چیدمان، قیمت، ویژگی، مزایا و معایب، انواع مبلمان اداری

مبلمان اداری، فروش انواع مبلمان اداری با کیفیت بالا و قیمت مناسب، انواع مبلمان اداری مدرن، تصاویر و نمونه کار به همراه لیست قیمت، فروش اینترنتی مبلمان اداری کلاسیک و مدرن

اهمیت مبلمان اداری

عدم استفاده از میز و صندلی‌های سنتی و بسیار بزرگ در محیط‌های کاری باعث خلق انواع مختلفی از مبلمان اداری طبق استانداردهای مختلف جهانی شده است. امروزه به دیزاین و طراحی دفتر کار بسیار اهمیت داده می‌شود که یکی از موارد چیدمان مبلمان و میز مدیریت می‌باشد. استفاده از انواع طرح  مبلمان اداری در فضای کاری باعث اهمیت این دست از وسایل چوبی شده است که روز به روز نیز به تنوع در طراحی آن‌ها افزوده می‌شود.
دفتر کار مدیریت و کارمندان با توجه به میزان بودجه سازمان و یا شرکت‌های مختلف دیزاین می‌شود که استفاده از میز و صندلی‌های اداری در اولویت این امور قرار دارد. افزایش بهره‌وری کاری کارمندان با دکوراسیون مناسب طبق استانداردهای مشخص امکان‌پذیر خواهد بود که در این مجموعه استفاده از میز اداری، میز مدیریت و همچنین میز کنفرانس طبق طراحی‌های مدرن و کلاسیک می‌تواند به فضا و محیط کاری حالتی کاملاً رسمی و مدرنیته ببخشد؛ بنابراین با توجه به‌تمامی مواردی که به آن‌ها اشاره شد می‌توان به این نتیجه رسید که مبلمان اداری در دیزاین محیط کار و بهره‌وری کار بسیار تأثیرگذار می‌باشد.
برای ایجاد فضایی زیبا و چشم‌نواز در هر محیطی دکوراسیون و دیزاین آن محیط از مهم‌ترین مواردی است که می‌توان از آن‌ها نام برد. در کنار این موارد می‌توان به چیدمان مبلمان نیز اشاره نمود. با تغییراتی هرچند مختصر در نوع چیدمان مبلمان ها می‌توان در فضا تغییرات چشم‌گیری ایجاد نمود. مبلمان اداری نیز از این قاعده جدا نیست. مهم‌ترین بخش یک محیط کاری نوع چیدمان آن است که می‌بایست در عین رسمی بودن از حال و هوایی کاملاً دوستانه برخوردار باشد تا کارمندان بتوانند در این محیط ساعت‌های طولانی به کار و فعالیت بپردازند.

موارد مصرف مبلمان اداری

مبلمان اداری استفاده های مختلفی دارد. این نوع وسایل به خاطر زیبایی و شکل ویژه خود دارای طرفداران زیادی هستند که این امر خود باعث تنوع در استفاده از این نوع وسایل اداری می شود. این مبلمان اداری علاوه بر استفاده در داخل دفاتر و ادارات در مکان هایی عمومی نیز مورداستفاده قرار می گیرند.
مبلمان اداری در فضاهای عمومی مانند بانک ها، آموزشگاه ها و فرودگاه ها نیز به عنوان میز، صندلی اداری، پارتیشن، کتابخانه، قفسه و ویترین های فروشگاه های بزرگ کاربرد دارند. عموما مبلمان اداری در بانک ها نقش پیشخوان و قفسه های نگهداری فایل ها را دارد. در آموزشگاه ها نیز به عنوان میز اساتید و میز کنفرانس از آن استفاده می شود. در فرودگاه ها نیز به عنوان پارتیشن و انواع میزها کاربرد دارند.
شاید تاکنون به این موضوع توجه نکرده باشید که محیط کار نامساعد شما را بیشتر در معرض استرس و عدم کارآیی قرار می دهد که این موضوع خود به اهمیت مبلمان اداری اشاره می کند. مدرن بودن مبلمان اداری، نحوه چیدمان مبلمان، ارتفاع مناسب میزهای اداری می تواند تاثیر عمیق و قابل توجهی در رفتار و راندمان کارکنان یک سازمان داشته باشد. با گسترش حجم اطلاعات درج شده در حوزه مبلمان اداری و انواع مبلمان اداری بخصوص در وبسایت های معتبر باعث شده تا اکثر ما با لغاتی مانند ارگونومی و طراحی ارگونومیک آشنا شده باشیم. 

انتخاب مبلمان اداری

در مورد نحوه انتخاب مبلمان چند نکته خدمتتان عرض می کنیم که توجه به آن می تواند در نهایت شما را به انتخاب بهتری در این زمینه برساند :

1-قدم اول این است که قبل از اینکه بخواهید به انتخاب نوع مبلمان اداری برای محیط مورد نظرتان بپردازید ابتدا نیازها و ظرفیت های دفتر کار و محیط اداری مورد نظرتان را مورد بررسی دقیق قرار دهید.

2-حتما به این توجه کنید که چه میزان فضا در اختیار دارید و بر اساس میزان فضای موجود دست به انتخاب بزنید.اگر فضای کوچکی داشته باشید و بخواهید مبلمان های اداری خود را در سایز های بزرگ تهیه کنید قطعا برای باقی وسایل فضای لازم را در اختیاز نخواهید داشت و به مشکل بر می خورید.

3-نکته بعدی که لازم است به آن توجه کافی داشته باشید این است که حتما نوع مبلمانی که انتخاب می کنید از نظر رنگ و شکل ظاهری هارمونی مناسبی با نوع دکوراسیون محیط شما داشته باشد.

چیدمان مبلمان اداری

 با چیدمان اصولی و استاندارد مبلمان های اداری در بخش‌های مختلف این محیط نه‌تنها می‌توان فضایی زیبا را ایجاد کرد بلکه می‌توان به محیط کاری حال و هوایی کاملاً آرام و دل‌نشین افزود؛ بنابراین بعد از انتخاب و خرید مبلمان اداری اولویت با نوع چیدمان آن در محیط کاری موردنظر می‌باشد. کیفیت این دست از مبلمان و نوع چیدمان آن‌ها می‌تواند از فاکتورهای مهم در ایجاد محیطی مناسب در فضای کاری به شمار آید.

چیدمان مبلمان اداری آسان تر از آنی است که ممکن است به نظر برسد. به سادگی این چک لیست را قبل از شروع در ذهن خود نگه دارید:
مرحله ۱: ورودی را تمیز کنید
مرحله ۲: تعادل بصری ایجاد کنید
مرحله ۳: تمام فضای دیوار خود را بردارید
مرحله ۴: از جریان ترافیک آگاهی داشته باشید
این به اندازه کافی آسان است، نه تنها مبلمان اداری به کارایی بیشتر کمک می کند بلکه فضا را از لحاظ زیبایی بهتر می کند. در مورد نحوه پیروی از این نکات در زیر بیشتر بدانید.

ورودی را تمیز کنید

ورودی شما باید دارای چند قطعه مبلمان باشد. اشیای سنگین بصری مانند میز و قفسه های کتاب خود را از کنار درب بیرون کنید تا فضای بیشتری داشته باشید. هنگامی که شما برای اولین بار به داخل اتاق می روید، این موارد را از چشمانتان دور می کند و به شما یک دید کلی از همه فضا می دهد. سعی کنید تا آنجا که ممکن است چندین چیز را در نزدیکی ورودی نگه دارید، به طوری که فضای بصری را کوچک نکنید یا جریان ترافیک را قطع کنید.

 

ایجاد تعادل بصری

توزیع وزن بصری در سراسر اتاق برای ایجاد فضایی متعادل. به عبارت دیگر، تمام موارد مورد نظر خود را در یک گوشه اتاق قرار ندهید و در انتهای دیگر اتاق، یک دیوار بزرگ و خالی بدون هیچ مبلمان باقی نگذارید. تعادل بصری می تواند نه تنها از طریق مبلمان، بلکه با دقت نیز ایجاد شود. اگر در یک انتهای اتاق میز و صندوق های خود را داشته باشید، پس برای رسیدن به این تعادل، سعی کنید یک هنر بیانیه بزرگ را روی دیوار مقابل بگذارید.
 

تمام فضای دیوار خود را بردارید

اگر با فضای کوچکی کار می کنید، این مرحله ممکن است پیچیده باشد، اما در صورت امکان، سعی کنید از تمام مبلمان خود در برابر دیوارها جلوگیری کنید. برای استفاده بهتر از فضا و دادن سیالی بیشتر به اتاق، میز خود را در وسط اتاق قرار دهید. اگر یک میز دارید که باید در برابر یک دیوار گذاشته شود، صندلی مهمان خود را به جای آن قرار دهید. مقدار مناسب فضای باز دیوار باعث می شود اتاق به نظر بزرگتر  برسد.

از جریان ترافیک آگاهی داشته باشید

مبلمان را در یک آرایش خاص قرار ندهید که در آن مردم برای مقابله با آن تلاش کنند. نه تنها آن را تحریک کننده می کند، بلکه می تواند باعث ایجاد استرس بیشتر در شما در یک اتاق پر سر و صدا شود. رفت و آمد راحت در فضا بسیار مهم است.

به جای قرار دادن قطعات مبلمان در کل طبقه و کاهش فضای راهرو، سعی کنید محیطی با حداکثر بهره وری ایجاد کنید. قرار دادن قفسه های کتاب و کابینت های ضمائم نزدیک به میز شما، مسیر رفت و آمد افراد را باز می کند، این یعنی ایجاد فضای بسیار آسان برای حرکت.
1-همیشه میز منشی و سایر میزهای کارمندی بایدتا انجایی که ممکن است به گونه ای چیدمان شوند تا ارباب رجوع به پشت میز دسترسی نداشته باشد.

2-حتما میز منشی در محلی قرار گیرد تا به درب وروردی اتاق مدیریت تسلط کافی داشته باشد.

3-حتما دقت نمایید جدا از مبحث راحتی و زیبایی مبلمان اداری که برای محیط خود انتخاب می کنید باید به این نکته توجه لازم را داشته باشید که لوازمی که انتخاب می کنید بتواند حس رسمی و اداری را به ارباب رجوع القا نماید.

4-نوع رنگی که برای محیط خود و لوازم درون آن انتخاب می کنید در واقع معرف ماهیت اداره شما می باشد.


به نظر می رسد با توجه به اینکه این روزها همه به دنبال افزایش راندمان کاری هستند و دوست دارند تا سازمان ها و اداره جات آنها جز بهترین ها باشند نمی توان به سادگی از کنار مبلمان اداری گذشت.چرا که یکی از مهمترین عوامل راحتی و احساس آسایش کارمندان، نشیمنگاه انها می باشد و این می تواند بسیار تاثیر گذار باشد در روند کاری آنها.در کنار این موضوع قطعا نوع طراحی داخلی و دکوراسیونی که برای محیط  کار در نظر گرفته می شود نیز نقشی مهم و پر رنگ دارد.

در این زمینه اینگونه می توان ادامه داد که رنگ بندی محیط قطعا در روحیه کارکنان و حتی مراجعه کنندگان تاثیر بسیاری داشته و می تواند میزان راندمان یک اداره را دستخوش تغییرات نماید.شما با به کار بردن رنگ های الهام بخش و تاثیر گذار در واقع قدمی بزرگ در جهت بالا رفتن کیفیت ارائه خدمات به مشتریان و ارباب رجوع برخواهید داشت.اگر هدفتان از رنگ بندی برای محیط های سنتی اداری همچون بانکداری است پیشنهاد می کنیم از رنگ های ملایم در این زمینه استفاده نمایید.رنگ هایی همچون زرد کم رنگ و سفید و یا آبی کم رنگ می توانند گزینه های مناسبی برای این امر باشند.

مبلمان اداری ارزان

مبلمان اداری ارزان ممکن است برای هر شرکت یا سازمانی مورد نیاز باشد. مسلما قیمت یکی از نکات اصلی در انتخاب مبلمان اداری ارزان به حساب می آید. ممکن است در این راه کیفیت مد نظر خریدار قرار نگیرد، ولی مسلما به دوام و کیفیت آن نیز توجه خواهد کرد. در این راستا برای تهیه چنین مبلمانی که قیمت عامل تعیین کننده است، مطمئنا کیفیت تا حدودی به فراموشی سپرده می شود. با این حال با کمی گشت و گذار می توانید با قیمت مناسبی مبلمان اداری مد نظر خود را خریداری کنید.
مبلمان اداری برای استفاده در تمامی شرکت ها و اداره ها به کار می رود. از انجاییکه هزینه های راه اندازی شرکت تقریبا بالاست، لازم است حتما مبلمان و یا به طور کلی تجهیزات اداری ارزان تهیه شود. مبلمان اداری را معمولا می توانید از وب سایت های ارائه دهنده مبلمان اداری با تخفیف تهیه کنید. هرچند که بسیاری از فروشگاه های مبلمان اداری در سطح شهر نیز مبلمان اداری برای فروش گذاشته اند. ممکن است برخی از این مبلمان اداری ارزان دارای کیفیت بدی باشند. پس تنها ملاک خرید، ارزان بودن قیمت نیست. پس در این راستا خواسته ها و نیاز های خود را بشناسید تا بتوانید بسته به قیمت مبلمان اداری، محصولات بسیار مناسبی را در کنار کیفیت آن داشته باشید.

انواع مبلمان اداری

مبلمان اداری مدرن

امروزه بحث مدرن بودن دفاتر کار، هم در بحث طراحی و هم در بحث تولید و انتخاب متریال خود را نشان می دهد. سازمان هایی که کسب و کاری نوآورانه و جدید دارند و می خواهند جدید بودن و خلاقیت شرکت خود را حتی در معماری ساختمان و دکوراسیون داخلی دفتر خود به مشتریان و رقبای خود نمایش دهند استفاده از مبلمان اداری مدرن بهترین گزینه می باشد. 
مبلمان اداری مدرن همچنین در تقسیم واحدها با پارتیشن های دو جداره و تک جداره اداری که بیشتر از فریم های فلزی و شیشه استفاده می شود نیز کاربرد دارند تا فضای مدرن برای کارمندان پررنگ شود مبلمان اداری کارگروهی مدرن نیز علاوه بر ایجاد فضای اختصاصی به نوعی زیبایی و حفظ حریم شخصی را برای پرسنل به ارمغان می آورد.
مبلمان اداری مدرن اما در عصر معاصر و با تغییر و تحولات جامعه پدید آمده است .
افرادی که به سادگی علاقه دارند و ترجیح می دهند دور و برشان شلوغ نباشد قاعدتا باید از سبک مدرن مبلمان استفاده کنند اما افرادی که به دنبال نشان دادن جلال و شکوه در محیط کاری خود هستند بهتر است از سبک کلاسیک استفاده کنند .

مبلمان اداری سلطنتی و خاص

دسته ی دیگری از مبلمان اداری در سبک سلطنتی است .این نوع مبلمان یک نوع تجملی و گران قیمت است .زیرا ریزکاری های زیادی دارد و زمان زیادی برای ساختن میبرد .از این جهت به اصطلاح لقب مبلمان اداری خاص و یا لاکچری را می گیرد .یک فضای ساده نمی تواند این مبلمان اداری را به خوبی نمایش دهد .پس بهتر است در یک فضای مناسب با دکوراسیون خیلی زیبا از آن استفاده کنید .بهتر است سعی نکنید مبلمان دست دوم بخرید زیرا عمر آن از زمان تولید کم تر شده است و دوام کمتری خواهد داشت و به زودی مجبور می شوید یک سری دیگر تهیه کنید . از همان ابتدا ست نو و جدیدی در سبک مورد علاقه ی خود پیدا کنید .

مبلمان اداری کلاسیک

مبلمان اداری کلاسیک از گذشته تا به امروز وجود داشته و همواره طرفداران خاص و خاص پسند خود را دارد .وقتی شخصی وارد فضایی می شود شروع به آنالیز کردن آنجا می کند تا تصویر در رابطه با زمینه ی کاری و افراد آنجا به دست اورد . میز اداری کلاسیک یکی ازارکان اصلی مبلمان اداری کلاسیک هست که در ادامه توضیحاتی ارائه می شود:

مزایای میز اداری کلاسیک

 

تاثیر بر اعتبار :

وقتی ارباب رجوع رو به روی خود فضایی با دکوراسیون داخلی کلاسیک ببیند احساس می کند قرار است با فرد مهم و معتبری رو به رو شود و این برای موقعیت آن اداره خیلی خوب است .

پس محیط کار خیلی مهم است زیرا بخش اصلی زندگی محسوب می شود و اکثر افراد بیشترین ساعات روز خود را در محل کارشان می گذرانند . همچنین در محیط های اداری مانند شرکت هاست که قرارداد های مهم کاری بسته می شود و وجود یک ست اداری فوق العاده مخصوصا اگر میز اداری کلاسیک باشد می تواند تاثیر مثبتی بر قرارداد شما داشته باشد زیرا چیز هایی که به چشم دیده می شوند به طور مستقیم بر تصمیم افراد تاثیر می گذارد .و هیچ چیز مانند یک دکوراسیون عالی و شیک نمی تواند بر مخاطبان کاری شما تاثیر بگذارد .

مزایای مبلمان اداری,مبلمان اداری ارگونومیک,معایب مبلمان اداری

توضیح مبلمان اداری ارگونومیک و لیستی از مزایا و معایب مبلمان اداری

1677 نفر

سه مزیت عمده مبلمان اداری خوب

۱- مبلمان اداری مورد استفاده قابل اعتماد است؟

بر خلاف مبلمانی که در خانه مورد استفاده قرار می گیرد و ممکن است هر چند وقت یکبار عوض شود، مبلمان اداری بازه زمانی استفاده بیشتری دارد، به این ترتیب آنها تمایل به سایش و پاره شدن دارند که باعث می شود که مبلمان مورد استفاده قابل اعتماد نباشد. حقیقت این است که بسیاری از خریداران نمی توانند مبلمان با کیفیت و جدید را تشخیص دهند و هنگام خرید، فکر لازم در مورد استفاده از مبلمان صورت نمی گیرد.

۲- هزینه بسیار موثر است.

گاهی اوقات مبلمان مورد استفاده تنها یک چهارم هزینه های مبلمان جدید است، که به مالک کسب و کار اجازه می دهد تا پرداخت های کمتری را انجام دهد، در حالی که حرکتی به نظر حرفه ای می آید. برای مثال، شرکت ها اغلب می توانند تا هشتاد درصد هزینه های مبلمان جدید را ذخیره کنند. این تنها به این دلیل است که مبلمان  قدیمی دارای کیفیت و طول عمر زیادی هستند.

۳- خرید مبلمان اداری بر پایه محیط زیست

مبلمان اداری استفاده شده که دوباره به فروش نمی رسد اغلب به دفاتر دفع زباله ارسال می شوند. در واقع، بسیاری از کسب و کار تمایل به استفاده از این مبلمان استفاده شده ندارند. اما بسیاری از مبلمان استفاده شده در شرایط خوبی است، زمانی که از آن ها به عنوان جایگزین استفاده شود، باعث می شود بتوان آن ها را اصلاح کرد تا به عنوان مبلمان اداری جدید مورد استفاده قرار گیرد. بسیاری از فروشندگان این نکته را ذکر می کنند که مبلمان استفاده شده را به مشتریان خود ارائه دهند تا نه تنها به این دلیل که حس کسب و کار را خوب می کند بلکه به دلیل تعهد خود به بازیافت و استفاده مجدد از مبلمان قابل استفاده، است.

ویژگی های مبلمان اداری خوب

در خرید مبلمان اداری باید به استاندارد داشتن و ارگونومیک بودن آن توجه داشته باشید. این دو ویژگی برای حفظ سلامتی خود و کارکنانتان می باشد. رضایت کارمندان در محیط کار مقوله ای است که بسیار اهمیت دارد. زیبایی محل کارتان با انتخاب درست و هماهنگ با محیط کار دوچندان خواهد شد. پایه های فلزی و با استحکام سبب می شوند در حین جابه جایی ها مبل فرسوده نشود. برای اینکه مبلمان اداری دوام بیشتری داشته باشد و سالهای بیشتری برای محیط کارتان باقی بماند باید در ساخت آن از متریال های با کیفیت استفاده شود. برای اینکه فضاهای خالی محیط کارتان را پوشش دهید به هماهنگی مبلمان اداری با محل کارتان توجه داشته باشید تا زیبایی مبلمان بیشتر دیده شود. هر چه مبلمان اداری شما کیفیت بیشتری داشته باشد، در پیشرفت و هماهنگی کارمندان شما تاثیر بیشتری نیز خواهد گذاشت.

استفاده از مبلمان اداری ارگونومیک چه مزایایی دارد؟

 مبلمان اداری ارگونومیک یک سرمایه گذاری مهم برای یک کسب و کار است.
 در انتخاب یک مبلمان اداری مورد نظر چیزهای زیادی به مانند رنگ، اندازه، شکل، قیمت و بسیاری دیگر وجود دارد. اما یکی از عواملی که ممکن است تا حدی روشن نباشد، مزایای سلامت مبلمان اداری برای شما است. استفاده از مبلمان اداری ارگونومیک در کسب و کار شما می تواند کارآیی کارکنان و رفاه عمومی را افزایش دهد، در حالی که کاهش هزینه های مربوط به سلامت برای شما و کارمند شما می تواند مورد مهم دیگر باشد.
اگر مبلمان های اداری با اصول استاندارد و با استفاده از اطلاعات علمی و محاسبات دقیق طراحی شده باشند، به طوری که با فیزیک بدنی انسان متناسب و سازگار باشند، به آنها «مبلمان اداری ارگونومیک» گفته می شود. افراد در محیط کار و اداره ساعات زیادی را بر روی مبلمان های اداری می گذرانند. از همین رو استاندارد بودن این مبلمان ها اهمیت زیادی دارد.
در صورتی که مبلمان اداری استاندارد نباشند، مشکلاتی از قبیل کمردرد، دیسک کمر، ارتروز گردن، مشکلات ستون فقرات، بد شکل شدن ناحیه کتف و .... رخ می دهد. در محیط کار مبلمان ها به انواع میز، صندلی، میز مدیریت، میز کارمندی، میز کنفرانس و ... تقسیم می شوند. تمامی این وسایل باید مطابق با اصول ارگونومیک طراحی شوند.

مزایای مبلمان اداری ارگونومیک

مبلمان اداری ارگونومیک مزایای متعددی را به دنبال دارند که می توان آنها را به شکل زیر شرح داد:

تضمین سلامت کارکنان

زمانی که مبلمان های اداری یک شرکت ارگونومیک و استاندارد باشند، اولین مزیت آن تضمین سلامت کارکنان است. به طوری که اگر کارمندان ساعات زیادی را در پشت صندلی استاندارد باشند، استرس عضلانی در ستون فقرات  آنها کاهش می یابد و حالت طبیعی S شکل ستون فقرات، سلامت خود را حفظ می کند. در مواردی که مبلمان های غیراستاندارد استفاده می شود، پس از مدت کوتاهی، گردن درد و بهم ریختن ساختار ستون فقرات در کارکنان بروز می کند.

افزایش بازدهی و راندمان کاری

در شرکت هایی که از مبلمان های اداری ارگونومیک استفاده می کنند، بدون شک کارکنان بازدهی بیشتری خواهند داشت. چرا که کارمندان شرکت با راحتی بیشتری می توانند مشغول کار شوند. این در حالی است که مبلمان اداری غیراستاندارد، وقت زیادی را هدر می دهد و کارکنان به جای پرداختن به کار، باید مشغول تنظیم میز و صندلی ها و هماهنگ کردن خود با مبلمان اداری شوند.

رسیدگی بهتر به امور شرکت

زمانی که مبلمان اداری شرکت ارگونومیک باشد، کارکنان می توانند با سرعت بیشتری به امور شرکت و کارهای خود رسیدگی کنند. میزهایی که به شکل استاندارد طراحی شده باشند، علاوه بر اینکه محلی برای قرار گرفتن سیستم کامپیوتر و وسایل مورد نیاز کارمندان هستند، محلی نیز برای نگهداری اسناد هستند. صندلی های ارگونومیک هم براحتی از جای خود حرکت می کنند و کارمندان می توانند بر سرجای خود به اطراف هم چرخش داشته باشند. در این صورت رسیدگی به برخی از امور نیازی به برخاستن ندارد. در نتیجه در زمان تا حد زیادی صرفه جویی می شود.

ارتفاع مناسب مبلمان های اداری ارگونومیک

زمانی که مبلمان های اداری ارگونومیک هستند، ارتفاع آنها نیز متناسب با قد کارکنان است که در این صورت نیازی به خم شدن یا ایستادن نیست. صندلی ها و میزها متناسب با هم طراحی می شوند. تمامی وسایل بر روی میز جا داده می شوند. کارمندان مجبور نیستند تا به طور مداوم خم و راست شوند. همچنین دسته های صندلی به گونه ای طراحی می شود که دستها و بازوها با حالت ۹۰ درجه و هم سطح با میز اداری یا میز کارمندی قرار می گیرد که این وضعیت، بهترین حالت برای نشستن و کار کردن است.

حفظ سلامت چشم

یکی از مواردی که در مبلمان های اداری ارگونومیک به آن توجه ویژه می شود، حفظ سلامت چشم های کارکنان است. سیستم های کامپیوتری مهمترین ابزار کار در شرکت هاست که خیره شدن به آن در زمان طولانی، می تواند عواقب بدی را برای چشم ها به دنبال داشته باشد. در مبلمان اداری ارگونومیک، اندازه صفحه روی میز و فاصله آن تا صندلی مطابق با المان های خاصی طراحی می شود. در واقع با قرار گرفتن سیستم کامپیوتر بر روی صفحه میز و نشستن فرد بر روی صندلی، فاصله میان چشمها و سیستم کامپیوتری، در زمان طراحی مبلمان اداری مد نظر قرار می گیرد.

مزايا و معايب استفاده از مبلمان اداري در فضاي كاري چيست؟

علي‌رغم تمام مزايايي كه استفاده از مبلمان اداري دارد، اين وسايل مي‌توانند معايب و نكات منفي براي دفتر كار و فضاهاي اداري نيز داشته باشند. اگرچه مي‌توان معايب مبلمان اداري را با پيروي از اصول و قواعد اين كار و استاندارد‌هاي موجود به حداقل رساند، اما در زير به گوشه‌اي از اين نكات منفي اشاره مي‌كنيم.
يكي از مهم‌ترين معايب مبلمان اداري اشغال كردن فضاي زيادي از محيط كار است. شايد در نگاه اول اين ايراد خيلي بزرگ به نظر برسد، اما در حقيقت اين طور نيست. اين مبلمان با بهينه‌ سازي محيط و ايجاد فضاي استاندارد قابل استفاده ضمن مجزاسازي قسمت‌هاي مختلف يك دفتر كار، نقش چشمگيري در زيباسازي و استاندارد كردن محيط اداري بازي مي‌كنند.
ايراد ديگر مبلمان اداري در هزينه‌اي است كه بر عهده مديران مي‌گذارد، اما اين هزينه در واقع نوعي سرمايه‌گذاري و پس‌انداز براي بهبود كسب و كار و افزايش راندمان كاري پرسنل است كه اگر عاقلانه و هوشمندانه هزينه شده و با كارشناسان دكوراسيون داخلي در رابطه با طراحي و خريد آن مشورت شود، نتايج خيلي خوبي را براي كسب و كار مورد نظر حاصل مي‌كند.
 

 

بیشتر بدانید
قیمت مبلمان اداری,قیمت میز مدیریت

عوامل تعیین کننده قیمت مبلمان اداری

1619 نفر

درهنگام  خرید مبلمان اداری یکی ازدغدغه های مهم خریداران صحت قیمت مبلمان اداری مورد نظرشان است. حتی گاهی پیش از خرید و درهنگام اختصاص بودجه لازم است اطلاع کافی از طیف قیمت مبلمان اداری مورد نظر وجود داشته باشد تا با آگاهی کافی نسبت به کم و کیف خرید تصیمیم گیری شود. در میان انواع مبلمان اداری، صندلی‌ها از اهمیت ویژه‌ای برخوردارند. این محصولات که به تعداد زیادی خریداری می‌شوند، علاوه بر این که قیمت شان باید مقرون‌به‌صرفه باشد، به دلیل استفاده مداوم و طولانی‌مدت، می‌بایست از کیفیت بالایی نیز برخوردار باشند. طی سال‌های اخیر استانداردهای تولید صندلی اداری به‌کلی تغییر کرده است و اصول ارگونومی از اهمیت ویژه‌ای در طراحی این محصولات برخوردار گشته‌اند.

عوامل تعیین کننده قیمت مبلمان اداری

در کل، چهار عامل هستند که به طور اساسی روی قیمت مبلمان اداری تأثیر می‌گذارند. البته همان طور که گفتیم تنها این چهار عامل نیستند، بلکه مهم‌ترین عوامل همین‌ها هستند.
اولین و مهم‌ترین عاملی که در مبلمان اداری تأثیر می‌گذارد، جنس مواد اولیه است. مبلمان اداری می‌تواند از جنس‌های مختلفی مانند چوب، مصنوعات چوبی مثل ام دی اف و روکش صندلی‌ها و مبل‌ها از پارچه‌ها و اجناس گوناگون باشد. اینکه در ساخت مبلمان اداری چقدر از مواد اولیه استفاده شده است در قیمت تأثیر دارند. مثلاً میزهای کلاسیک بزرگ که در ساخت آنها مواد اولیه زیادی به کار می‌رود، از بقیه مدل میزها قیمت‌های بیشتری دارند. مبلمان هم بسته به نوع تهیه آن و جنس روکش آن از قیمت‌های متفاوتی برخوردار هستند.  

کارمندان هر شرکتی بیشترین ساعات روز خود را در محل کار و روی صندلی و پشت میزهای اداری می گذرانند پس باید راحتی و آرامش آنها با انتخاب بهترین نوع مبلمان اداری فراهم نمود. قیمت مناسب مبلمان اداری به مدیران این امکان را می دهد انتخاب مناسب تری را با توجه به فضای مورد نظر داشته باشند.قیمت مبلمان اداری معمولا با توجه به جنس و نوع کاربری تفاوت دارد ما تمام تلاش خود را به کار گرفته تا بهترین کیفیت را در کنار مناسب ترین قیمت مبلمان اداری به مشتریان خود ارائه دهد

دومین عاملی هم که در قیمت مبلمان اداری تأثیر دارد نوع طراحی است. به طور قطع طراحی بسیار مهم است. یک میز و صندلی ساده که هیچ پیچیدگی در ساخت نداشته باشد قیمت متفاوتی دارد با میز و صندلی که برای ساخت آنها طراحی خاص انجام شده است. به ویژه اگر طراحی تنها و خاص مکان و محیط شما باشد که باید قیمت متفاوتی نیز بابت آن پرداخت کنید. یعنی وقتی طراح محیط شما را ببیند و ویژه آن طرحی را برای شما بزند، خیلی قیمت متفاوت خواهد بود. در هر حال قیمت خاص بودن را باید پرداخت کنید. 
خدمات پس از فروش عاملی است که باید بابت آن هزینه پرداخت شود. وقتی پس از فروش محصولی خدمات پس از فروش نیز با آن به شما ارائه می‌شود، در واقع در زمان استفاده از محصول و مشکلاتی که ممکن است در زمان کار کردن با آن برای شما به وجود آید، از شما حمایت می‌کند و در واقع همراه شما خواهد بود. در واقع هزینه کردن برای خدمات پس از فروش نوعی سرمایه گذاری است که موجب اطمینان خاطر شما خواهد شد.
عامل مهمی دیگری هم که در قیمت مبلمان اداری تأثیر دارد نام برند و شرکتی است که از آن خرید می‌کنید. این روزها دیگر بر کسی پوشیده نیست که قیمت محصولاتی که برند هستند باید پرداخت شود. زیرا پشت صاحبان برندها سال‌ها تجربه نهفته است که محصولی با کیفیت را به شما ارائه خواهند داد. 
مبلمان اداری نیز اگر از شرکت‌هایی تهیه شوند که توانسته‌اند با ارائه محصولات با کیفیت بالا نام خود را به برند تبدیل کنند، قیمت کالاها و تولیدات آنها متفاوت از بقیه خواهد بود. 
البته خریدن جنس گران مزایایی دارد که همه با آن آشنایی داریم که یکی از مزیت‌های آن این است که با یک بار هزینه سال‌ها می‌توانید از آن بهره برداری کنید. خریدن جنس ارزان و آماده و بدون طراحی خاص دردسرهایی دارد که تا این کار را نکنید از آن آگاه نخواهید شد.
قیمت مبلمان اداری به موارد مختلفی بستگی دارد. مثلا این که چوبی باشند یا فلزی یا ترکیب این موارد، این که از چه نوع چوب و یا چه نوع فلزی ساخته شده باشند، از نوع کلاسیک باشند یا مبلمان اداری مدرن، چه اجزایی داشته باشند و ... می دانیم که هر چه قدر تعداد اجزا بیشتر باشد، جنس چوب یا استیل مبلمان مرغوب تر باشد و هرچه سایز مبلمان بزرگ تر باشد، قیمت مبلمان نیز افزایش می یابد.

هزینه مبلمان اداری

یک مبلمان اداری خوب نباید آنقدر ارزان باشد که کیفیت کار زیر سوال برود و نه آنقدر گران باشد که برای تهیه آن نیاز به بودجه های سنگین داشته باشد. هر چه کیفیت کار در مبلمان افزایش یابد و قابلیت های آن بیشتر باشد طبیعتا باید هزینه بیشتری برای تهیه آن بپردازید. برای رفع کمبود جا در مبلمان و صندلی اداری به آن فایلینگها، طبقه بندی و کشوهای بیشتر اضافه می کنند. همین طور برای بالا بردن کیفیت، روکش های بسیار طبیعی به کار می گیرند. طبی بودن صندلی اداری سبب می شود سلامت کارمند حفظ گردد و دیرتر خسته شود. با انتخاب مناسب مبلمان اداری راندمان فعالیت های کارمندان را افزایش دهید زیرا آن ها بیشتر وقت خود را پشت میزهایشان می گذرانند پس در هنگام خرید، سلامت آن ها را مدنظر قرار دهید و اعتبار شرکت خودتان را افزایش دهید.

قیمت میز مدیریت

قیمت میز مدیریت به عوامل مختلفی بستگی دارد که در این جا می توانید با این عوامل آشنا شوید. از جمله عواملی که در قیمت میز مدیریت می تواند تأثیر مستقیم داشته باشد، جنس آن است. این که شما می خواهید از چوب استفاده کنید یا شیشه و یا حتی آلومینیم می تواند در قیمت تمام شده ساخت این میز تأثیر داشته باشد. حتی نوع چوب به کار رفته نیز یک عامل مهم برای افزایش قیمت میز مدیریت است. البته معمولاً هم از چوب برای ساخت میز های مدیریت استفاده می شود. دیگر عامل ابعاد میز است. اگر فضای کاری شما وسیع است، می توانید از میز های بزرگ استفاده کنید که البته این مورد نیز بر قیمت میز مدیریت می تواند تأثیر مستقیم داشته باشد. حتی نوع میز مدیریت هم یک پارامتر بسیار مهم است. برای مثال میز های مدیریتی که از نوع کنفرانسی نیز هستند، بسیار گران تر از سایر میز های مدیریت هستند. اما دیگر عوامل می تواند زیبایی یا طرح و رنگ میز باشند که البته تأثیر آن چنان زیادی بر قیمت نخواهند گذاشت.


 

بیشتر بدانید
دکوراسیون کلاسیک,سبک کلاسیک در مبلمان اداری,میز مدیریت کلاسیک,صندلی اداری کلاسیک,میز اداری چوبی کلاسیک,صندلی کلاسیک چوبی,میز سلطنتی کلاسیک,مبلمان اداری کلاسیک,تفاوت مبلمان اداری مدرن با مبلمان اداری کلاسیک

در مورد مبلمان اداری کلاسیک چه می دانید

2031 نفر

دکوراسیون کلاسیک

اشخاصی که به دکوراسیون کلاسیک علاقه دارند نمی توانندبا دکور مدرن ارتباط بر قرار کنند پس بهتر است ازمیز مدیریت کلاسیک در دفتر کار خود استفاده کنند .زیرا سبک کلاسیک یک سبک مجلل و شلوغ است وقطعا میز اداری کلاسیک نیز سادگی نخواهد داشت .
همین شلوغی کار بر روی میز اداری کلاسیک وتجمل ان است که بیشتر افراد را به خود جذب می کند .میز اداری کلاسیک یک مدل فاخر است . چنین میزی درفضای ساده نمی تواند به خوبی جلوه کند و به یک محیط بادکوراسیون کلاسیک نیاز دارد .
اگر میز کلاسیک در یک فضا با دکوراسیون داخلی کلاسیک قراربگیرد می تواند چشم انداز زیبایی از محیط کاری شما پدید آورد .انتخاب یک سبک در هر فرد با توجه به سلیقه ، تمایلات و موقعیت اجتماعی فرق دارد .حتی این انتخاب بسته به شغل شما نیز متفاوت خواهد بود .مثلا اگر شما با افراد میانسال در زمینه ی کارهای فرهنگی وکشوری در تعامل هستید بهتر است از دکور و میز اداری کلاسیک استفاده کنید .یک میز اداری کلاسیک به یک فضای بزرگ برای دیده شدن نیاز دارد .هر چند میز اداری کلاسیک به دلیل سبک خاص طراحی اش به راحتیبه چشم می آید ولی وجودش در یک فضای بزرگ می تواند آن را با عظمت تمام نمایش دهد
میز کلاسیک به همراه کتابخانه و صندلی ست می تواند شما را ساعت هابدون احساس خستگی از کار در دفترتان نگهدارد .در یک فضای اداری وجود میز و صندلی است که به آن روح می بخشد .چه بسا که استفاده از میز اداری کلاسیک می تواند فضا را دلپذیر کند .وجود یک دکور کلاسیک صد در صد می تواند تاثیر مثبت بر روی تجارت شما داشته باشد . قرار داد های بزرگ در دفاتری بادکور کلاسیک عقد می شوند .

سبک کلاسیک در مبلمان اداری

 
مبلمان اداری مناسب می تواند بهره وری کارکنان را با بهبود راحتی وآسایش و همچنین  کاهش حواس پرتی افزایش دهد. این به ویژه به این دلیل است که سازمانها امروزه اغلب  به دنبال ایجاد فضای اداری باز هستند. با پانل های بلند برای خنثی کردن سر و صدا و شلوغی دفتر.چنین ملاحظاتی بسیار مهم است، زیرا خرید مبلمان اداری یک سرمایه گذاری مهم و و بلند مدت است.
  

میز مدیریت کلاسیک و صندلی اداری کلاسیک :

میز و صندلی اداری کلاسیک عمدتا در بدنه از چوبهای منبت کاری شده و تذهیب کاری شده و در نشیمن از چرم طبیعی ساخته میشوند.میزهای اداری کلاسیک با توجه به اینکه کار دست هستند و بصورت سفارشی ساخته میشوند دارای قیمت بالاتری نسبت به کارهای مدرن میباشند. اکثر کارهای اداری کلاسیک رنگ چوب هستند ولی افرادی هستند که علاقمندند که میز مدیریت کلاسیک سفید داشته باشند. اگر بکارهای با شکوه و بخصوص میز مدیریتی سلطنتی یا میز ریاست سلطنتی علاقمندید پیشنهاد ما به شما انتخاب سبک کلاسیک میباشد

 

رنگ و متریال میز کلاسیک :

استفاده از رنگ های قهوه ای ، شکلاتی ، طلایی و سفید در میز اداری کلاسیک به زیبایی آن کمک می کند .در ساخت میز کلاسیک تنها از متریال چوب استفاده می شود و بیشتر چوب راش را برای آن به کار می گیرند .

میز اداری چوبی کلاسیک

قبل از هرگونه اقدام جدی برای انتخاب و خرید مبلمان اداری جدید شما باید الزامات و نیازمندیهای کارکنان خود را شناسایی نمایید . باید بدانید چه چیزی باعث میشود تا پرسنل شما بتوانند کار خود را راحت انجام دهند . امروزه مبلمان اداری باید با توجه به استانداردها و اصول ارگونومی و درجه ایمنی ، بهره وری و انعطاف پذیری انتخاب شوند.

صندلی کلاسیک چوبی

این بدین معنی است که بعضی سازمانها اولویت اول را به سلامتی و ایمنی پرسنل خود اختصاص میدهند .علم دکوراسیون اداری و طراحی محیط کاری امروزه ارگونومی و ایمنی را بعنوان یک فاکتور اصلی در زمان طراحی در نظر میگیرد .این امر دیگر در همه سازمانها اجرایی شده و روز بروز توسط کارکنان و متخصیصن این امر توسعه می یابد.
 

میز سلطنتی کلاسیک

این که مبلمان اداری ارگونومیک در سلامتی افراد تاثیر مستقیم دارد و استفاده از آن موجب کاهش آسیب های ناشی از موقعیت های نادرست و حرکات ناخوشایند میشود بنوبه خود از آسیبهای شدید بدنی بخصوص به کمر و گردن می کاهد .اما شاه کلید استفاده از مبلمان اداری ارگونومیک ،بحث قابل تنظیم بودن آنها میباشد.
  

خصوصیات مبلمان اداری کلاسیک

 
 صندلی اداری که کاربر را قادر میسازد با یک مکانیزم ساده ارتفاع صندلی و بخش نشیمن را مطابق میل خود تنظیم کند راحتی و آرامش بیشتری را برای کاربر به ارمغان بیاورد و در عین حال هزینه های کارکنان را کاهش دهد .نوع فعالیت پرسنل  نیز یکی از فاکتورهای با اهمیت در انتخاب مبلمان اداری به شمار می آید که رل های متفاوتی  از مبلمان اداری را تکمیل می کند.
 

ظرافت در مبلمان اداری کلاسیک

 
مبلمان اداری کلاسیک ظریف و زیبا است برخلاف باور عامه که همیشه تصور میکنند این نوع مبلمان اداری خیلی بزرگ و عاری از هرگونه ظرافتی است .در اینجا باید خاطر نشان کنیم که منظور از ظرافت در مبلمان کلاسیک شکنندگی آن نمیباشد یا ضعیف بودن آن بلکه منظور از ظریف بودن این محصول اداری زیبایی و هماهنگی بسیار چشم نواز بین تمام اجزا تشکیل دهنده آن میباشد . در پایه ها و همچنین تابلو میز میتوان این ظرافت و هماهنگی را بوضوح ملاحظه نمود . در طراحی یک مبل کلاسیک اداری فرم کلی بسیار اهمیت دارد و رنگ نیز آن را تکمیل میکند .باید هم در زمان تولید و هم طراحی به این ظرافتها توجه کامل داشت همین هماهنگی است که مبل اداری کلاسیک را از سایر مبلمانها متمایز میسازد .

 

چوب مواد اولیه اصلی در مبلمان اداری کلاسیک

چوب یعنی طبیعت و استفاده از چوب در ملزومات اداری یعنی اوردن طبیعت به منزل و محل کار. در طراحی مبلمان اداری کلاسیک همیشه این اصل در نظر گرفته شده است که چوب بعنوان یک فریم اصلی باید در مبلمان کار شود .این همذات پنداری با طبیعت میتواند باعث ارامش بخشی به محیط کار و کارکنان شود یک میز اداری کلاسیک که با چوب کاج روس تهیه شده است میتواند زیبایی طبیعت را در محیط کار شما متجلی نماید و این امر باعث میشود تا دفتر کار شما بسیار مطلوبتر و مثبت تر شود .

 

 نقش و نگار در مبلمان اداری  کلاسیک

نقش و نگار در مبلمان اداری کلاسیک  یعنی استفاده از افراد حرفه ای و با تجربه در طراحی و تولید این محصول .شما هم شاید صندلیهای اداری یا خانگی با تاجهای بسیار زیبا که توسط استادان حرفه ای تراشیده شده اند را ملاحظه کرده باشید این نقش و نگارها بسیار در محیط کار جلوه نمایی میکنند .بخصوص در مبلمان اداری سلطنتی این حکاکی ها یکی از خصوصیات انکار ناپذیر محصولات میباشند .

 

 دوام و ماندگاری بالای مبلمان اداری کلاسیک

با توجه به اینکه این نوع مبلمان اداری از بهترین مواد اولیه که همان چوب جنگل میباشد تولید میگردد خیلی ماندگاری بالا و کیفیت آن عجیب بنظر نمیرسد به همین دلیل است که البته قیمت مبلمان اداری ذکر شده نیز نسبت به محصولات ساخته شده با ام دی اف بالاتر است . این محصول کمتر نیاز به تعمیر دارد و اگر بتوانید آنرا هراز گاهی با مواد جلا دهنده برق بیاندازید گویا همین امروز آنرا خریداری کرده اید .

 

تفاوت مبلمان اداری مدرن با مبلمان اداری کلاسیک:

مبلمان اداری لوکس و لاکچری دیگر دارد همه گیر میشود اکثر مدیران باهوش به نقش زیبایی و با کلاس بودن دفتر در جلب اعتماد مشتریان حضوری پی برده اند و البته افرادی هم هستند که اعتقاد دارند که سازمان خانه اول آنها است و چه بهتر که این خانه را با یک دکوراسیون اداری لوکس تزئیین کنند . مبلمان اداری لوکس تعریف خودش را دارد .گرانقیمت ، چشم نواز و بسیار با کیفیت ، مبلمان اداری لوکس میتواند هم در سبک مدرن باشد و هم در سبک کلاسیک ،خرید مبلمان اداری لوکس یک کار مهم است. اکثر کارکنان کل روز را در دفتر می گذرانند؛بنابراین نیاز به دریافت محصولات اداری مناسب دارند. این امر به افزایش بهره وری و کمک به توسعه تجارت شرکت کمک می کند. تجهیزات اداری خوب طول خواهد کشید تا خراب شود و دوام بیشتری خواهد داشت. تعمیرات کمتر خواهد بود و این یکی از مسائل مهم است. شما نباید زمان خود را در مراقبت از مبلمان هدر دهید. در عوض شما باید بر روی کسب و کار خود تمرکز کنید.
این پرسش که سبک مدرن بهتر است یا کلاسیک، واقعاً سؤال بی‌معنایی است. هیچ‌کدام بر دیگری ارجحیت ندارد. هر مدیری بنا به سلیقه‌ای که دارد، می‌تواند برای دکوراسیون خود هر سبکی  میز مدیریتی سلطنتی، میز مدیریت کلاسیک یا مدرن را انتخاب کند. گاهی واضح نمی‌توان گفت که فرد یک سبک مدرن یا کلاسیک را می‌پسندد و یا از تلفیقی از هر دو استفاده می‌کند. البته بدون اینکه تعریف درستی از سبک‌ها و نحوه تلفیق درست آنها با یکدیگر داشته باشید، اقدام به این کار نکنید.
دکوراسیون داخلی نقش عمده‌ای در كيفيت فضای ساختمان دارد. نحوه چيدمان وسایل و تقسيم‌بندی فضا، رنگ پوشش كف، سقف و ديوارها، نورپردازی و از همه مهم‌تر مبلمان اداری تعيين‌كننده زيبايی و كارآمدی فضاها هستند.
اگر محل کارتان کوچک متراژ یعنی زیر ۱۰۰ مترمربع است و می خواهید از تلفیق دو سبک کلاسیک و مدرن استفاده کنید، حتما سبک غالب برای دکور محل کار خود را مدرن انتخاب کنید چرا که سبک مدرن نسبت به دیگر سبک ها به خصوص سبک کلاسیک خلوتی بیشتری دارد و با مساحت و محیط شرکت های کوچک متراژ همخوان تر است. برای استفاده از سبک کلاسیک به عنوان سبک غالب دکوراسیون به فضاهای بزرگ تر نیاز داریم.

 

 

بیشتر بدانید
مبلمان اداری مدرن, میز مدیریت مدرن,میز اداری مدرن

جایگاه مبلمان اداری مدرن در محیط اداری کنونی

1437 نفر

امروزه بحث مدرن بودن دفاتر کار، هم در بحث طراحی و هم در بحث تولید و انتخاب متریال خود را نشان می دهد. سازمان هایی که کسب و کاری نوآورانه و جدید دارند و می خواهند جدید بودن و خلاقیت شرکت خود را حتی در معماری ساختمان و دکوراسیون داخلی دفتر خود به مشتریان و رقبای خود نمایش دهند استفاده از مبلمان اداری مدرن بهترین گزینه برای آنها می باشد. 
مبلمان اداری مدرن همچنین در تقسیم واحدها با پارتیشن های دو جداره و تک جداره اداری که بیشتر از فریم های فلزی و شیشه هستنداستفاده می شود تا فضای مدرن برای کارمندان پررنگ شود مبلمان اداری کارگروهی مدرن نیز علاوه بر ایجاد فضای اختصاصی به نوعی زیبایی و حفظ حریم شخصی را برای پرسنل به ارمغان می آورد.

مبلمان اداری مدرن شامل :
•    میز مدیریت مدرن
•    صندلی اداری مدرن
•    میز کنفرانس مدرن
و … می باشد .

اهمیت مبلمان اداری مدرن در محیط کار:

تهیه ی مبلمان اداری برای هر مجموعه ی اداری لازم است و انتخاب یک ست مبلمان اداری مدرن می تواند به ما روحیه و انگیزه بدهد .همچنین اگر هر فردی یک قسمت شخصی برای انجام کارهایش داشته باشد خیلی می تواند به روند کاری مجموعه کمک کند .
تهیه ی مبلمان اداری می تواند به دفتر شما نظم بدهد .معمولا میزمدیریت مدرن از متریال کمتری استفاده کرده و نسبت به میز مدیریت کلاسیک از رنگهای روشن در آن بیشتر استفاده شده ، همچنین بخشهای مخفی نظیر داکتها و باکسهای کابلهای شبکه و سیم برق نیز در آن تعبیه شده است .

همچنین در تقسیم واحدها با پارتیشنهای دو جداره اداری نیز بیشتر از فریمهای فلزی و شیشه استفاده میشود تا فضای مدرن برای کارمندان عینیت یابد

میزهای کارگروهی مدرن نیز علاوه بر ایجاد فضای اختصاصی بنوعی زیبایی و حفظ حریم شخصی را برای پرسنل به ارمغان می آورد.

میز کنفرانس مدرن ، کمی بخود شکل فضایی گرفته و زیباتر شده است .

تاثیر مبلمان اداری مدرن بر بالابردن بازدهی کارمندان

این روزها برای شرکت ها بیشتر مبلمان مدرن در نظر گرفته می شود. مبلمان اداری مدرن کارایی کارمندان را بیشتر و مبلمان اداری قدیمی باعث تنبلی کارمندان می شود. مبلمان نقش مهمی در افزایش پتانسیل بهره وری مجموعه دارد. میز مدرن یکی از لوازمی است که ظاهری متفاوت و مدرن به فضای کار می دهد که یک صندلی مدرن و راحت هم آنرا همراهی می کند.
 ولی امروزه میز مدیریت مدرن که از اواخر قرن 19 میلادی به دلیل به وجود امدن سبک مدرن در ان زمان وارد عرصه ی مبلمان اداری شده است توانسته طرفداران زیادی داشته باشد . البته اغلب طرفداران خود را در عصر جدید با فراگیر شدن سبک مدرن در دنیای امروز به دست اورده است .سبک مدرن به راحتی در بیشتر زوایای زندگی انسان مدرن پسند امروزی دیده می شود

 میز مدیریت مدرن :

سبک مدرن با جامعه ی امروز سازگار تر است و به راحتی می تواند در ان جایگاهی به دست آورد .میز مدرن به دست طراحان خوش فکر این عصر طراحی می شود و ایده ال هایی را که از یک میز توقع دارید می توانید در درون ان ببینید . میز مدیریت مدرن در حین سادگی می تواند نظر ها را به سمت خود جلب کند .میز مدیریت مدرن در دنیای مدرن امروز برای استفاده در مکان های اداری معقول تر است .

سادگی در سبک مدرن میز مدیریت :
 

ظرافتی که در این میز دیده می شود حتی اگر بزرگ باشد می تواند افراد را متوجه خود کند . لفظ سادگی برای میز مدیریت مدرن به این معنی نیست که زیبایی ندارد برعکس این نوع میز توانسته زیبایی را در کمال سادگی داشته باشد
که این به تنهایی این میز را خاص کرده است .زیرا زیبایی در سادگی است و سادگی هیچوقت از مد نمی افتد  .

متریال های میز مدیریت :

در یک مجموعه یک قسمت با دیگر قسمت ها تفاوت دارد  و ان قسمت اتاق مدیریت است . زیرا مدیر با دیگر افراد مشغول در ان مجموعه از نظر سمت و مقام فرق دارد و جایگاه بالاتری دارد . این موضوع باعث می شود که بیشتر به این مقام اهمیت داده شود .
میز مدیریت مدرن نیز یکی از تجهیزاتی است که اگر در دفتر مدیر از ان استفاده شود می تواند به راحتی دیگران را توجیه کند که ان قسمت ، قسمت مدیریت است . همچنین می تواند موجب بالا رفتن اعتبار مجموعه شما نزد افراد جامعه شود . میز مدیریت مدرن در متریال های چوب ، فلز ، ام دی اف ، شیشه و فایبر گلاس ساخته می شود .
میز مدیریت مدرن یک بخش جدا ناشدنی از مبلمان اداری یک شرکت یا سازمان است و به عبارتی پیدا کردن یک میز مدیریت مدرن ممکن است برای شما سخت باشد، اما چیزهای زیادی برای در نظر گرفتن در جهت خرید میز مدریت مدرن وجود دارد. برای مثال یک میز مدیریت  تا چه مقدار از فضا را اشغال خواهد کرد؟ شما به عنوان رییس شرکت یا مدیر بخش بر روی میز مدیریت مدرن خود چه وسائلی ممکن است داشته باشید؟ نور و رنگ در اتاق شما چگونه است؟ و سوالاتی از این دست که می‎تواند کمک به تهیه بهترین میز مدیریت مدرن برای شما باشد.شما به دنبال یک میز مدیریت مدرن با زیبایی شناختی هدفمند، تعادل شکل و عملکرد هستید.
برای خرید میز مدریت مدرن باید به نکاتی همچون ارگونومی، ابعاد اتاق، نور، رنگ، جنس میز مدیریت مدرن، کیفیت و دوام آن و نوع طراحی و امکانات میز مدیریت توجه کنید. مسلما یک میز مدیریت که بخشی از مبلمان اداری یک شرکت است به مانند مبلمان اداری دیگرمثل صندلی اداری یا پارتیشن اداری باید با اهداف بلند مدت در جهت مدیریت شرکت یا سازمان باشد. انتخاب یک میز مدیریت مدرن می‎تواند ابزاری برای ایجاد تفکرات مدیریت و نوآوری در یک کسب و کار مشخص باشد.

اهمیت کیفیت متریال :

انتخاب رنگ میز مدیریت مدرن نیز سلیقه ای است . اما رنگ های مشکی ، قهوه ای ، کرم ، سفید همیشه مد هستند و مورد پسند قرار می گیرند همچنین به مرور زمان تکراری نمی شوند . به هنگام خرید میز مدیریت مدرن حتما توجه کنید که از متریال با کیفیت در ساخت ان استفاده شده باشد که میز دوام بالایی داشته باشد و مدت زمان طولانی از ان استفاده کنید .
قطعا نمی خواهید که خیلی زود میز مدیریت خود را به ناچار عوض کرده و میز دیگری با همان هزینه و یا اندکی بیشتر تهیه کنید .بهتر است از ابتدا میزی با متریال با کیفیت انتخاب کنید .میز مدیریت مدرن زیر مجموعه ی مبلمان اداری مدرن نیز هست .اهمیت به قسمت مدیریت در واقع اهمیت به واحد اداری ان مجموعه است .چرا که یک محیط اداری بعد از نحوه ی عملکرد با ظاهرش قضاوت می شود .

بیشتر بدانید
مبلمان اداری,صندلی اداری,اداری,صندلی آموزشی,صندلی اپن,روکش چرم

معرفی و بررسی کامل انواع صندلی اداری

4564 نفر

مشخصات یک صندلی اداری مناسب

- پشتی صندلی و چگونگی قرار گرفتن مهره ها روی آن از مهمترین عوامل است.

- قسمت میانی صندلی نباید گردش خون در پاها به خصوص در زانوها را دچار اختلال کند و خون در زانو ها جمع شود.

- پشتی صندلی شما باید از انواع فنری باشد.

- یک صندلی خوب اداری باید تکیه‌گاهی مطمئن و راحت برای بدن شما ایجاد کند که برای انجام وظایفتان مناسب باشد.

- گردش خون به سمت اعضای پایین‌تر بدن، نباید قطع شود.

- حفظ یا تغییر وضعیت به آسانی صورت گیرد.

- تکیه‌گاهی برای ستون فقرات داشته باشد.

انواع صندلی اداری و توضیح درمورد هریک :

1- صندلی 24 ساعته


این نوع صندلی ها برای اشخاصی که به صورت مداوم از صندلی استفاده می کنند بسیار مناسب هستند مانند مراکز تماس در شرکت ها. معمولا این صندلی ها با فوم های با دوام بالا ساخته می شوند.
صندلی های 24 ساعته با پشتی و کفی ضخیم و به صورت ارگونومی طراحی و ساخته شده اند.

2-صندلی مدیریتی:


صندلی های مدیریت اندازه های استاندارد و مناسبی ندارند و نیاز به فضای بیشتری نسبت به صندلی های اداری دیگر دارند,صندلی مدیریتی برای استفاده طولانی بسیار مناسب است ولی قیمت بیشتری نسبت به صندلی های دیگر دارند.

3-صندلی کامپیوتر


صندلی های کامپیوتر طوری طراحی شده اند که با میز کامپیوتر ارتباط خیلی خوبی دارند. در این نوع صندلی ها اغلب از چند تنظیم ارگونومیک برای راحتی کاربر استفاده شده است. آنها دارای پایه های 5 تایی هستند و چرخ های صندلی کامپیوتر به طوری طراحی شده اند که در محیط کار به صورت صحیح حرکت کنند.

ویژگی های صندلی کامپیوتر مناسب چیست؟


   چند نکته زیر در مورد قطعات صندلی:

 1- نشیمنگاه صندلی: نشیمنگاه صندلی کامپیوتر باید مقداری پهن تر از لگن کاربر باشد تا هنگام نشستن بر روی آن، در صورت خستگی به راحتی بتواند خود را جا به جا کند و همچنین نشیمنگاه صندلی باید از استحکام بالایی برخوردار باشد      تا افراد با وزن بالا به راحتی بتوانند از آن استفاده کنند.

 2- جک صندلی: داشتن جک یکی از مزایای عالی برای هر نوع صندلی محسوب می شود، داشتن جک در صندلی کامپیوتر به شما این امکان را می دهد تا ارتفاع خود را نسبت به زمین تنظیم کنید و پاهای خود را به صورت عمودی طوری     که کف پاهایتان به زمین برسد متناسب سازید.

 3- تکیه گاه صندلی: یکی دیگر از عوامل مهم و ویژگی های مناسب برای انتخاب یک صندلی کامپیوتر داشتن تکیه گاه مناسب که قسمت انحنای کمر و ستون فقرات را پر می کند، می باشد. 

 4- چرخ صندلی: یکی از مواردی که اکثر کارمندان و کاربران به آن اهمیت میدهند، جا به جایی راحت با صندلی کامپیوتر می باشد که وظیفه این جا به جایی به عهده چرخ های صندلی می باشد. همچنین برای انتخاب چرخ صندلی باید به       مکان  مورد نظر توجه داشته باشید اگر سطح مورد نظر لغزنده باشد باید از چرخ های سخت تر و یا پد های زبر استفاده شود که فرد هنگام نشستن بر روی صندلی تعادل خود را کاملا حفظ کند. 

 5- پایه صندلی: توصیه می شود هنگام خرید صندلی از پایه های پنج پر خریداری کنید، زیرا نه تنها باعث حفظ تعادل فرد می شود بلکه از استحکام بیشتری برخوردار است و افراد با وزن های بالا می توانند با آسودگی از صندلی استفاده کنند.

 6- دسته صندلی: دسته صندلی کامپیوتر نیز می بایست قابل تنظیم باشد تا شما به راحتی بتوانید آن را در ارتفاع مناسب با میزتان درآورید تا از خستگی و فشار کتف ها، ساعد و گردن شما کاسته شود همچنین می توانید از پد دسته صندلی برای    راحتی بیشتر استفاده کنید که باید به صورت جداگانه آن را خریداری کنید.

 7- مکانیزم صندلی: مکانیزم صندلی کامپیوتر یکی از مهمترین اجزا در صندلی های کامپیوتری می باشد. همانطور که در مقاله مکانیزم صندلی به آن اشاره شد دو کار اصلی و مهم این قطعه، اتصال صندلی به جک و پایه صندلی و نیز قرار    دادن صندلی در حالت های مختلف می باشد. از دیگر وظایف مکانیزم صندلی می توان به قفل شدن صندلی در زوایای مختلف و امکان حرکت پشتی صندلی اشاره کرد.

 8- روکش صندلی: روکش صندلی کامپیوتر باید به نوعی باشد که وقتی فرد مدت زمان زیادی روی آن می نشیند عرق نکند و باعث اذیت کاربر نشود. بهترین روکش استفاده از روکش مش می باشد که باعث جریان هوا و جلو گیری از از     حرق کردن و گرم ضدن صندلی می شود، همچنین روکش هاس چرم طبیعی می توانند گزینه ای مناسب برای صندلی شما یاشند.

 

4-صندلی کنفرانسی


برخی به صندلی های کنفرانسی صندلی هیئت مدیره هم می گویند. صندلی کنفرانسی برای جلسات و میز کنفرانس بسیار مناسب است و تنظیمات بسیار کمتری نسبت به صندلی های دیگر دارند، زیرا زمان کمتری نسبت به سایر صندلی های دیگر، کاربر از آن استفاده می کند.
موقعیت نشستن بر روی صندلی کنفرانسی راحت است و این دقیقا همان چیزی است که از یک صندلی کنفرانسی می توان انتظار داشت.

5-صندلی ارگونومیک


اگر به دنبال صندلی اداری هستید که راحتی نشستن بر روی مبل را به شما بدهد، صندلی ارگونومیک یک انتخاب هوشمندانه است. این صندلی ها بسیار مناسب برای کاربرانی است که از درد کمر یا ستون فقرات رنج می برند، زیرا صندلی های ارگونومیک به طوری طراحی شده اند که حمایت بسیار زیادی را از کمر دارند. این نوع صندلی برای نشستن طولانی مدت به دلیل ارگونومیک بودن بسیار مناسب است. از مزایای بسیار مهم صندلی ارگونومیک می توان به افزایش گردش خود در زمان نشستن طولانی اشاره کرد.


 

6-صندلی پذیرش


صندلی پذیرش همچنین صندلی مهمان نامیده می شود. جنس و طراحی صندلی های پذیرش معمولا از پلاستیک و چوب است و در رنگ ها و طراحی های مختلف ارائه می شود. 

7-صندلی مش


صندلی های مش به جای فوم و چرم از پارچه های خالص ساخته شده اند. این کار باعث می شود که گردش هوا به خوبی در نشیمن گاه و پشتی صندلی صورت گیرد. این ویژگی در صندلی مش به کاربر اجازه می دهد تا احساس گرمی یا عرق بر روی صندلی نکند.
صندلی مش را علاوه بر محل کار، می توان به عنوان صندلی کامپیوتر استفاده کرد.

8-صندلی اجرایی


صندلی اجرایی اغلب از روکش چرم استفاده می شود و بسیار چشم گیر است. این نوع صندلی ها معمولا تنظیمات بیشتری نسبت به صندلی های دیگر دارند.
صندلی های اجرایی نسبت به سایر صندلی های اداری، بسیار گران تر هستند و به همین دلیل اغلب توسط مدیران استفاده می شوند.

9-صندلی کلاسیک


صندلی های کلاسیک مناسب باعث می شوند ران های کاربر در زاویه 60 تا 70 درجه قرار گیرند. به همین دلیل بار وزن زانو و باسن تقسیم می شوند و باعث کاهش فاشر می شود. مزیت این موقعیت نسبت به صندلی اداری دیگر این است که اگر کاربر به جلو حرکت کند، باعث می شود زاویه بدن 90 درجه شود.
شاید صندلی کلاسیک برای کاربرانی که کمر درد یا درد سینه ناشی از استفاده زیاد از صندلی را دارند انتخاب مناسبی باشد، ولی این مورد را در نظر بگیرید که هنوز ثابت نشده است که صندلی کلاسیک یک راه حل مناسب برای کاهش کمر درد می باشد.


 

10-صندلی رستورانی یا کابینتی


صندلی های رستورانی که به آن ها صندلی های کابینتی هم گفته می شوند معمولا بسیار سبک هستند که باعث می شود به سادگی حمل شوند و رنگ بندی بسیار فراوانی دارند. بهترین مزیت صندلی رستورانی نسبت به سایر صندلی ها، صرفه جویی در فضا برای نگه داری است.
صندلی رستورانی گزینه ای بسیار مناسب برای سالن های عروسی، کافه ها، رستوران ها و … خواهد بود.

11-صندلی انتظار


صندلی های انتظار معمولا در مراکز عمومی مانند: فرودگاه ها، بیمارستان ها و… استفاده می شوند.

12-صندلی آموزشی


این نوع صندلی به دلیل طراحی خاص آن در مراکز آموزشی استفاده می شود تا کاربران بتوانند به سادگی از آن ها در کلاس های آموزشی استفاده کنند.

13-مبل اداری


مبل های اداری معمولا فقط در سازمان ها یا شرکت ها استفاده می شوند. مبل های اداری تاثیر بسیار زیادی در فضای شرکت شما دارند.

14-میز جلو مبلی اداری


میز جلو مبلی را برخی به عنوان میز قهوه می نامند. میز جلو مبلی معمولا از جنس شیشه یا چوب می باشد. نکته های مهمی که در خرید آن باید توجه کنید ارتفاع میز و ضخامت شیشه جلو مبلی می باشد.

15-صندلی آمفی تئاتر


همانطور که از نام آن مشخص است، صندلی های آمفی تئاتر در سینماها، سالن های تئاتر و… به کار می روند. صندلی های آمفی تئاتر معمولا هیچ تنظیماتی برای کاربر ندارند.

16-صندلی اپن


صندلی اپن که به آن صندلی صبحانه هم گفته می شود. نکته قابل توجه صندلی های اپن، تنظیم ارتفاع بسیار زیاد آن است. از صندلی اپن یا صندلی صبحانه در برخی از رستوران ها هم استفاده می شود.
بیشتر خرابی صندلی های اپن، شکسته شدن پایه های صندلی است. بیشترین فشار روی پایه های صندلی می آید که به دلیل متفاوت بودن پایه های صندلی اپن با صندلی اداری های دیگر می باشد.

توجه و اهمیت به معماری داخلی، مدرن شدن سبک آشپزخانه ها و نیز محدودیت فضایی، سبب شده که امروزه در طراحی معماری داخلی دیواری بین پذیرایی و آشپزخانه وجود نداشته باشد که به آن اپن می گویند. به این ترتیب از وسیله ای به نام کانتر برای جدا سازی این دو قسمت استفاده می کنند، که در ابتدا از آن تنها به عنوان وسیله ای برای گذاشتن وسایل روی آن کاربرد داشت اما رفته رفته طی چند سال اخیر برای استفاده بهتر از این وسیله و با توجه به کوچک بودن فضای اکثر خانه ها، کانتر ها با عرض های بیشتری تولید شدند که از آن ها به عنوان میز ناهار خوری نیز استفاده می شود. می دانیم که کانتر ها به عنوان میز ناهار خوری به صندلی مخصوص خود احتیاج دارند که به آن ها صندلی اپن گفته می شود. 

17-صندلی کارگاهی یا صندلی کار


صندلی های کارگاهی معمولا در انبارها، کارگاه ها و کارخانه ها استفاده می شود. صندلی کارگاهی معمولا با نام صندلی کار در ایران شناخته شده اند و مقاومت بسیار زیادی نسبت به صندلی های دیگر دارند. صندلی کار در فضاهای تنگ بسیار مناسب است.
صندلی های کارگاهی بیشتر برای سهولت در انجام کار در کارگاه ها و… استفاده می شود. می توان به آزادی حرکت پاها در زمان استفاده از صندلی کارگاهی در محل کار اشاره کرد.

18صندلی پزشکی

 

عوارض استفاده نادرست از صندلی

هر چقدر که صندلی شما در محل کار راحت و یا در اصطلاح ارگونومیک باشد، اگر از آن درست استفاده نکنید، عوارض بدی ممکن است برای بدنتان اتفاق بیفتد.

- اگر بدن خود را بیش از حد به جلو خم کرده باشید، مشکلاتی چون احساس درد در ناحیه گردن و کمر آزارتان می‌دهد.

- نشستن بر روی لبه صندلی، می‌تواند تا حد زیادی فشار بر دیسک‌ کمر را افزایش ‌دهد.

- اگر به مدت طولانی، به صورت ثابت بر روی صندلی بنشینید، ممکن است با مشکلاتی مانند خستگی زودرس، درد و ضعف عضلات گردن، از بین رفتن تناسب اندام، کاهش گردش خون، کاهش راندمان قلب و ریه و مشکلات گوارشی مواجه شوید.

- مفاصل بدن به‌ویژه لگن، ران، زانو و آرنج شما نیز در صورت نشستن طولانی‌ مدت، ممکن است صدمه ببینند.

 

بیشتر بدانید
میزمدیریت,انتخاب میز مدیریت,پارتیشن اداری,خرید میز مدیریت,خرید میز اداری,کیفیت میزهای مدیریتی, کیفیت محصولات,کامپیوتر

انتخاب میز مدیریت ایده آل

1546 نفر

در انتخاب میز مدیریت به چه نکاتی توجه کنیم :

میزمدیریت  مناسب برای دفترکارتان می تواند محیط کار را برایتان بسیار لذت بخش نماید در حالی که میز نامناسب علاوه بر تاثیر منفی در سلامت بدنتان ممکن است باعث خستگی شما نیز  شود. هنگامی که می خواهید یک میز مدیریتی تهیه کنید باید به چه نکاتی دقت کنید :

1)      آیا میزی که قصد تهیه آن را دارید مناسب سبک  و سیاق کاری شما است ؟

2)      آیا نیاز های روزمره و دائمی شما را بر طرف می کند؟

3)      آابعاد و اندازه آن با فضای  موجود در دفتر شما هماهنگی دارد؟

سئوالات فوق بخشی از مواردی است که یک فرد باید در زمان تهیه میز کار به آنها پاسخ داده و در مورد آنها اندیشیده باشد .

مشخص کنید بر روی صفحه  میز چه کارهایی انجام می دهید:

اگر بیشتر کارتان با کامپیوتر است و نیاز دائمی به مونیتور دارید :  

 باید میزی انتخاب کنید که فضای کافی برای  قراردادن مونیتور ، کیبرد و موس را داشته باشد و مخصوص کار با کامپیوتر طراحی شده باشد. اگر از PC استفاده می کنید، مطمئن شوید کنار میز فضای کافی برای قرار دادن محفظه کیس کامپیوتر وجود داشته باشد ، معمولا سیمهای اتصال کامپیوتر به مونیتور و کی برد و موس بسیار پیچیده میشود .


اگر بیشتر با کارتابل و فایل کاغذ ی سروکار دارید:

بهتر است میزی انتخاب کنید که تا حد امکان سطحی جادار داشته باشدو علاوه بر آن سطح میز نور را به صورت و چشم شما منعکس نکند یعنی سطح میز براق نباشد  تا بتوانید کتاب ها، فایل ها و کاغذ های مهم خود را بر روی آن قرار دهید. علاوه بر این ممکن است میزی نیاز داشته باشید که برای قرار دادن ابزار شما حداقل 1-2 کشو داشته باشد.معمولا میزها با یک فایل سه کشو میتوانند پاسخگوی محل نگهداری پرونده های شما باشند .


اگر کارتان ترکیبی از کار با کامپیوتر و فایلهای کاغذی است:

 حتما طول و عرض میز را بزرگ در نظر بگیرید معمولا میزهای مدیریتی با ابعاد 110*220بسیار مناسب میباشند .اگر به دنبال میز مدیریتی مدرن هستید حتما ال میز را هم سفارش دهید . تا فضای کافی برای هر دو فعالیت را داشته باشید.

 معمولا  برای ساخت میزهای مدیریتی مدرن از متریال ام دی اف استفاده می شود.البته در بعضی میزها از ترکیب ام دی اف با چرم و همچنین فلز و بصورت مشخص استیل و شیشه نیز استفاده میشود در حال حاضر ام دی اف هایگلاس سفید و ترکیب آن با رنگهای دیگر در طراحی بیشتر میزهای مدیریت مدرن دیده میشود از مزایای ام دی اف  علاوه بر زیبایی و تنوعی که دارد، می توان به مقرون به صرفه و با دوام بودن آن اشاره کرد و همچنین ام دی اف استحکام بیشتری به نسبت سایر متریال ها دارد. برای طول عمر بیشتر میز مدیریت  داشته سطح آن را با روکش فرمیکا یا ملامینه می پوشانند . میز هایی که توسط چسب ساخته شده اند دوام چندانی ندارند. بنابراین حین خرید میز به اتصالات آن توجه کنید. همچنین PVCدور میز نیز باید با دستگاههای اتوماتیک و با چسب مرغوب زده شود وگرنه بعد از مدتی  گوشه ها و لبه های میز را امتحان کنید که به راحتی خورده نشود. همواره به گارانتی و خدمات پس از فروش محصولات توجه داشته باشید میزی انتخاب کنید که گارانتی داشته باشد زیرا گارانتی نشانه کیفیت، دوام و خدمات پس از فروش شرکت سازنده است. معمولا گارانتی ها از بازه یک ساله تا مادام­العمر وجود دارند.

برای طراحی یک محیط اداری باید بیش از همه سعی کنید این محیط را رسمی و در عین حال با خلاقیت و نوآوری طراحی کنید. تفاوتی ندارد که این فضا کوچک باشد یا بزرگ باید سعی کنید به گونه ای این فضا را طراحی کنید که در عین مجهز بودن به همه امکانات با ورود مشتریان به این فضا انرژی مثبت و احساس خوب ایجاد شود. وقتی که مشتریان یا دیگر همکاران شما در تجارتهای مختلف وارد فضای کاری شما میشوند در ابتدا طراحی محیط و جذابیت های آن مورد توجه خواهد بود بنابراین باید به طراحی و دکوراسیون محیط کار به اندازه طراحی منزل توجه کنیم.

sandaliemodiriat

میز مدیریت همانند سایر میز های اداری و کارمندی  باید مطابق با اصول ارگونومیک طراحی و ساخته شود چرا که این ویژگیها باعث می شود که ریسک آسیب به مدیریت  به حداقل برسد. این نوع طراحی میز و میز مدیریت و سایر میز های اداری و کارمندی باعث می شود که از خستگی کاربران و مدیریت در ساعات طولانی کار جلوگیری کند و این ویژگی حافظ سلامت مدیریت است. داشتن این خصیصه برای میز و میز مدیریت و میز های اداری و کارمندی این امکان را می دهد که بتوان انواع صندلی مدیریت و تجهیزات استاندارد را با  میز مدیریت هماهنگ کرد.

اتاق مدیریت مهمترین بخش هر دفتر کار می باشد. برای دکوراسیون آن باید بیشترین توجه به کار گرفته شود زیرا در خیلی از دفاتر کار بیشتر جلسات شرکت در این اتاق انجام می شود. بنابراین باید به عوامل مختلفی در دکوراسیون داخلی آن توجه کرد. از جمله این عوامل میز مدیریت می باشد. میز مدیریت باید در محلی قرار گیرد که بیشترین نور در اتاق در آنجا قرار دارد و باعث جلب توجه مشتری و مراجعین می شود.

یکی از نکات مهم در انتخاب میز مدیریتی انتخاب میز مدیریتی متناسب با فضای اتاق می باشد. میز باید به گونه ای انتخاب شود که تمام فضای اتاق را اشغال نکند و قسمتی از فضای اتاق برای باقی وسایل خالی بماند.باید اندازه میز مدیریتی به گونه ای باشد که مدیریت فضای کافی برای انجام امور مربوطه داشته باشد و درضمن بتوان صندلی راحتی در پشت آن تعبیه کرد.

انتخاب طرح و رنگ مناسب برای میز مدیریت یکی از اصول مهم در انتخاب میز مدیریت می باشد. باید بین وسایل اتاق مدیریت و میز مدیریت هماهنگی وجود داشته باشد. از آنجاییکه بیشتر جلسات شرکت در این اتاق انجام می گیرد و قرار ملاقاتهای مهم سازمان با افراد درون سازمانی و برون سازمانی در این اتاق انجام می شود رنگ آن باید به گونه ای باشد که افراد از حضور طولانی مدت در این اتاق خسته نشوند

mizemodiriat

کیفیت میزهای مدیریتی

کیفیت محصول از مهم‌ترین ویژگی‌های انتخاب محسوب می‌شود. قطعاً کلیه مسئولین مجموعه‌ها با چشم اندازی طولانی مدت تصمیم بر تجهیز نمودن محل کار خود گرفته‌اند. کیفیت محصول عمر مفید آن را تعیین خواهد کرد. قطعاً محصولات کم کیفیت از قیمت پایین‌تری به نسبت محصولات با کیفیت برخوردار هستند. شرکت‌های معتبر ومشتری مدار به منظور جلب رضایت مشتریان، از تولید اجناس نامرغوب فاصله گرفته‌اند و با عرضه محصولات با کیفیت، مشتری را به سمت خود جذب کرده‌اند.

گارانتی محصول

همان طور که می دانید گارانتی محصولات، بهترین تبلیغ برای شرکت تولید کننده می‌باشد؛ با این کار اعتماد مصرف کننده به سمت شرکت تولیدی جلب می‌شود. تضمین کیفیت محصولات تولیدی توسط شرکت از دیگر مزایای گارانتی شدن محصول است. پس اگر قصد خرید میز اداری یا سایر مبلمان اداری را دارید، به گارانتی محصول نیز توجه فرمایید.

منبع: پارتیشن اداری

 

بیشتر بدانید
انواع چوب,چوب توسکا,چوب افرا,چوب راش,چوب بلوط

انواع چوب و ویژگی آنها | کاربرد انواع چوب

38185 نفر

در این مقاله از سری مقالات مرتبط با پارتیشن اداری برخی انواع چوب و ویژگی های آنها بیان خواهد شد. تعدادی از آنها در ساخت میز کلاسیک به کار می روند که معرفی می گردند تا خوانندگانی که قصد خرید یا سفارش میز کلاسیک را دارند، بهتر بتوانند تصمیم بگیرند.همان طور که قبلا گفته شد چوب دارای رنگ، نقوش و خصوصیات مخصوصی است و می توانید بر اساس موارد نام برده آنها را شناسایی کنید. دراین پست نجارکوچک محل رویش آنها و همچنین کاربرد مختلف گونه های چوبی که در صنعت چوب و مبلمان استفاده می شود بررسی خواهد کرد. یکی از کاربردهای چوب، تولید انواع پارتیشن چوبی می باشد.

پارتیشن چوبی

در صورتی که بخواهید پارتیشن شما زیبایی بصری خاصی داشته باشد، می توانید از چوب راش در آن استفاده کنید.در فضاهایی که متراژ بالایی ندارند، باید پارتیشن بندی به گونه ای باشد، که فضای مورد نظر را از آن چه که هست کوچکتر نشان ندهد. در طراحی این محصول می توان از هنرهایی مثل منبت کاری، گره چینی، نور پردازی و دیگر تزیینات استفاده کرد. در صورتی که بخواهید عواملی مانند سر و صدا، عبور هوا و غیره را در محیط کاری کنترل کنید، استفاده از پارتیشن دوجداره با ارتفاعی برابر از سقف تا زمین توصیه می‌شود. پارتیشن چوبی یکی از زیباترین مدل های پارتیشن اداری می باشد.

انواع و اقسام چوب ها

چوب های موجود در ایران به دودسته چوب های داخلی و خارجی تقسیم می شوند :

 1. چوب های داخلی (اصطلاحا چوب های جنگلی): 

  • چوب هایی مانند راش و ملچ و چنار و گردو و افرا و ممرز می باشند که از جنگل های داخلی تهیه می گردند و بیشترین مصارف آن در ساخت انواع مبلمان و درب و دکور می باشد .
 2. چوب های خارجی

  • بیشتر چوب های خارجی از چوب درختان نوک سوزنی مثل کاج  وسرو می باشند که عمدتا از روسیه و کشورهای حوزه اسکاندیناوی و اطریش  وارد می شوند که پس از قطع  به کارخانه حمل می شود و به ابعاد مختلفی برش داده می شوند و به صورت پالت بسته بندی شده و به کشور های مختلف صادر می شود . معمولا زمان قطع درختان در اردیبهشت می باشد و تا شهریور ادامه دارد زیرا در مابقی سال جنگل های روسیه یخبندان است و ادامه کار غیر ممکن می باشد .

چوب بلوط

چوبی با تنوع رنگ قهوه ای روشن تا قهوه ای  تیره می باشد و دارای بافتی درشت و با دوام و تراکم سنگین و محکم است و در برابر سایش بسیار مقاوم بوده و بهترین چوب برای ساخت پارکت می باشد.
کاربردها: چوب بلوط در گذشته‌ های دور از جمله مهمترین مصالح ساختمانی در اروپای شرقی بوده است. همچنین در گذشته از آن در ساخت کشتی های بازرگانی و جنگی استفاده می شد. در حال حاضر چوب بلوط بهترین انتخاب برای ساخت روکش، مبلمان، کتابخانه، میز و صندلی، اسکله سازی است. همچنین این چوب در واگن سازی، کشتی سازی، تراورس ، تیرهای شبکه مخابراتی، مدل سازی و پارکت به کار گرفته می شود.

ویژگی های چوب بلوط:

 • فشرده و محکم و نماد قدرت و استقامت است.
 • چوب بلوط به رنگ قهوه ای روشن تا تیره و درشت بافت می باشد.
 • در برابر سایش و رطوبت مقاومت زیادی دارد.

چوب بلوط


چوب راش

نام علمی آن Fagus orientalis  می باشد. درخت راش شاخ و برگ فراوان دارد، لذا سایه پسند است. راش در جنگل های کشور ما موجود می باشد.

چوب راش در بازار: از گرده بینه های درجه ۱ و ۲ چوب راش در بازار ایران معمولاً در کارخانجات روکش و تخته لایه استفاده می شود. گرده بینه های درجه ۳ بعد از اینکه به شکل الوار درمی آیند، به بازار تهران فرستاده می‎شوند. بافت همگن و درجه سختی چوب راش بالاترین درخواست را در صنعت مبل سازی ایجاد کرده است. به علاوه قابلیت آغشتگی با انواع محلول های حفاظتی، باعث شده که بیشترین استفاده را در کارخانجات اشباع داشته باشد.

کاربردها:  از چوب راش برای ساخت در و پنجره، تراورس راه آهن، میز و صندلی، مبل، صندوق و غیره استفاده می شود. مصرف این چوب بیش از دیگر انواع چوب می باشد. سلولز آن در تولید پارچه‌های ابریشمی خوب و لطیف به کار می رود. زغال و هیزم گرفته شده از آن نیز کیفیت بالایی دارد.

ویژگی های چوب راش:

 • درون نامشخص است.
 • رنگ آن کرم مایل به قرمز می باشد.
 • دوایر سالیانه فشرده دارد. به همین علت در مقاطع طولی، خطوط تقریباً مشخص ناشی از آن دارد.
 • چوب نیمه سنگین است و بافتی همگن و تا اندازه ای مقاوم در برابر حشرات و قارچ ها دارد.

چوب راش


چوب گردو

چوب سخت گردو، این درخت را به یکی از معروف‌ترین منابع چوب تبدیل کرده است. ارتفاع این درخت بین ۱۰ تا ۴۰ متر می باشد و از جمله بلندترین درخت هاست.

کاربردها:  چوب گردو در ساخت آثار هنری و تزیینی، روکش سازی، خراطی، مبلمان سازی، ساخت آلات موسیقی، قنداق تفنگ، مجسمه سازی، منبت کاری و معرق کاری به کار برده می شود.

ویژگی ­های چوب گردو:

 • ریز بافت است.
 • صیقل پذیر و همگن می باشد.
 • رنگ پذیری و امکان کنده کاری خوب از مزایای آن است.
 • رنگ آن خاکستری مایل به قهوای تیره است و نقش های تقریباً با دوام و زیبا دارد.
 • گردو چوبی نیمه سنگین و نیمه سخت دارد که در برابر فشار، خمش استقامت می کند.

چوب گردو           چوب گردو


چوب افرا

این درخت افرا در جنگل ها و خاک‎های اسیدی رشد می کند. در نواحی جنگلی شمال ایران به وفور یافت می شود. برخی انواع آن در باغات و پارک‌ها جهت زیباسازی پرورش داده می‌شوند. افرا انواع گوناگونی مانند: اپلت، شیردار و کیکم در ایران دارد. بزرگترین و فراوان‎ترین افرای ایران، اپلت است.دارای گونه های مختلفی در ایران است . از جمله می توان به افرای پلت و افرای شیردار اشاره کرد . رنگ آن سفید متمایل به کرم است و  کم و بیش درخشندگی صدفی  دارد . 

کاربردها: جهت استفاده در صنعت های کف پوش و روکش سازی، تولید تخته چند لایه، قالب کفش، تولید لوازم مهندسی، پوشش سطوح بزرگ، دیوار ها و رویه میزها، تخته خرده چوب، ساخت مجسمه، مبلمان و خراطی مناسب است.

ویژگی های چوب افرا:

 • افرا چوب درون نامشخص است.
 • این چوب به رنگ سفید مایل به کرم با کمی درخشندگی صدفی می باشد.                                     
 • چوب افرا سخت، سنگین، راست تار، خوشکار، سبک و شکننده است.
 • قابلیت تورق دارد.
 • قابل کنده کاری و ظریف کاری می باشد. 

چوب افرا                 چوب افرا                                                              

چوب توسکا

چوب توسکا چوبی سبک و نسبتا مقاوم می باشد و دارای رنگ های کرم تا قرمز و صورتی بوده  و به خاطر بافت نرم و قابل انعطاف آن ، ویژگی ابزار و شکاف خوردن مناسبی را دارد و در صنعت مبلمان مصرف می شود و البته به خاطر همگونی  آن با شرایط آب و هوایی مرطوب ، از این چوب جهت تخته ی لایه سازی استفاده میشود  که در ساخت بنا های آبی مورد استفاده قرار می گیرد .

کاربردها: چوب این درخت مورد استفاده در صنایع روکش‌سازی است. همچنین به خاطر پرداخت، رنگ پذیری، شکاف خوری و ابزار خوری، در مبلمان سازی به کار می رود.

ویژگی های چوب توسکا:

 • چوبی درون نامشخص می باشد.
 • رنگ آن کرم مایل به قرمز است. چوب توسکا اگر در پاییز بریده‌ شود ابتدا سفید رنگ، ولی کمی پس از برش متمایل به قرمز می‌شود. سپس به رنگ صورتی روشن نمایان می شود و به همین صورت باقی می‌ماند.
 • دایره های سالیانه  آن پهن و نسبتا مشخص می باشد. وجود موج هایی در مقطع عرضی و پره هایی آجری گونه به رنگ قرمز در مقطع شعاعی و دوک­هایی ظریف در مقطع مماسی از خصوصیات ظاهری چوب است.
 • چوب توسکا نرم می باشد.
 • چوبی نیمه سنگین تا سبک است.

چوب توسکا


چوب بالسا

کاربردها: این چوب برای قطعات صنعتی ظریف مثل دیواره های داخل هواپیما، ماکت سازی و محصولات هنری به کار می رود.

ویژگی های چوب بالسا

 • سبک‎ترین چوب تجاری می باشد.
 • چوب بالسا سفت است و به خوبی قابل فرم دهی می باشد.
 • سفید تا زرد روشن و قهوه‎ای ملایم از رنگ های آن است.


چوب نارون

کاربردها: چوب نارون، بیشتر در ساخت روکش به کار می رود. علاوه بر آن در تولید کرجی، بشکه، زین، چرخ گاری، برخی قطعه های ماشین ها، تراورس، ساخت مبلمان، پارکت و صنایع دستى استفاده می شود.

ویژگی های چوب نارون:

 • نارون دارای چوبی محکم و سنگین است.
 • جهت کاربرد در فضای مرطوب مناسب می باشد.
 • بنا به قابلیت خم پذیریی که دارد در مواردی که پیچاندن چوب نیاز باشد، استفاده می شود.


چوب سرو

کاربردها: چوب سرو اغلب جهت پوشش داخلی دیوارهای کابین و ساختمان مورد کاربرد قرار می گیرد.

ویژگی های چوب سرو:

 • چوبش بسیار نرم و سبک می باشد.
 • رنگش قرمز متمایل به قهوه­ای است.
 • کار و رنگ آمیزی آن آسان می باشد.


چوب گلابی

کاربردها: جهت تولید اسباب گران و با کیفیت و نیز در ساخت آلات موسیقی (سازهای بادی) به کار می رود. همچنین در تولید ابزارهای دقیق چوبی (مثل خط کش)، قاب سازی، ادوات چوبی و مهرسازی (مهر قالب پارچۀ قلمکار) استفاده می شود.

ویژگی های چوب گلابی:

 • چوب سخت و مقاومی است.
 • راست تار، صاف و سنگین می باشد.
 • از جمله گرانترین چوب ها است.


چوب ممرز

درخت ممرز قامتی متوسط دارد. ارتفاعش از ۱۵ تا ۲۵ متر متغیر بوده و گاهی ممکن است به ۳۰ متر نیز برسد. در ایران به وفور یافت می شود.چوبی با بافت ریز و محکم و تراکم سنگین و رنگ سفید متمایل به کرم می باشد و مقاوم در برابر سایش است و در واگن سازی و دسته ابزار ، تخته فیبر و در جابه جایی هایی که نیاز به مقاومت زیاد می باشد استفاده می گردد .

کاربردها: این چوب به عنوان تراورس، تیرک های معادن زغال سنگ استفاده می شود. ساخت واگن و کاغذ نیز با ممرز انجام می شود.

ویژگی های چوب ممرز:

 • چوبی با استقامت در برابر سایش، سخت و سنگین می باشد.
 • تنه درخت ممرز  معمولاً شیار دارد.
 • پوست درخت، صاف است و به رنگ سبز خاکستری تمایل دارد.

چوب ممرز


چوب شمشاد

کاربردها: شمشاد در تولید صنایع دستی (خاتم کاری و و منبت کاری)، ادوات مهندسی و لوازم خانگی به کار می رود.

ویژگی های چوب شمشاد:

 • چوبش بسیار سخت و متراکم می باشد.
 • سنگین و بادوام  است.
 • این چوب چگالی بالایی دارد چون آوندها و لیف هایش از تراکم زیادی برخوردارند.


چوب آکاژوها

چوب آکاژوها در بازار: در بازار به دو دسته آکاژوی آمریکایی و آفریقایی تقسیم می­شوند. اغلب آکاژوهای بازار ایران آفریقایی هستند. نام علمی آن Khaya Inveeonsis و از خانواده Miliacea است. در کشورهای آفریقایی به نام های محلی مختلفی نامیده می شود. باید بدانید که چوب های دیگری نیز تحت نام آکاژو در بازار وجود دارند که اسامی واقعی آنها سیپو، کیسپو و ساپلی است.

کاربردها: از جمله پرکاربردترین انواع چوب جهت ساخت روکش های گران قیمت است. در  روکشسازی و تولید مبل، بالاترین استفاده را دارا می باشد. در تولید قایق های بادبانی و تفریحی کاربرد خوبی دارد چون ضربه­پذیری و ضریب الاستیسیته آن بالاست.

ویژگی های چوب آکاژوها:

 • داخل چوب قرمز رنگ و بیرون آن سفید متمایل به صورتی است.
 • بافتش یک‎دست می باشد. پرمگس‎های درخشان و براق از ویژگی های شاخص این چوب است که باعث می شود درخشش متفاوتی هنگام تغییر جهت نور داشته باشد.
 • در مقطع شعاعی نقش های نوار مانند صدفی و در مقطع مماسی نقش های گوناگون موجدار، مجعد و جناغی داراست.
 • به خاطر هم کشیدگی و واکشیدگی کم وقتی خشک می شود، کمتر معیوب می گردد.
 • قابلیت ضربه پذیری خوب، پرداخت عالی، پیچ خوری و میخ خوری بالایی دارد.
 • رنگ پذیری و واکس خوری همیشه باید با بتونه کاری همراه باشد.


چوب روسی

 این چوب همان چوب درخت کاج است که بیشتر در جنگل های سیبری روسیه وجود دارد  که گونه های مختلفی دارد و از کشور های اسکاندیناوی هم وارد می شود که اتفاقا مرغوب ترین آن متعلق به کشور فنلاند می باشد و یا به صورت تراورس راه آهن یا تخته های بریده شده که به رنگ سفید و دارای گره های فراوان و در بعضی موارد رنگ آن متمایل به صورتی و قرمز می باشد . چوبی با تراکم سبک و دارای وزنی سبک و بسیار خوشکار و نرم جهت  کار های چوبی و سمباده خور با موج های زیبایی است  و در کار های ساختمانی و درب سازی یکی از بهترین گزینه ها است .چوب روسی در بازار: واژه چوب روسی در بازار چوب ایران به همه گونه های چوب سفید رنگ وارد شده از کشور روسیه اطلاق می گردد. این گونه ها شامل انواع متفاوتی مانند نراد، نوئل و انواع کاج ها می گردد.

کاربردهای چوب روسی:

به دلیل وزن کم و ضریب الاستیته بالا برای اسکلت ساختمان ها از بهترین گزینه های می باشد. الیاف بلند و خمیر سفیدی دارد که کاربردش را در کاغذسازی افزایش داده است. در ایران چوب روسی معمولاً در صنعت مبلمان سازی به کار گرفته می‎شود.

ویژگی های چوب روسی:

 • رنگش سفید متمایل به قرمز است.
 • درون چوب مشخص ندارد.
 • مجاری صمغی ندارد.
 • راست تار و سبک می باشد. ۵٫ به علت واکشیدگی و هم‎کشیدگی کم، زمان خشک شدن کمتر ترک می خورد.
 • خیلی خوش کار، سنباده خور، میخ‎خور و پیچ خور می باشد.
 • با وجود تمام مزایای مذکور به علت وجود برخی قارچ‎ها مبتلا به مرض لکه آبی یا لکه قرمز می گردد و در نتیجه آن استحکامش کم می شود. حشره ها زیاد در آن لانه و تخم گذاری می کنند.
 • باید توجه داشت که چوب هایی با رگه قرمز وقت خشکیدن تاب بر می دارند.

چوب روسی


چوب انجیلی 

کاربردها: چوب انجیلی برای ستون معادن و تونل ها و اشیاء مقاوم به سایش (قرقره، دوک نخ ریسی، پاشنۀ کفش) کاربرد دارد.

ویژگی های چوب انجیلی :

 • بسیار سخت می باشد.
 • شکننده است.
 • با وزن مخصوص بالا است.


چوب آبنوس

کاربردها:  خاتم ها با چوب آبنوس (به عنوان مثلث های سیاه رنگ) ساخته می شوند. گونه های مختلف مبلمان، میز و صندلی و  پیانو نیز با این چوب تولید می گردند.

ویژگی های چوب آبنوس:

 • چگالی تقریباً بالایی دارد و خیلی خوش بو است.
 • تنه داخلی آن رنگ های مختلفی از جمله زرد، سفید تا قهوه­ای و سیاه دارد.
 • این چوب بسیار سخت و سنگین و مستحکم است.
 • کمیاب و گران قیمت می باشد. درختش سیاه رنگ است.


چوب کاج

کاربردها: از این چوب جهت تولید جعبه و مبلمان استفاده می شود. همچنین در کاغذ سازی کاربرد دارد.

ویژگی های چوب کاج:

 • چوبش نرم و راست تار می باشد.
 • سبک با مقاومت کم است.
 • سریع می پوسد.


چوب ملچ

کاربردها: مناسب صنعت روکش است. علاوه بر آن در تولید تخته چند لایه، مبلمان، قایقسازی، درهای ماسیو (چوب خالص)، اسباب ورزشی و خراطی پایه ها و نرده ها به کار می رود.

ویژگی های چوب ملچ:

 • جزء چوب های زیبا، خوش نقش و دکوراتیو بازار است.
 • چوبی درشت بافت، نیمه سنگین و نیمه سخت می باشد.
 • مقاوم در مقابل ضربه و بادوام در برابر  خمش است.
 • راست تار و خوشکار است و امکان تورق در سطح بالا را دارا می باشد.
 • رنگش قهوای مایل به قرمز است و گاهی رگه های سبز رنگی دارد.


چوب چنار

کاربردها: در صنعت مبلمان، زیرسازی وسایل چوبی، تولید درهای اماکن مقدسه، دسته ابزار، صندلی، غربال و صندوق مورد استفاده می باشد.

ویژگی های چوب چنار:

رنگش سفید روشن تا قرمز مایل به قهوه­ای می باشد. لکه های قهوه ای صدفی آن را مزین کرده است.
چوبی نیمه سخت، سنگین و با دوام است.


درخت ساج:

بومی کشورهای هندوستان، اندونزی و برمه می باشد. به چوب سخت هند شرقی معروف است.

کاربردها: از این چوب در ساخت کشتی، صنعت های ظریف به خصوص خاتم کاری، تولید ابزار آزمایشگاهی، روکش گیری، قسمت‎های بیرونی و داخلی ساختمان و مجسمه سازی استفاده می شود.

ویژگی های درخت ساج:

 • خیلی سنگین است و مقاومت بالا دارد.
 • خوش تراش و زیبا است.
 • علت استفاده از این چوب، روغنی بودن آن است که در مقابل پوسیدگی و کرم خوردگی مقاومت بالایی دارد.
 • رنگش قهوه ای طلایی تا قهوه‎ای پر رنگ با خط های سیاه است.


چوب تبریزی

چوبی سبک و بی دوام است که به رنگ سفید و متمایل به کرم می باشد و دارای بافت  درشت بوده که بیشتر در کبریت سازی و کاغذ سازی و جعبه سازی و ادوات کشاورزی به کار میرود و بعضا در درب سازی هم مورد استفاده دارد .
کاربردها: کاغذ سازی، کبریت سازی، جعبه سازی و ادوات کشاورزی صنایعی هستند که از این چوب استفاده می کنند.

ویژگی های چوب تبریزی:

 • سفید رنگ تا کرم روشن می باشد و معمولاً لکه های سیاه رنگ و یا قهوه‎ای در آن دیده می شود.
 • تقریباً نرم و سبک است و مقاومت بالایی ندارد.
 • آسان به کار گرفته می شود.

چوب تبریزی

 

چوب سرخدار

کاربردها: منبت کاری، قایق سازی و اسباب تزئینی از صنعت هایی هستند که از این چوب استفاده می کنند.

ویژگی های چوب سرخدار:

 • سرخدار سخت و سنگین می باشد.
 • در مقابل حشرات از استحکام زیادی برخوردار است.


چوب کاج بلسان

چوب کاج بلسان یا چوب نراد که از گونه کاج ها می باشد.

کاربردها: عمدتاً جهت خمیر کاغذ و جعبه‎سازی به کار می رود. شیره و صمغ درخت بلسان به عنوان چسب شفاف استفاده می شود و از مواد تشکیل دهنده رنگ‎های روغنی است.

ویژگی های چوب کاج بلسان:

 • رنگش سفید و قهوه‎‎ای می باشد.
 • رگه هایی صاف و ظریف دارد.


چوب لاله درختی

کاربردها: در تولید مبل های گران قیمت، ظرف های چوبی، جعبه سازی، اسباب بازی و غیره استفاده می شود.

ویژگی های چوب لاله درختی :

 • بافت‎های نزدیک و متراکم دارد.
 • رنگش زرد است
 • کیفیت آن هم بسیار بالا می باشد.


چوب آکونه

کاربردها: در صنعت کاغذسازی، قایق های سبک و غیره مورد استفاده است.

ویژگی های چوب آکونه:

رنگش صورتی کم رنگ تا پر رنگ است.
سبک و نرم می باشد.
ریز بافت با مقاومت پایین است.
به خوبی ورقه ورقه می‎شود.


چوب نمدار

درخت نمدار: درختی با دامنهٔ گسترش وسیع است که از جلگه تا ییلاق رشد می کند، ولى اکثراً در محدودهٔ ۳۰۰ تا ۵۰۰ متر ارتفاع از سطح دریا وجود دارد. به صورت پراکنده در نواحی جنگلی شمال کشور ما یافت می شود.

کاربردهای چوب نمدار:

تولید روکش، تخته چند لایه، مجسمه‎سازی، خمیر کاغذ، ساخت وسایل تزئینی، مداد و کارهای ساختمانی از صنعت هایی هستند که از این چوب استفاده می کنند.

ویژگی های چوب نمدار:

 • چوبش نرم، راست تار و سبک می باشد.
 • رنگش صورتی روشن یا کدر است.
 • بافت ریز دارد.
 • چوب نمدار قابلیت ورق ورق شدن را دارد.
 • دارای نقش و نگار مشخصی نیست.
 • از جمله مرغوبترین و زیباترین انواع چوب می باشد.


چوب زبان گنجشک

کاربردها: جهت تولید چهار چوب و در، ساز ویولن، روکش، عصا و وسایل ورزشی (چوب اسکی، راکت تنیس) مورد استفاده قرار می گیرد.

ویژگی های چوب زبان گنجشک:

 • محکم و بادوام است.
 • تقریباً کم قیمت می باشد.
 • فرم پذیریش بالاست.
 • کم پیچ بر می‎دارد..
 • رنگش معمولاً زرد ملایم می باشد.


چوب آزاد 

کاربردها: برای تولید وسایل ورزشی قابل ارتجاع (تخته پارالل و بارفیکس)، پاروی قایقرانی، تخته زیر فنر اتومبیل، همچنین ساخت وسایل موسیقی (سنتور) استفاده می شود. در برخی استان های شمالی جهت ساخت چان چو به کار می رود که وسیله ای برای حمل بار است.

ویژگی های چوب آزاد :

 • سنگین و با مقاومت بالا است.
 • درشت بافت و شبیه نوعی نارون می باشد
 • ترک برنمی دارد.
 • خاصیت ارتجاعی و ارتعاشی دارد.


چوب توت سفید

درخت توت سفید: درخت توت سفید بومی چین و آسیاى شرقى بوده است، ولی در نواحی مرطوب جنگل های شمال ایران، در نواحی ییلاقی و در تعداد زیادی از نواحی معتدل دنیا پرورش داده می شود.

کاربردها: این چوب در تولید روکش، ابزار چوبی منزل، خاتم کاری و ابزار آلات موسیقی به کار می رود.

ویژگی های چوب توت سفید:

 • سخت و با مقاومت بالا می باشد.
 • سنگین و راست تار است.
 • رنگش، از بیرون سفید و از درون، زرد طلایى می باشد.


چوب ماهاگونی

یا همان آکاژو به دو دسته آمریکایی و آفریقایی تقسیم می شود که اغلب  آکاژوی آفریقایی در بازار ایران یافت می شود. درون این چوب قرمز رنگ با رگه های سفید و صورتی است. وجود بافت های یک دست با پرمگس های درخشان و براق که با تغییر جهت تابش نور، درخشش متفاوت و زیبایی به آن می دهد. ویژگی بارز این چوب مصرف گسترده آن در کار های تزیینی در بازار دنیا است  و آنرا به پر مصرف ترین چوب دنیا تبدیل کرده است. از این نوع چوب در تهیه روکش و مبل سازی هم استفاده می شود. به علت ضربه پذیری و ضریب الاستیسیته بالا در تهیه قایق های بادبانی و تفریحی مورد استفاده قرار می گیرد.

کاربردها: جهت تولید مبل های گران بهاء به کار می رود.

ویژگی های چوب ماهاگونی:

 • نیمه سخت و با استحکام متوسط می باشد.
 • سنگینیش نیز متوسط است.
 • از جمله زیباترین چوب های جهان محسوب می شود.

چوب ماهگونی       چوب ماهگونی       چوب ماهگونی

 

جدول كيفيت سختي در انواع چوب

چوب کیفیت سختی درجه سختی
سرخدار، ارس سخت 9-4
کاج جنگلی، کاج دریایی نیمه نرم 4-2
کاج آمریکایی، سرو نرم 2-1
آبنوس، بلوط سبز، افر خیلی سخت 20-9
شمشاد، انجیل سخت 9-6
بلوط، راش، گردو، اقاقیا نیمه سخت 6-3
سپیدار نرم 3-5

 

بیشتر بدانید
پارتیشن اداری ,مبلمان اداری,مبلمان بانک,شعبه بانک,طراحی بانک,سیستم فایلینگ,کمدهای بانک

انتخاب مبلمان مناسب برای بانک

1235 نفر

مبلمان اداری بانک

مبلمان اداری بانک باید حتما طبق استاندار ها انتخاب گردد. انتخاب طراحی و نوع مبلمان اداری برای هرکسب و کاری با توجه به خصوصیات آن محیط مشخص می گردد .

هر مکانی یا سازمانی برای طراحی و چیدمان مبلمان اداری خود، روشی را استفاده می‌کند. برای مثال بانک‌ها که مدیر ، کارمندان و ارباب رجوع ارتباط مستقیم باهم دارند و قرار است مدت زمانی زیاد را منتظر بمانند، طراحی مبلمان باید راحتی کارمندان و مشتریان را تامین نماید. کسانی که در زمینه کار طراحی داخلی و ساخت و اجرای مبلمان اداری دستی بر آتش دارند همیشه راهکار ها و شیوه های خوبی را در اختیار متقاضیان خود قرار می دهند.

رنگ ها و نور به کار برده شده در طراحی داخلی یک محیط اداری و کاری نیز اثرات شگرفی دارد، استفاده از این المان ها نیز قواعد خاصی دارد که باید رعایت شوند.
استفاده از مبلمان مناسب، رنگها و نورهای به کاررفته در فضا ، هریک می تواند آثار مثبتی را هم در ذهن مراجعه کنندگان و هم کارکنان ایجاد کند. استفاده از ای آیتم ها قواعد خاص خود را دارا می باشد که باید رعایت گردد.مبلمان مناسب در یک فضا تبعات و آثار مثبت زیادی به همراه دارد؛ این آثار مستقیما با روح و ذهن افرادی که به محیط رفت و آمد دارند و در آن به کار مشغول هستند سروکار دارد. رنگ ها و نور به کار برده شده در طراحی داخلی یک محیط اداری و کاری نیز اثرات شگرفی دارد، استفاده از این المان ها نیز قواعد خاصی دارد که باید رعایت شوند.

            “در شرکت هایی که مراجعه کننده حضور فیزیکی ندارد، نوع طراحی و چیدمان تفاوت خواهد داشت”

 

     مبلمان بانک

انتخاب بهترین مبلمان اداری بانک ها


برای انتخاب مبلمان اداری مناسب باید شرایط محیطی و منطقه ای آن مکان را نیز لحاظ کرد. به عنوان مثال حتی شعبه های مختلف بانک در شهرهای مختلف طراحی متفاوتی نسبت به یکدیگر دارند.انتخاب این که از چه نوع مبلمان و با چه متریالی در چه رنگی برای طراحی داخلی بانک استفاده شود بر عهده مدیریان تصمیم گیرنده است. اما باید بدانید که مقاومت متریال و کیفیت بالای آن ها باید در فرآیند طراحی، ساخت و اجرا در نظر گرفته شود. گاهی اوقات لوگوی بانک نیز در انتخاب این رنگ ها دخیل است، بدین ترتیب که طراح با استفاده از المان ها و رنگ های موجود در لوگو اقدام به طراحی مبلمان خاص و مناسب برای شعبه بانک می کند.

بهره گیری از المان های زیبا کننده محیط ادارات مانند پارتیشن اداری زیبا و شیشه ای به همراه یک سیستم فایلینگ اداری می تواند تاثیرات مثبتی بر مشتریان و کارمندان بگذارد، از این رو استفاده از این مولفه ها در طراحی بانک بسیار رایج است.

باید در هر شعبه بانک علاوه بر میز و صندلی های کارمندان و صندلی های انتظار مشتریان، فضاهایی را برای برگزاری جلسات، اتاق مدیر و معاون در نظر گرفت و با توجه به مولفه هایی که ذکر شد مبلمان اداری مناسب که اعم از میز، صندلی، کمد، قفسه و سیستم فایلینگ هست را در آن ها تعبیه کرد.

مبلمان اداری در بانک باید دو منظوره باشد، این تجهیزات باید علاوه بر تامین آسایش و راحتی کارمندان و مشتریان بانک، فضای ایمنی را جهت نگهداری اسناد و مدارک مالی بانک فراهم نماید. تامین امنیت در قفسه ها، سیستم فایلینگ و کمدهای بانک به قدری حائز اهمیت است که باید آن را در اولویت پروسه طراحی و ساخت مبلمان اداری برای بانک ها در نظر گرفت بدین معنی که هم آرامش و راحتی کارمندان ومشتریان را تامین کنند و هم فضایی امن را برای نگهداری مدارک و اسناد مالی بانک فراهم نماید.

 

 

بیشتر بدانید

با ما در ارتباط باشید

اگر نیاز به مشاوره در زمینه پارتیشن اداری دارید با ما در تماس باشید. منتظرتان هستیم.

 • emailinfo [@] workwood.ir
 • phone02122049741
middle-img