photo of پارتیشن اداری پارتیشن اداری ورک وود
فروش، نصب، پارتیشن اداری
Valiasr
Tehran , Tehran , 31356-254144 Iran
+989352589150
پارتیشن اداری و فضای کار اشتراکی

فضای کار اشتراکی و نقش پارتیشن اداری در بهبود کیفیت آن

  • 1399/12/9
  • 549 نفر
  • 9/12/1399 9/12/1399

از دیگر خدمات ورک وود می توان به انواع پارتیشن بندی فضای کار اشتراکی اشاره کرد.در این فضاها حفظ حریم شخصی و تمرکز افراد بسیار مهم است .با کم ترین هزینه به کمک پارتیشن بندی می توان این حریم را برای اشخاص ایجاد کرد.

در بسیاری از ادارات کارمندان با یکدیگر در یک فضا کار می کنند که این امر مزایا و معایبی دارد.ما در این مقاله سعی داریم در مورد فضای کار اشتراکی ، مزایا و معایب آن صحبت کنیم و راه حلی برای از بین بردن معایب آن پیشنهاد دهیم.در ادامه مقاله با ما همراه باشید.


فضای کار اشتراکی چیست؟

معمولا بیشتر کسب و کارهای نوپا یا استارتاپ‌ها در آغاز کار خود بودجه ‌ی کافی برای اجاره یا خرید محلی برای استقرار تیم کاریشان ندارند. اما واقعیت امر این است که تبادل نظر و همفکری اعضای تیم از مهمترین عوامل موفقیت آن است. این نیاز به کنار هم بودن و تبادل نظر در ابتدای هر کاری معمولا پررنگ‌تر است. اما کمبود بودجه معمولا تیم‌های کاری را با مشکلات متعددی مواجه می‌کند. فضای کار اشتراکی با فراهم کردن امکانات ضروری مورد نیاز، این امکان را برای تیم‌های کاری و فریلنسرها فراهم می‌کند که با حداقل هزینه بتوانند در محیط کاری مناسبی کار خود را آغاز کنند.
فضای کار اشتراکی معمولا شرکتی با فضای نسبتا بزرگ متشکل از چندین میز کار گروهی بزرگ و صندلی است. که افراد مختلف در ازای پرداخت مبلغ ناچیزی به صورت ماهیانه در آن مستقر می‌شوند.
طراحی فضای داخلی تاثیر زیادی بر روی کیفیت عملکرد و بهره‌ وری کارمندان دارد. پارتیشن اداری یکی از مهم‌ترین اجزا دکوراسیون داخلی است که فضا را به بهترین شکل تقسیم ‌بندی می‌کند.
کاربرد انواع پارتیشن اداری در ادارات و فضاهای کاری اشتراکی حس آرامش و امنیت برای کارمندان ایجاد می‌کند و موجب افزایش بهره ‌وری آن‌ها می‌شود.
ورک وود یکی از شرکت‌هایی است که با سابقه طولانی در زمینه طراحی و تولید انواع دکوراسیون اداری همچنین تهیه کننده انواع پارتیشن اداری تک جداره و دو جداره،آماده ایجاد فضایی پر از آرامش برای صاحبین مشاغل است. 

مزایای فضای کار اشتراکی

فضای کار اشتراکی دارای مزایای متعددی است که در ادامه تعدادی از این مزایا را برای شما یادآورخواهیم شد:


مقرون به صرفه

وقتی از فضای کاری اشتراکی استفاده می‌کنید، دیگر نیازی نیست نگران هزینه بالای رهن یا اجاره یک دفتر کار خصوصی باشید. فضای کاری اشتراکی تمامی امکانات یک دفتر خصوصی را با هزینه پایین‌تر در اختیارتان قرار می‌دهد.


انعطاف ‌پذیری

بزرگ‌ ترین مزیت فضای کاری اشتراکی انعطاف ‌پذیری است. فرض کنید قرار است چند نفر به اعضای تیم‌ شما اضافه شوند.در چنین شرایطی به راحتی می‌توانید با کمک انواع پارتیشن اداری یک فضای جداگانه برای اعضای جدید ایجاد کنید. پارتیشن‌‌های اداری به راحتی نصب می‌شوند و قابلیت جابه‌جایی دارند.


افزایش بهره ‌وری

وقتی در محیطی کار کنید که همه با انرژی و مشتاق باشند، شما هم انگیزه می‌گیرید و بیشتر تلاش می‌کنید. تحقیقات نشان می‌دهد افرادی که در فضاهای اشتراکی کار می‌کنند در مقایسه با افرادی که در دفاتر سنتی فعالیت می‌کنند هدفمندتر هستند و اعتماد ‌به‌  نفس بیشتر دارند.
یکی دیگر از مزایای فضای کار اشتراکی این است که امکان آشنایی با افراد مختلف و فراهم شدن بستری برای قراردادهای کاری متنوع است. این مزیت یکی از بهترین امکانات موجود برای فریلنسرها است. زیرا از طریق حضور در این فضاها می‌توانند علاوه بر تقویت روحیه‌ی اجتماعی خود با افراد مختلفی آشنا شوند و پیشنهادهای کاری مختلف دریافت کنند.

 

پارتیشن بندی فضای کار اشتراکی

 

معایب فضای کار اشتراکی

اگر از جمله افرادی هستید که عادت به زندگی‌های چارچوبی و روتین دارید مطمئنا کار کردن در فضای کار اشتراکی برای شما طاقت فرسا و غیر ممکن خواهد بود. زیرا این محیط معمولا از اصول خاصی پیروی نمی‌کند. و تنها شرطی که در آن رعایت می‌شود رعایت سکوت و عدم ایجاد مزاحمت برای یکدیگر است. در این نوع محیط کاری معمولا محدودیتی برای چیدمان میز و گرد هم آمدن تخصص‌های مختلف وجود ندارد. بنابراین افرادی که در این محیط قرار می‌گیرند باید روحیه کار تیمی بالایی داشته و امروزی باشند. اما گاهی ممکن است در اثر رفت و آمدهای زیاد در این فضا تمرکز لازم برای انجام کارهای ضروری و مهم وجود نداشته باشد.


ازدحام و سر و صدا

رفت و آمدها و بحث‌های داغ در فضای کاری اشتراکی قطعا باعث می‌شود تمرکزتان را از دست بدهید و کلافه شوید.
افرادی که در این محیط‌ها کار می‌کنند معمولا تخصص، گرایش و دیدگاه‌های متفاوتی دارند. در نتیجه، بحث و جدل‌ها و اختلافات اجتناب‌ناپذیر هستند و باعث ایجاد جو منفی و استرس می‌شوند.


نزدیک بودن به رقبا

یکی دیگر از معایب فضای کاری مشترک این است که ممکن است یک استارتاپ یا فریلنسر رقیب صحبت‌های محرمانه گروه شما را بشنود. با استفاده از این اطلاعات برای پیشی گرفتن از شما استفاده کند.
برای حل معایب فضای کار اشتراکی میتوان از انواع پارتیشن اداری استفاده کرد.


تاثیر استفاده از پارتیشن اداری در فضای کار اشتراکی

مهم ‌ترین چیزی که باید در انتخاب فضای کار اشتراکی به آن توجه کنید پارتیشن است. پارتیشن باید به خوبی فضا را تقسیم ‌بندی کند، محیط را دلگیر نکند و جلوی عبور نور را نگیرد.انواع پارتیشن‌ اداری از جنس‌های مختلف ساخته می‌شوند و هر کدام مزایا و کاربردهای خاص خود را دارند.
پارتینش‌های اداری انواع مختلفی دارند؛ که هر کدام مزایا و معایب ویژه و خاص خود را فراهم می‌کنند. یکی از اهداف استفاده از پارتیشن‌های اداری تقسیم یک فضای گسترده به بخش‌های کوچک‌تر است. همین تقسیم‌ بندی موجب ایجاد فضای خصوصی در دفتر کار می‌شود. با این وجود کارکردهای متنوع انواع پارتیشن نوع خاصی از فضای خصوصی را برای شما فراهم می‌کند.

پارتیشن شیشه ای


پارتیشن شیشه ‌ای

پارتیشن شیشه ای علاوه بر زیبایی ظاهری عایق خوبی در برابر صدا است. در نتیجه، جداسازی فضای کار با پارتیشن شیشه‌ ای یک حریم خصوصی برای افراد فراهم می‌کند تا با آرامش کار کنند.
در اولین قدم پارتیشن اداری شیشه‌ ای را در نظر بگیرید. این سبک از پارتیشن در طراحی دفاتر کار مدرن بسیار مورد توجه است. به‌خصوص در فضاهای کوچک تقسیم محیط به کمک پارتیشن شیشه‌ای، کمک می‌کند که در محیط کار احساس خفگی و کوچکی به کارکنان دست ندهد. اما یک پارتیشن شیشه‌ای تا چه حد می‌تواند به ایجاد حریم خصوصی کمک کند. به طور معمول این پارتیشن‌ها، حریمی فضایی برای کارمند یا گروهی از کارمندان ایجاد می‌کند. همچنین می‌توانند تا حدود زیادی از رد و بدل شدن صدا با فضای بیرون جلوگیری کنند. پس به عنوان مثال در فضای محصور شده با با این نوع پارتیشن می‌توان با خیال راحت‌ مکالمه تلفنی یا یک جلسه خصوصی را برگزار کرد. اما همین پارتیشن نمی‌تواند جلوی دیدگاه بصری را به طور کامل بگیرید. حضور در یک اتاق شیشه‌ای شما را در معرض دید سایرین قرار می‌دهد. البته در این زمینه نیز راه کارهایی وجود دارد مانند مات کردن کامل یا طرح ‌دار بخشی از دیواره پارتیشن شیشه‌ای، می‌تواند تا حدود زیادی حریم خصوصی بصری کارکنان را نیز فراهم کند.


پارتیشن دو جداره

نوع دیگری از پارتیشن‌ها،انواع دوجداره پارتیشن هستند. استفاده از پارتیشن اداری دوجداره بیش از هرچیز برای ایجاد حریم خصوصی صوتی مورد استفاده قرار می ‌گیرد. مثلا اگر قصد دارید فضای اتاق جلسه شرکت را به کمک پارتیشن ایجاد کنید؛ پارتیشن اداری دوجداره بهترین شیوه برای جلوگیری از رد و بدل شدن صدا می باشد. در نهایت پارتیشن پاراوان را به عنوان ساده‌ ترین سبک پارتیشن، برای ایجاد فضای خصوصی موقت می‌توان مورد استفاده قرار داد. این پارتیشن‌ها قابلیت جابه‌جایی راحت داشته و به خوبی می‌تواند در مواقع ضروری فضایی خصوصی را برای شما فراهم کند. ایجاد تعادل در حفظ حریم خصوصی کارکنان و اثر دکوراسیون اداری بر شکل‌گیری ارتباط بین آنها، از مهم‌ترین نکاتی است که باید در هنگام طراحی دکوراسیون اداری و خرید انواع مبلمان اداری مد نظر داشته باشید. این هماهنگی کمک می‌کند کارمندان احساس بهتری از کار در فضای کاری داشته باشند؛ و از سویی با کارایی و بهره‌ وری بیشتری به فعالیت بپردازند.

پارتیشن تک جداره

با انواع پارتیشن تک جداره اداری بیشتر آشنا شوید.

گاهی برای جدا سازی فضاها از یکدیگر از پارتیشن تک جداره استفاده می کنند. پارتیشن اداری تک جداره در انواع مختلف و با متریال های گوناگون تولید می شود. پرکاربردترین نوع پارتیشن تک جداره، پارتیشن شیشه ای است.
پارتیشن های اداری دو جداره,خرید پارتیشن اداری دوجداره,قیمت پارتیشن دوجداره

راهنمایی جهت خرید پارتیشن های اداری دو جداره

مهمترین مزیت پارتیشن های اداری دو جداره این است که این پارتیشن ها عایق بسیار خوبی برای سر و صدا می باشند.پارتيشن دوجداره امکان جداسازي قسمت ورودي ساختمان و راهرو هاي منتهي به اتاق ها را از فضاهاي ديگر ميسر مي سازد.
پارتیشن اداری شیشه ای

خرید و آشنایی با انواع پارتیشن شیشه ای

ورک وود فعال در زمینه تولید انواع پارتیشن های اداری در ایران. برای اطلاع از نحوه سفارش گیری و همچنین مشاوره در انتخاب و خرید انواع پارتیشن اداری همچنین پارتیشن اداری شیشه ای با ما تماس بگیرید.
پارتیشن اداری ام دی اف

پارتیشن اداری ام دی اف ، قیمت پارتیشن mdf

پارتیشن اداری ام دی اف همانطور که از نامش پیداست دارای قاب ام دی اف می باشد.

با ما در ارتباط باشید

اگر نیاز به مشاوره در زمینه پارتیشن اداری دارید با ما در تماس باشید. منتظرتان هستیم.

  • emailinfo [@] workwood.ir
  • phone02122049741
middle-img