photo of پارتیشن اداری پارتیشن اداری ورک وود
فروش، نصب، پارتیشن اداری
Valiasr
Tehran , Tehran , 31356-254144 Iran
+989352589150
کاربرد پارتیشن اداری,کاربرد انواع پارتیشن اداری

کاربرد انواع پارتیشن اداری

  • 1399/4/11
  • 1319 نفر
  • 11/4/1399 27/8/1399

پارتیشن اداری یکی از بهترین متریال برای جداسازی فضاهای ادارات،شرکت ها و منازل است.پارتیشن اداری کاربردهای زیادی دارد که باید با آن آشنا شوید تا بتوانید از پارتیشن بهترین استفاده را داشته باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر با تماس بگیرید. 09124340498

در مقالات قبلی با انواع پارتیشن اداری آشنا شده اید. در اینجا سعی داریم شما را با کاربرد پارتیشن اداری و راه هایی برای استفاده هرچه بهتر از پارتیشن ها آشنا کنیم. پس با ما همراه باشید.

پارتیشن اداری

پارتیشن به معنی قسمت بندی و جداسازی است . با توجه به اینکه ادرات و محل های کار روز به روز کوچک تر می شوند ، کاربرد پارتیشن یا پاراوان هر روز بیشتر می شود . با دیوارهای پارتیشنی می توان دو فضا را به طور کامل از هم تفکیک کرد . برخی هم ترجیح می دهند پارتیشن کل فضا را تقسیم نکند و فقط به صورت مانعی برای کمتر دیده شدن یک طرف منزل یا تکیه گاه بصری مبلمان و یا حتی به عنوان عنصری دکوراتیو استفاده نمایند . 

بررسی انواع پارتیشن و کاربرد آن

پارتیشن ها به دو دسته کلی ثابت و متحرک تقسیم می شوند . نوع ثابت همانطور که از نامش پیداست در زمین فیکس و ثابت می شود و با پیچ و مهره غیر قابل حرکت می گردد .
و نوع متحرک که قابل حمل و تغییر مکان است .

معمولا پارتشن های ثابت تا سقف ادامه دارد و در سقف هم پیچ می شود تا استحکام بیشتری داشته باشد و بیشتر جنبه تجاری اداری دارد . در شرکتهایی که می خواهند فضای بزرگ سالن را برای عده ای تقسیم بندی کنند و یا اتاق پرینتر بسازند و یا اتاق سرور را برای سرمایش جدا کنند ازین نوع پارتیشن استفاده می شود . اما در منازل معمولا پارتیشن های متحرک استفاده می شود گرچه از پارتیشن های ثابت بسیار زیبا هم می توان بهره برد مثلا برای نقشه هایی که در ورودی با آشپزخانه مواجه می شویم می توان با یک پارتیشن ثابت بسیار شیک دید اولیه خانه را به سمت سالن هدایت کرد .

انواع پارتیشن از نظر جنس :

پارتیشن ها دارای دسته بندی دیگر هم هستند که به دو نوع پارتیشن تک جداره و پارتیشن دوجداره تقسیم بندی میشوند.

کاربرد پارتیشن اداری

مزیت کاربرد پارتیشن

به طور کلی پارتیشن بدون این که تاثیر اساسی بر ساختار اصلی ساختمان داشته باشد قابلیت نصب و احرا دارد و برخی از انواع پارتیشن که بربروی پایه و ستون های خود نصب می شوند به راحتی قابلیت جایجا داشته و در صورت عدم استفاده به سادگی می توان آنها را از محیط مورد نظر حذف کرد..
پارتیشن به عنوان یک دیوار جدا کننده  موقت و دائمی موقعیت مناسبی را برای جداسازی فضا به وجود می آورد که با داشتن قیمت پایین تر نسبت به دیوارهای گچی و هزینه ای مناسب این تقسیم بندی به وجود خواهد آمد. اگر ساخت و ساز برای قسمتی از فضا مد نظر باشد می توان آن را به صورت موقت حذف کرد و مجدد از آن استفاده نمود.

 

کاربرد های پارتیشن اداری

در برخی از سازمانها شما دیوارهای کج و یا ستون های اضافی را مشاهده می‌کنید که علاوه بر اینکه در دکوراسیون این گونه از محیط ها تاثیر نامناسبی دارند مانع از ایجاد اتاقک های مورد نیاز در فضا خواهند شد. با استفاده از پارتیشن های اداری می توانید ستون ها را مخفی کرده و عیوب دیوارها را از دید پنهان نمایید. پنهان سازی معایب موجود در ساختمان ها از کاربردهای پارتیشن های اداری شناخته می شود.

جداسازی فضاهای ورودی از کاربردهای پارتیشن های اداری

 در بخش قبلی اشاره کردیم که پارتیشن به عنوان یک ابزار برای جداسازی فضا مورد استفاده قرار می گیرد. از مهمترین کاربردهای پارتیشن های اداری می‌توان به جداسازی بخش ورودی از دیگر بخش ها اشاره نمود. در محیط های مختلف با توجه به متراژ آن ها بخش ورودی نقش به سزایی در ظاهر و طراحی مکان اداری مورد نظر خواهد داشت که در برخی موارد برای جداسازی آن می بایست به فکر چاره بود.

استفاده از پارتیشن اداری برای جدا سازی این فضا از دیگر بخش های محیط بهترین گزینه به شمار می رود. نکته مهم در رابطه با این نوع پارتیشن ها این است که می توانید ارتفاع آن را با توجه به نظر و سلایق افراد تغییر دهید. برای استفاده از پارتیشن های اداری جهت جداسازی فضای ورودی می‌توان نوع متریال را براساس طراحی و دکوراسیون محیط انتخاب کرد که ام دی اف و چوب از مرسوم ترین آنها شناخته می شوند. این روزها پارتیشن های اداری اغلب با استفاده از شیشه های تک جداره و دوجداره نیز طراحی و تولید می گردند.


ایجاد اتاق‌های مختلف از کاربردهای پارتیشن های اداری

یکی دیگر از کاربردهای پارتیشن های اداری که از پر طرفداز ترین مبلمان اداری است ایجاد اتاق‌های کوچک و بزرگ در محیط های اداری، سازمان ها و شرکت ها می باشد. در فضایی که در آن محدودیت متراژ وجود دارد می‌توان از پارتیشن های اداری که قابل حمل و جابجایی هستند استفاده نمود. با استفاده از این نوع پارتیشن ها به راحتی می توان در محیط های اداری مرز تعیین نمود و براساس نیاز در بخش های مختلف آن اتاق‌های کوچکی نیز ایجاد کرد.

پنهان سازی از کاربردهای پارتیشن های اداری

 پارتیشن های اداری علاوه بر اینکه جهت جداسازی فضاهای مختلف و ایجاد اتاقک‌های پارتیشنی مورد استفاده قرار می گیرند از یک کاربرد مهم دیگر نیز برخور دارند و آن پنهان سازی معایب ساختمانهای اداری، شرکتها و سازمانها می باشد.


جداسازی فضاهای ورودی از کاربردهای پارتیشن های اداری

پارتیشن اداری به عنوان یک ابزار برای جدا سازی محیط استفاده می شود .  یکی از مهمترین بخش های این امر ، جدا سازی بخش ورودی با سایر بخش های محیط می باشد.

کاربرد پارتیشن اداری


کاربرد اصلی پارتیشن های اداری

کاربرد اصلی پارتیشن اداری جدا کردن فضاهای مختلف از یکدیگر است. در این صورت می توان براحتی و در کمترین زمان ممکن ساختمان را باب میل خود تقسیم بندی نمود. داشتن اتاق مجزا برای هر یک از کارکنان می تواند به بالا بردن راندمان کاری شرکت کمک کند. با ایجاد اتاقهای مجزا، کارکنان نسبت به محیط کاری خود احساس مسئولیت پیدا کرده و برای مرتب کردن آن، دسته بندی اسناد و مدارک و ... تلاش بیشتری می کنند.

از سوی دیگر با تفکیک اتاقها از یکدیگر، کارکنان با آرامش بیشتری مسئولیت های خود را بر عهده می گیرند و اتمام کار نیز مطابق با اهداف شرکت خواهد بود. با استفاده از پارتیشن های اداری می توان  ساختمان اداری را به صورت شناور و دلخواه خود تقسیم بندی کرد.


دیگر مطالب پیرامون پارتیشن

مهارت و دانش کاربردی برای طراحی و نصب پارتیشن اداری متناسب با فضای مورد نظر یک عامل موثر در زیبایی محیط و استفاده بهینه از فضا می باشد.

ساخت برخی از انواع تقسیم کننده ها به گونه ای است که می توان بر روی آن قفل نصب کرد و در نهایت ایمنی محیط به مقدار زیاد در محل کار به وجود می آید.

برای منازل مسکونی و جداسازی فضای این منازل از پارتیشن اختصاصی با خصوصیات و ویژگی های متفاوت استفاده می شود تا علاوه بر ایجاد یک فضای اختصاصی، زیبایی محیط در حد مطلوب و دلخواه حفظ شود.
محصولاتی که به صورت ترکیبی با شیشه ساخته می شوند و یا از انواع شیشه به صورت ساده طراحی شده اند در عبور نور مناسب برای محیط عمل می کنند و علاوه بر تامین نور در مصرف انرژی نیز به مقدار زیادی صرفه جویی می شود.
در دکوراسیون داخلی برای مکان های مختلف متخصصان این فن با در نظر گرفتن مساحت محل مورد نظر و نوع دکوراسیون غالب در محیط از نوع خاصی از جداکننده استفاده می کنند تا ضمن هماهنگی با محیط به عنوان یک تقسیم کننده کاربردی از انواع پارتیشن با طرح های مختلف استفاده شود.

پارتیشن تک جداره

با انواع پارتیشن تک جداره اداری بیشتر آشنا شوید.

گاهی برای جدا سازی فضاها از یکدیگر از پارتیشن تک جداره استفاده می کنند. پارتیشن اداری تک جداره در انواع مختلف و با متریال های گوناگون تولید می شود. پرکاربردترین نوع پارتیشن تک جداره، پارتیشن شیشه ای است.
پارتیشن های اداری دو جداره,خرید پارتیشن اداری دوجداره,قیمت پارتیشن دوجداره

راهنمایی جهت خرید پارتیشن های اداری دو جداره

مهمترین مزیت پارتیشن های اداری دو جداره این است که این پارتیشن ها عایق بسیار خوبی برای سر و صدا می باشند.پارتيشن دوجداره امکان جداسازي قسمت ورودي ساختمان و راهرو هاي منتهي به اتاق ها را از فضاهاي ديگر ميسر مي سازد.
پارتیشن اداری شیشه ای

خرید و آشنایی با انواع پارتیشن شیشه ای

ورک وود فعال در زمینه تولید انواع پارتیشن های اداری در ایران. برای اطلاع از نحوه سفارش گیری و همچنین مشاوره در انتخاب و خرید انواع پارتیشن اداری همچنین پارتیشن اداری شیشه ای با ما تماس بگیرید.
پارتیشن اداری ام دی اف

پارتیشن اداری ام دی اف ، قیمت پارتیشن mdf

پارتیشن اداری ام دی اف همانطور که از نامش پیداست دارای قاب ام دی اف می باشد.

با ما در ارتباط باشید

اگر نیاز به مشاوره در زمینه پارتیشن اداری دارید با ما در تماس باشید. منتظرتان هستیم.

  • emailinfo [@] workwood.ir
  • phone02122049741
middle-img