photo of پارتیشن اداری پارتیشن اداری ورک وود
فروش، نصب، پارتیشن اداری
Valiasr
Tehran , Tehran , 31356-254144 Iran
+989352589150
پارتیشن تک جداره,پارتیشن دو جداره,مزایای پارتیشن های دوجداره,معایب پارتیشن های دوجداره,معایب پارتیشن های تک جداره,مزایای پارتیشن های تک جداره,تفاوت پارتیشن تک جداره و دو جداره

مزایا و معایب پارتیشن تک جداره و دو جداره

  • 1397/5/1
  • 855 نفر
  • 1/5/1397 25/8/1399

پارتيشن هاي تك جداره و دوجداره هر دو كار تفكيك و جداسازي فضاهاي اداري را به خوبي انجام مي دهند ولي از نظر ظاهري و همچنين كارآيي متفاوت مي باشند.

پارتیشن تک جداره

پارتیشن های تک جداره ظاهری ساده تر دارند و نسبت به پارتیشن های دو جداره دارای تنوع کمتری می باشند. معمولا در تک جداره استفاده از یراق آلات اضافی مانند پرده کرکره که نقشی کلیدی در مدل دو جداره دارند، مرسوم نمی باشد.

معمولا عرض پارتیشن در هر دو مدل ۱۰ سانتی متر و ارتفاع استاندارد ۲۱۰ سانتی متر می باشد. البته این ارتفاع قابل افزایش تا سقف محیط و کاهش تا اندازه دلخواه را می باشد.

در این مدل پارتیشن، اتصالات نمای خارجی دارند که این یکی از مزیت های آن محسوب می شود. اتصالات خارجی جابجایی و انتقال را به مراتب سریع تر و ساده تر می کنند از این رو برای قسمت هایی که به طور موقت در نظر گرفته شده اند گزینه بسیار مناسبی می باشد.

پارتیشن دو جداره

در این نوع پارتیشن بر خلاف مدل تک جداره، اتصالات بین پنل داخلی بوده و هیچ گونه نمای خارجی ندارند. پارتیشن دو جداره دارای ضخامتی در حدود ۱۳٫۲ متر بوده و اغلب مجهز به عایق PVC می باشند. همچنین در بین جداره های شیشه ای پارتیشن های دو جداره می توان از پرده های کرکره ای با طرح هایی متنوع مانند لوگوی شرکت، به صورت سایه روشن استفاده نمود که زیبایی بسیاری به پارتیشن می دهند. پارتیشن های دو جداره به دلیل قابلیت عایق صوتی و یا حرارتی خود، نسبت به مدل تک جداره متقاضی بیشتری دارند.

یکی دیگر از عمده ترین تفاوت ها بین دو مدل دو جداره و تک جداره، هزینه مالی آن ها می باشد. پارتیشن های تک جداره علاوه بر اجرا و نصب سریع تر دارای قیمت کمتری می باشند که در شرایطی که هزینه از اولویت های تصمیم گیری است این مساله بسیار تاثیر گذار خواهد بود. می توان گفت پارتیشن های دو جداره به طور تقریبی دو برابر مدل تک جداره هزینه در بر دارند اما آنچه محصولات دو جداره را پر طرفدار تر می کند تنوع بیشتر، زیبایی و خاصیت عایق بودن آن ها می باشد.

مزایای پارتیشن های دوجداره

عایق صدا:

پارتیشن های دوجداره به خاطر ضخامت زیاد آن ها (حدود 16 میلی متر)منافذ صدایی را تا حد قابل قبولی می بندد و اجازه ورود صداهای مزاحم را نمی دهد. این ویژگی یکی از نقاط قوت پارتیشن های دوجداره نیز است.

اندازه های مختلف:

در سال های گذشته یکی از مشکلاتی که در نصب پارتیشن وجود داشت این بود که ارتفاع های پارتیشن ها به صورت ثابت تعیین می شد اما امروزه با ظهور نسل جدید پارتیشن های دوجداره، این مشکل تا حد زیادی برطرف شده و پارتیشن ها در اندازه های متفاوت (تمام سقف، نیمه بلند، بلند و کوتاه) طراحی و نصب می شوند.

وجود پرده کرکره ای:

یکی از امکانات هیجان انگیزی که بسیاری از مشتریان را ترغیب می کند تا از این نوع پارتیشن استفاده کنند، امکان نصب پرده کرکره در میان MDF است و این موضوع به ویژه در ادارات می تواند پر کاربرد باشد.

ظاهر زیبا و متنوع:

یکی دیگر از وجوه تمایز پارتیشن های دوجداره نسبت به دیگر پارتیشن های اداری، ظاهری کاربر پسند و منحصر به فرد است. معمولاً به همین دلیل است که مردم اغلب به این نوع پارتیشن ها علاقه مند می شوند.

معایب پارتیشن های دوجداره

قیمت بسیار بالا:

یکی از موضوعاتی که می توان عیب پارتیشن های دوجداره تلقی نمود، هزینه بالای آن است. این نوع پارتیشن ها به دلیل زیبایی و امکانات خاصی که دارند، مبلغ قابل توجهی نیز برای اجرای آن می باید در نظر گرفته شود.

جا به جایی سخت:

یکی دیگر از معایب این نوع پارتیشن دشواری در جا به جایی و نصب آن نسبت به پارتیشن های تک جداره است که در هنگام سفارش بهتر است این نکته را مد نظر قرار دهیم.

مزایای پارتیشن های تک جداره

مقرون به صرفه:

اولین مزیت این نوع پارتیشن ها نسبت به پارتیشن های دوجداره هزینه پایین آن است که باعث می شود طرفداران بسیاری داشته باشد.

جا به جایی آسان:

مزیت دیگر پارتیشن های تک جداره نسبت به دیگر پارتیشن ها سادگی در نصب، اجرا و جا به جایی آن ها است. بسیار سریع تر از پارتیشن های دوجداره می توان آن را جا به جا نمود و این موضوع نیز در انتخاب مردم بسیار تأثیر گذار است.

معایب پارتیشن های تک جداره

بسیار ساده:

بر خلاف پارتیشن های دوجداره این نوع پارتیشن سادگی خاصی دارد و طرح های آن به اندازه پارتیشن های دوجداره تنوع ندارد و بهتر است برای شرکت های بزرگ و فضاهایی که برای ما اهمیت بسیاری دارند از پارتیشن های تک جداره استفاده نشود.

عدم کنترل صدا:

همانطور که در قسمت قبل هم گفته شد، یکی از وجه تمایز های بین پارتیشن های دوجداره و تک جداره عایق بودن یا نبودن صدا است و متأسفانه این نوع پارتیشن توانایی برطرف کردن این نیاز ما را ندارد و برای فضاهایی که عایق بودن صدا برای ما از اهمیت خاصی برخوردار است می باید از پارتیشن های دوجداره استفاده شود.
 

پارتیشن اداری تک جداره

آنچه باید در مورد پارتیشن اداری تک جداره بدانید

پارتیشن های اداری تک جداره از نوع شیشه ای هستند. این نوع پارتیشن ها در ابعاد کوتاه، نیمه بلند، بلند و تا ارتفاع سقف می باشند.
پارتیشن های اداری دو جداره,خرید پارتیشن اداری دوجداره,قیمت پارتیشن دوجداره

راهنمایی جهت خرید پارتیشن های اداری دو جداره

مهمترین مزیت پارتیشن های اداری دو جداره این است که این پارتیشن ها عایق بسیار خوبی برای سر و صدا می باشند.
پارتیشن اداری شیشه ای

پارتیشن اداری شیشه ای | قیمت پارتیشن شیشه ای | پارتیشن شیشه ای فریم لس

ورک وود فعال در زمینه تولید انواع پارتیشن های اداری در ایران. برای اطلاع از نحوه سفارش گیری و همچنین مشاوره در انتخاب و خرید انواع پارتیشن اداری همچنین پارتیشن اداری شیشه ای با ما تماس بگیرید.
پارتیشن اداری ام دی اف

پارتیشن اداری ام دی اف ، قیمت پارتیشن mdf

پارتیشن اداری ام دی اف همانطور که از نامش پیداست دارای قاب ام دی اف می باشد.

با ما در ارتباط باشید

اگر نیاز به مشاوره در زمینه پارتیشن اداری دارید با ما در تماس باشید. منتظرتان هستیم.

  • emailinfo [@] workwood.ir
  • phone02122049741
middle-img