photo of پارتیشن اداری پارتیشن اداری ورک وود
فروش، نصب، پارتیشن اداری
Valiasr
Tehran , Tehran , 31356-254144 Iran
+989352589150
آرگونومیک,صندلی آرگونومیک,صندلی اداری آرگونومیک

صندلی آرگونومیک

  • 1398/4/31
  • 1207 نفر
  • 31/4/1398 4/5/1399

اگر ساعت‌های طولانی روی صندلی اداری می‌نشینید و کار می‌کنید، تهیه یک صندلی ارگونومیک برایتان بسیار سودمند خواهد بود

با علم ارگونومیک مي توانيد تا ابزار و وسایلی را برای کارتان انتخاب کنید تا از این آسیب ها جلوگیری کرده و در هنگام کار احساس خستگی و ناراحتی نکنید. پس همیشه در هنگام خرید وسایلی مثل صندلی، میز بايد به ويژگي هاي ارگونوميك آن ها توجه داشته باشيد تا هنگام كار راحتي بيشتري داشته باشيد. اگر ساعت‌های طولانی روی صندلی اداری می‌نشینید و کار می‌کنید، تهیه یک صندلی ارگونومیک برایتان بسیار سودمند خواهد بود. شما حداقل ۸ ساعت در هر روز خود را در محل کار سپری می‌کنید. پس مجبورید مراقب بدن خود باشید. باید خیالتان آسوده باشد که نشستن طولانی‌مدت به ستون فقرات و بدن شما آسیبی نمی‌رساند. انواع زیادی صندلی ارگونومیک وجود دارد. ولی نمیتوان گفت که فقط آرگونومی مناسب است اما بعضی عوامل باعث می شوند که یک صندلی، یک صندلی ارگونومیک مناسب به نظر برسد. صندلی اداری باید قابلیت‌های خوبی برای راحتی استفاده کننده داشته باشد تا بتواند برای مدت طولانی قابل نشستن باشد، مخصوصا در ادارات یا سازمان‌ها که بیش از هشت ساعت روی صندلی اداری نشسته می‌شود، چنانچه صندلی مناسب نباشد، مطمئنا آسیب‌هایی به ناحیه‌ی کمر شخص وارد خواهد کرد. یکی از مهم‌ترین نکاتی که در طراحی صندلی اداری باید در نظر گرفته شود، این است که صندلی برای چه کاربردی در چه فضایی و توسط چه مقامی در سازمان مورد استفاده قرار می‌گیرد. عموماً افراد به اهمیت استفاده از صندلی ایمن در بازه های طولانی نشستن واقف نیستند، ضمن اینکه عموما الگوی نشستن صحیح را نیز رعایت نمیکنند، زیرا بد نشستن به خودی خود دردناک و آزاردهنده نیست، بلکه آثاری را ایجاد میکند که به مرور میتواند به بروز مشکلات جدی و دردهای مزمن برای بدن گردد، مشکلاتی همچون کمردرد، پادرد، گرفتگی نسوج، اختلالات گردش خون و گوارش، آسیبهای اسکلتی و عضلانی و عوارض مضمن مفصلی همگی میتوانند ناشی از نشستن طولانی در شرایط نامطوب باشند.

مشخصات صندلی آرگونومیک

ارتفاع صندلی باید به راحتی قابل تنظیم باشد. ارتفاع صندلی که در حدود ۱۶ تا ۲۱ اینچ از کف قرار دارد باید برای اکثر مردم کار کند.  اما بعضی عوامل باعث می شوند که یک صندلی، یک صندلی ارگونومیک مناسب به نظر برسد.

وسايل تنظيم بايد به آساني در دسترس وقابل استفاده باشند.

اولین چیزی که از یک صندلی ارگونومیک انتظار می‌رود، راحتی نشیمن آن است. اولین چیزی که از یک صندلی ارگونومیک انتظار می‌رود، راحتی نشیمن آن است.

شیب صندلی شما تا جایی قابل‌تنظیم است که صندلی شما قابلیت تنظیم به سمت جلو و عقب را دارد. اگر بخواهید به پشت تکیه کنید، باید قادر باشید که مقدار خم شدن صندلی به پشت را تنظیم کنید.  تکیه گاه یک صندلی ارگونومیک باید 30 تا 48 سانتی متر پهنا داشته باشد. 

وسايل تنظيم بايد به آساني در دسترس وقابل استفاده باشند.

مفصل گردنده (چرخش صندلی) باید به راحتی قابل چرخیدن باشد تا کاربر بتواند بدون جابجایی در قسمتهای مختلف، به میز خود دسترسی داشته باشد.

جنس رویه صندلی باید به صورتی باشد که جاذب رطوبت بوده و باعث تعریق زیاد بدن در محل هایی که با صندلی در تماس است، نشود و در این جنس نباید به گونه ای باشد که در هنگام نشستن آسایش دمایی شما را بر هم زند. همچنین برای رعایت بهداشت، بهتر است صندلی هایی که در آشپزخانه و یا مکان های بهداشتی استفاده می شوند دارای قابلیت تعویض و یا شستشوی رویه باشند.

صندلی باید پهنا و قعر (از جلو تا پشت صندلی) مناسب داشته باشد که هر کاربری از نشستن بر روی آن احساس راحتی داشته باشد. معمولا قعر  43 تا 50 سانتی متر، یک گودی استاندارد است. قعر صندلی باید طوری باشد که کاربر به اندازه 5 تا 35 سانتی متر فضا برای جلو آمدن یا عقب رفتن روی صندلی داشته باشد. جلو یا عقب رفتن قعر صندلی باید قابل تنظیم باشد.

دسته های صندلی باید قابل تنظیم باشد. آنها باید اجازه دهند که دست کاربر راحتی را احساس کند و شانه ها را آرام کنند. آرنج ها باید راحت بمانند و در هنگام تایپ کردن دست باید کاملا موازی با میز باشد.

انواع صندلی آرگونومیک

صندلی

صندلی اداری Herman Miller Embody

این صندلی کاملاً با استانداردهای سلامت آمریکا تطابق دارد، به‌گونه‌ای که تکیه‌گاه آن به‌طور خودکار با فرم نشستن شما تنظیم می‌شود و از آسیب رسیدن به ستون فقرات جلوگیری می‌کند.Embody در سال 2017 عنوان پرفروش‌ترین صندلی ارگونومیک را به خود اختصاص داده است. علاوه بر نقاط قابل تنظیم متعدد، این صندلی از چهار لایه در قسمت نشیمن‌گاه بهره می‌برد که در کنار راحتی، مانع از تعرق بدن کاربران می‌شود. 

صندلی آرگونومیک

صندلی اداری  Office Star  

این صندلی اداری کاملاً قابل تنظیم است و تکیه‌گاه قابل انعطاف توری شکل برای راحتی کمر و جلوگیری از تعرق بهره می‌برد. دسته‌های قابل تنظیم و شیب رو به جلوی تکیه‌گاه برای مهار گودی کمر از جمله ویژگی‌های مهم صندلی اداری Office Star محسوب می‌شوند.

صندلی اداری آرگونومی

صندلی اداری Knoll ReGeneraton

توری پشتی صندلی‌ از صندلی‌های قدیمی‌ تهیه شده است که محصولات جانبی ذرت هستند. در مجموع کل صندلی از مواد بسیار کمتری استفاده می نماید و در نتیجه سبک تر است که هزینه‌های حمل و نقل و بسته بندی را کاهش می دهد.
فزون بر این، صندلی اداری ReGeneration کاملاً دوستدار محیط زیست است و بیشتر قطعات آن از ذرت و سویا ساخته شده‌اند. در کل این صندلی از هفت بخش اساسی‌ تشکیل شده است، که تنها به ۱۰ پیچ احتیاج دارند. این صندلی چیزی در حدود ۱۳ کیلوگرم وزن دارد، ۳۷% مواد کمتری نسبت به صندلی‌های دیگر استفاده کرده ۲۰% سبک تر از صندلی‌های ویژه اداری است.
 

پارتیشن اداری تک جداره

آنچه باید در مورد پارتیشن اداری تک جداره بدانید

پارتیشن های اداری تک جداره از نوع شیشه ای هستند. این نوع پارتیشن ها در ابعاد کوتاه، نیمه بلند، بلند و تا ارتفاع سقف می باشند.
پارتیشن های اداری دو جداره,خرید پارتیشن اداری دوجداره,قیمت پارتیشن دوجداره

راهنمایی جهت خرید پارتیشن های اداری دو جداره

مهمترین مزیت پارتیشن های اداری دو جداره این است که این پارتیشن ها عایق بسیار خوبی برای سر و صدا می باشند.
پارتیشن اداری شیشه ای

پارتیشن اداری شیشه ای | قیمت پارتیشن شیشه ای | پارتیشن شیشه ای فریم لس

ورک وود فعال در زمینه تولید انواع پارتیشن های اداری در ایران. برای اطلاع از نحوه سفارش گیری و همچنین مشاوره در انتخاب و خرید انواع پارتیشن اداری همچنین پارتیشن اداری شیشه ای با ما تماس بگیرید.
پارتیشن اداری ام دی اف

پارتیشن اداری ام دی اف ، قیمت پارتیشن mdf

پارتیشن اداری ام دی اف همانطور که از نامش پیداست دارای قاب ام دی اف می باشد.

با ما در ارتباط باشید

اگر نیاز به مشاوره در زمینه پارتیشن اداری دارید با ما در تماس باشید. منتظرتان هستیم.

  • emailinfo [@] workwood.ir
  • phone02122049741
middle-img