X

با انواع پارتیشن تک جداره اداری بیشتر آشنا شوید.

09124340498 شماره همراه:

مدل های پارتیشن تک جداره

انواع پارتیشن تک جداره

پارتیشن تک جداره معمولاً با استفاده از یک پانل ام دی افی، شیشه ای یا آلومینیومی ساخته می شوند. نحوه طراحی فریم انواع مختلف پارتیشن تک جداره به گونه ای است که بتوان قفل و یراق روی این نوع پارتیشن نصب کرد.علاوه بر این مشخصات که در بین تمام پارتیشن های تک جداره مشترک هستند باید بگوییم که بسته به ماده به کار برده شده در ساخت پارتیشن با ویژگی های متفاوتی روبه رو می شویم.
اگرچه پارتیشن اداری تک جداره کلاً عایق صوت و صدا نیستند اما میزان نارسایی پارتیشن تک جداره ام دی اف نسبت به سایر مدل ها بیشتر است، علاوه بر این پارتیشن تک جداره ام دی اف تاثیر بسزایی در خلق یک فضای خصوصی و کاملاً پوشیده دارد. همچنین می توان با ابزار زدن سطوح این نوع پارتیشن تک جداره، نمایی زیبا ایجاد کرد و پارتیشن را به یکی از لوازم دکوراتیو محیط تبدیل نمود.

پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه ای

در حالتی که میزان نور در محیط مهم باشد، برای تامین این نور می توان از پارتیشن تک جداره شیشه ای استفاده نمود. قطر این مدل پارتیشن 10 میلی متر و تنها توسط آلومینیوم و یا فریم MDF محصور شده است. فریم ها در این مدل از شبکه هایی با کانال هایی هندسی تشکیل شده اند که باعث می شود در برابر ضربه مقاوم و مستحکم باشند. در پارتیشن های تک جداره شیشه ای، می توان از شیشه های براق و یا مات بسته به نیاز و سفارش مشتری بهره گرفت.

پارتیشن آلومینیومی

پارتیشن آلومینیومی

پارتیشن تک جداره آلومینیومی، یکی دیگر از مدل های متداول پارتیشن تک جداره است. برای ساخت پارتیشن تک جداره آلومینیوم از یک ورق آلومینیومی ۴ میلیمتری استفاده می شود. این نوع پارتیشن تک جداره امکان طراحی لوگوی مشتری بر روی پارتیشن را می دهد.طراحی سیستم پارتیشن اداری ، پارتیشن تک جداره ، پارتیشن آلومینیومی و پارتیشن اداری شیشه ای همواره یکی از عناصر مهم برای طراحی فضاهای اداری و دکوراسیون اداری می باشد.

پارتیشن ام دی اف

پارتیشن ام دی اف

پارتیشن ام دی اف تک جداره یکی از مدل های پاریشن ام دی اف است که گاهی اوقات کامل ام دی اف است و گاهی اوقات متشکل از ام دی اف و شیشه است و همچنین دارای مدل ها و در اندازه های مختلف ساخته می شود.

اگر احساس می کنید لازم است که محیط خانه یا کار خود را تغییر دهید و فضاهایی مختلف در خانه یا محل کار خود ایجاد کنید اما حوصله ریخت و پاش زیاد دیوارچینی را ندارید، شاید بد نباشد که به استفاده از انواع پارتیشن مانند پارتیشن تک جداره یا پارتیشن دوجداره فکر کنید. اما قبل از اقدام به خرید پارتیشن اداری تک جداره بهتر است که اطلاعاتی در مورد انواع مختلف پارتیشن کسب کنید تا در نهایت انتخابی آگاهانه داشته باشید. پارتیشن تک جداره یکی از ارزان ترین نوع پارتیشن اداری می باشد.
یکی از انواع رایج پارتیشن، پارتیشن تکجداره است، برای آشنا شدن با این نوع پارتیشن با ما همراه شوید چون ما امروز می خواهیم در مورد پارتیشن اداری تک جداره صحبت کنیم. 

برای استفاده از خدمات ما در زمینه پارتیشن تک جداره و دریافت مشاوره با ما در ورک وود تماس بگیرید.

مدل جدید پارتیشن تک جداره

پارتیشن تک جداره چیست؟

پارتیشن تک جداره، نوعی پارتیشن است که برای تفکیک فضاهای مختلف مسکونی، اداری، تجاری، دانشگاهی و… به کار می رود یا به عبارت دیگر با استفاده از پارتیشن تک جداره می توانید یک محیط بزرگ را به چند بخش کوچکتر با کاربری های مختلف تقسیم کنید.
پارتیشن تک جداره کاربردهای متفاوتی دارد، به عنوان مثال برای جدا کردن هال و پذیرایی از هم، برای ایجاد دو کلاس درس مختلف از یک کلاس، برای پنهان کردن بخش هایی از ساختمان از دید عموم، برای ساخت یک فضای بازی برای کودکان، برای تفکیک ورودی از بخش های دیگر ساختمان و… می توانیم از پارتیشن تک جداره استفاده کنیم.
پارتیشن تک جداره

ویژگی های پارتیشن اداری تکجداره

 1. پارتیشن تک جداره یکی از بهترین روش های جداسازی محیط به شمار می رود که بتوان از فضای موجود نهایت بهره را برد.
 2. اگر به دنبال راهی برای کاهش هزینه های جداسازی محیط کار خود هستید و یا زمان کافی برای دیوار کشی قسمت های داخلی ساختمان ندارید. بهره گیری از این محصول کارآمد این امکان را فراهم می آورد تا بتوان فضای در دسترس را به قسمت های مختلف با ابعاد گوناگون تقسیم نمود تا بتوان از آن بهترین استفاده را برد.
 3. پارتیشن تک جداره به گونه ای طراحی شده است که در کوتاه ترین زمان ممکن از قابلیت نصب و اجرا برخوردار می باشد و به سبب همین امر این امکان را فراهم می آورد تا بتوان در زمان به میزان قابل ملاحظه ای صرفه جویی به عمل آورد .
 4.  به سبب تنوع زیادی که دارد، دارای قیمت مناسبی می باشد به همین جهت مورد توجه شرکت های بسیاری قرار گرفته است و نکته قابل توجه استحکام فراوان این محصول می باشد.

پارتيشن تک جداره شش ميل

به ديوار جدا كننده با كلاف آلومينيوم هشت پری و پركننده ام دی اف شش ميل دو رو با شيشه 4ميل ساده و يا شيشه برفی، پارتيشن تك جداره شش ميل ميگويند. پارتيشن تک جداره شش ميل با قابليت باز ونصب و جابجايی و تغيير شكل پارتيشن، طراحی و توليد شده است.علاوه بر پارتیشن ام دی اف، استفاده از شیشه ۶ میلیمتری نیز در ساخت پارتیشن تک جداره شایع است. پارتیشن تک جداره شیشه ای هیچ کمکی به پنهان کردن فضای موردنظر یا جلوگیری از عبور صدا و حرارت نمی کند اما تاثیری شگرف بر سطح روشنایی محیط و کاهش مصرف برق دارد. همچنین این نوع پارتیشن تک جداره، نمایی مدرن و امروزی به ارمغان می آورد. اگرچه پارتیشن شیشه ای مانند پارتیشن ام دی اف منجر به حفظ حریم خصوصی نمی شود اما شیشه برعکس ام دی اف دچار پوسیدگی یا موریانه خوردگی نمی شود. ضمناً برخلاف پارتیشن شیشه ای دو جداره، نصب پرده کرکره ای در پارتیشن تک جداره شیشه ای امکانپذیر نیست.

پارتیشن های تک جداره از 16MDF میلیمتری

برای ساخت پارتیشن تک جداره از 16MDFمیلیمتری استفاده می شود و البته در هر ارتفاعی قابل پیاده سازی میباشد که برای درب ارتفاع اگر بیشتر از 200 سانتی متر باشد مناسب تر است. 

برای آشنایی با انواع پارتیشن اداری می توانید مقاله مرتبط را مطالعه بفرمایید.

همچنین برای دریافت مشاوره و ثبت سفارش خرید با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

 

مزایای و معایب استفاده از پارتیشن تک جداره

از مزایای پارتیشن تک جداره نسبت به دوجداره ارزان بودن آن و همینطور سبک بودن آن به همراه خاصیت جابجایی راحت و آسان آن می باشد. در پارتیشن های تک جداره امکان استفاده از قفل و یراق آلات برروی درب وجود دارد

پارتیشن  اداری تک جداره بهترین گزینه برای حک کردن لوگوی شرکت است زیرا شیشه های این پارتیشن ها مات می باشد.

در بین مزایایی که بین انواع پارتیشن مشترک است می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • پارتیشن تک جداره در رنگ ها و ترکیب های متنوعی تولید و عرضه می شوند و در نتیجه هر نوع سلیقه ای را راضی می کنند.
 • پروسه نصب پارتیشن تک جداره خیلی سریع و آسان است.
 • پروسه دمونتاژ پارتیشن تک جداره هم مانند پروسه نصب آن سریع و بی دردسر است.
 • قیمت پارتیشن تک جداره نسبت به پارتیشن دو جداره کمتر است.

اما پارتیشن های تک جداره، معایبی نیز دارند مانند:

 •  پارتیشن تک جداره خاصیت آکوستیکی ندارد.
 •  پارتیشن تک جداره عایق حرارات و گرما نیست.

کاربرد شیشه های رنگی در پارتیشن تک جداره

فرآیند تولید شیشه های سندبلاست با مدل های دیگر کمی تفاوت دارد. می توان این نوع شیشه رنگی را سومین نوع شیشه های دکوراتیو دانست. شیشه سندبلاست از پاشش پرفشار نوعی ماسه مخصوص به وسیله دستگاه سندبلاست تولید می گردد. در هنگام پاشیده شدن ماسه ها، می توان هر طرحی را بر روی شیشه حک نمود که این یکی از مزیت های مهم آن می باشد. این نوع از شیشه ها مات بوده و باعث می شود در بسیاری از ادارات و سازمان های دولتی و خصوصی تمایل بسیاری به استفاده از آن وجود داشته باشد.
شیشه های سندبلاست در پارتیشن های تک جداره و پارتیشن دو جداره به منظور جداسازی فضای اداری مانند اتاق های کنفرانس و جلسات، فضای بین کارمندان و … استفاده می گردد. این دسته از شیشه ها از نظر طرح پذیری مانند شیشه های چاپی می باشند.

پارتیشن تک جداره لترون

لترون ترکیبی از تخته های چند لایه چوب می باشد که این تخته ها از چوب نرم و یا ضایعات خرد شده و تراشه های کارخانه های چوب بری تشکیل شده اند. این خرده ها به نسبت ذرات اولیه تشکیل دهنده MDF بزرگ بوده به صورتی که قابل رویت می باشند اما در ام دی اف این امر امکان پذیر نیست. ورق لترون تولیدی با توجه به پستی و بلندی های موجود در سطح، قبل از روکش زدن به وسیله ماشین آلات و ابزار بسیار دقیق پرداخت گردیده و ساییده می شوند. پس از آن روکش نهایی با توجه به نیاز و سفارش، روی این ورق چسبانده و پرس می شود.

تفاوت پارتیشن لترون و پارتیشن MDF

تفاوت لترون و ام دی اف در استحکام و مقاومت آن در مقابل رطوبت و ضربه می باشد. در پارتیشن تک جداره لترون از ورق 16 میلی متری با کلاف و قید های رابط آلومینیومی و شیشه 4 میل استفاده می گردد. تفاوت این مدل با پارتیشن تک جداره 6 میل در حالت آلومینیوم u شکل آن است که روی ستون ها بسته می شود.
پارتیشن تک جداره عیوبی نیز دارد که از آن می توان به عایق نبودن و عبور صدا و حرارت اشاره نمود.
پارتیشن بندی مناسب، به فضا و کاربرد مورد نیاز شما بستگی دارد. قبل از انتخاب نوع پارتیشن برای منزل و یا محل کار خود، ابتدا باید به محیط اجرا، دکوراسیون داخلی و کارایی مورد نیاز پارتیشن توجه نمایید.
پارتیشن بندی مناسب به بهبود راندمان کاری پرسنل، ایجاد فضای زیر ساختی زیبا و قابل استفاده و در نهایت به شکل گیری مجموعه ای کارآمد منجر می گردد.

محدودیت استفاده از پارتیشن های تک جداره

پارتیشن تکجداره محدودیتهای زیادی در استفاده و نصب داشته و بیشتر در فضاهایی استفاده میشود که طرح تقسیم بندی فضاها نا مشخص بوده و تیغه چینی مشخص و برای مدت طولانی طراحی نگردیده است و صرفا برای زمان کوتاه مورد استفاده قرار می گیرد پارتیشن تکجداره فریم قدیم دارای معایبی است که استفاده از این محصول را به شدت محدود و کاهش داده یکی از اصلی ترین معایب این پارتیشن عدم استحکام بالای این محصول بشمار میرود پارتیشن تکجداره به سبب دارا بودن مقاطع کم قطر فضای بسیار باریکی برای نصب داشته و اتصالات این پارتیشن بصورت خطی بوده و اتصالات خطی استحکام این پارتیشن را دچار مشکل کرده است .پارتیشن تکجداره فریم قدیم بصورت دیواره تک قابل استفاده نبوده و حتما میبایست بصورت کلاف در محیط استقرار یابد . وهمچنین کم قطر بودن مقاطع این پارتیشن عدم استحکام پانلهای آن را نیز شامل میشود.

انواع پارتیشن تک جداره اداری

اجزای پارتیشن تک جداره

 • ستون های آلومینیومی که به آنها "کلاف" گفته می شود.
 • رابط بین ستون ها که "قید" نامیده می شوند.
 • ام دی اف که جهت پر کردن فضای بین ستون ها استفاده می شود.
 • شیشه که جهت زیبایی کار بین ستون ها قرار می گیرد.


پارتیشن تک جداره نسبت به تمام پارتیشن ها قیمت پایین تر و نصب آسانتری دارد، اما اکثر مشتریان پارتیشن دوجداره را به دلیل زیبایی فوق العاده آن ترجیح می دهند.
در پارتیشن های تک جداره از فریم های خاصی برای فریم درب ها استفاده می شود تا نصب تجهیزات قفل و یراق آلات روی آنها صورت بگیرد. عمدتا پارتیشن های تک جداره به شکل دهانه ی کامل شیشه ای می باشند اما بر روی شیشه ها امکان ساختن با پانل های سلولزی معلق روی شیشه ها محیا می باشد.

اجرا و نصب پارتیشن اداری تک جداره

در صورتی که قصد دارید از پارتیشن در فضای اداری استفاده کنید باید تمامی اصول و موارد اولیه را در دکوراسیون اداری در نظر بگیرید و نسبت به خدمات و فضای اطراف و بودجه، توجهی خاصی داشته باشید تا بتوانید از این موضوع بهترین نتیجه را بگیرید. یکی از پیشنهادهای خوب برای شما می تواند استفاده از پارتیشن تک جداره باشد. هر مجموعه ی باید برای موفق شدن تعریف های خاصی را از رضایت مخاطب و ارباب رجوع در نظر داشته باشد تا بتواند میزان کارکرد خود را بالا ببرد و به موفقیت دست یابد.
امروزه پارتیشن ها در دکوراسیون داخلی نقش بسیار مهمی ایفا می کنند. جدا کننده و پارتیشن، علاوه بر جدا نمودن بخش های مختلف محیط های اداری برای استفاده بهینه از فضا و ارتقای عملکرد پرسنل و کارمندان یک مجموعه، جنبه زیبایی و دکوراتیو را نیز دارد.

پارتیشن تک جداره مدرن

استعلام قیمت پارتیشن تک جداره 

شرکت ما با رعایت تمامی این موارد در جهت جلب رضایت مشتریان و خریداران محترم خود تلاش می نماید. شما می توانید برای استعلام قیمت پارتیشن دو جداره با ما تماس بگیرید. پس از سفارش پارتیشن دوجداره همکاران ما برای برآورد هزینه های جاری به محل شما مراجعه نموده و پس از انجام محاسبات کارشناسی مدت زمان لازم برای اجرا و قیمت پارتیشن را به شما اعلام خواهند نمود.

 یکی از اصلی ترین مزایای پارتیشن تک جداره، قیمت ارزان آن نسبت به مدل های دیگر پارتیشن ها می باشد که به علت سبک بودن به سادگی جابجا می شود.در واقع این مدل جزء مدل های پارتیشن ارزان است. کارشناسان شرکت ما شما را در روند انتخاب و طراحی بهترین پارتیشن بندی راهنمایی می نمایند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص انواع پارتیشن بندی، هزینه سفارش، حمل و نقل و نصب با شماره تلفن های ما تماس حاصل فرمایید.

داکتها و سیمهای نمایان در پارتیشن تک جداره

یکی از موارد غیر قابل اجتناب در محیط اداری وجود کابلها و سیمهای برق و شبکه می باشد که در پارتیشن تکجداره این کار با داکتهای رو کار و ناهمگون با دکوراسیون محیط صورت می گیرد ولی در پارتیشن دو جداره بدلیل ساختار باکس گونه پارتیشن میتوان از فضای داخلی دو جداره برای داکتها و سیمهای شبکه و غیره.. استفاده کرد وکلیه کابلها را کاملا از دید پنهان کرده و به محل های مورد نیاز انتقال داد.

آیا با انواع چوب و کاربردهای آن آشنایی دارید؟

محصولات مشابه: پارتیشن شیشه ای متحرک

تماس بگیرید