیوم پارتیشن زیبایی کار اجرا شده را در نظر نگرفته و نتیجه وجود خط های تکراری در نما و یا اتصالات پیچی نازیبا میباشد.

نکته دیگر در طراحی پروفیل آلومینیوم پارتیشن ، روش نصب آسان پارتیشن ها میباشد. بسیاری از مقاطع موجود در شرکت های فعال در زمینه پارتیشن اداری به لحاظ نصب مشکلات فراوانی را دارا میباشند و این مسئله هم سرعت کار را پایین می آورد و هزینه نصب را افزایش میدهد. طراحی درست و اصولی قالب اکستروژن در حل این مسئله بسیار کمک میکند و کار را در دراز مدت تسریع میبخشد.

کیفیت سطح تمام شده پروفیل پارتیشن ، دیگر پارامتر تشخیص پارتیشن خوب از پارتیشن بد میباشد. در بسیاری از موارد در پروفیل آلومینیوم پارتیشن مشاهده میشود خطوط اکسترود بر روی سطح پروفیل خودنمایی میکند و به دلیل صرف نظر از بعضی عملیات ها در حین تولید، رسیدن به کیفیت تولید خوب در پروفیل آلومینیوم پارتیشن سخت میشود. 

پارتیشن اداری تک جداره

آنچه باید در مورد پارتیشن اداری تک جداره بدانید

پارتیشن های اداری تک جداره از نوع شیشه ای هستند. این نوع پارتیشن ها در ابعاد کوتاه، نیمه بلند، بلند و تا ارتفاع سقف می باشند.
پارتیشن های اداری دو جداره,خرید پارتیشن اداری دوجداره,قیمت پارتیشن دوجداره

راهنمایی جهت خرید پارتیشن های اداری دو جداره

مهمترین مزیت پارتیشن های اداری دو جداره این است که این پارتیشن ها عایق بسیار خوبی برای سر و صدا می باشند.
پارتیشن اداری شیشه ای

پارتیشن اداری شیشه ای | قیمت پارتیشن شیشه ای | پارتیشن شیشه ای فریم لس

ورک وود فعال در زمینه تولید انواع پارتیشن های اداری در ایران. برای اطلاع از نحوه سفارش گیری و همچنین مشاوره در انتخاب و خرید انواع پارتیشن اداری همچنین پارتیشن اداری شیشه ای با ما تماس بگیرید.
پارتیشن اداری ام دی اف

پارتیشن اداری ام دی اف ، قیمت پارتیشن mdf

پارتیشن اداری ام دی اف همانطور که از نامش پیداست دارای قاب ام دی اف می باشد.

با ما در ارتباط باشید

اگر نیاز به مشاوره در زمینه پارتیشن اداری دارید با ما در تماس باشید. منتظرتان هستیم.

  • emailinfo [@] workwood.ir
  • phone02122049741
middle-img