X

قیمت انواع پاراوان + اداری و خانگی

09124340498 شماره همراه:
پاراوان اداری و خانگی

یکی از محصولات در زمینه پارتیشن اداری،پارتیشن پاراوان می باشد. این نوع پارتیشن متحرک و قابل جابجایی می باشد. برای خرید و اطلاع از قیمت پارتیشن پاراوان با ما تماس بگیرید. 02122049741

پارتیشن اداری ورک وود
پارتیشن اداری ورک وود

پاراوان

امروزه در ادارات و منازل از فضاهای محصور و اتاق های کوچک که چند نفر در آن مشغل کارند خبری نیست. کارمندان هر یک در یک فضای اختصاصی اما شریک با همکاران خود مشغول به کار هستند. طراحی اینگونه فضاها تنها با استفاده از پارتیشن ها میسر می شود. یکی از انواع این پارتیشن ها، پارتیشن اداری پاراوان می باشد. پاراون را می توان برای منازل، ادارات، آرایشگاه ها و دیگر مکان ها استفاده نمود. البته بسته به نوع مکان مورد استفاده این محصولات می توانند دارای طرح و جنس متفاوتی باشند.


پاراوان چیست؟

پاراوان یک لغت فرانسوی (paravent) است که به معنای پرده می باشد. این پرده یا همان پارتیشن از جنس چوب و پارچه بوده و به منظور ایجاد حریم خصوصی و جدا نمودن فضاهای مشخص استفاده می گردد. این محصول دکوراتیو با طرح ها و رنگ های متفاوت تولید و به بازار عرضه می شود. از این رو با توجه به دکوراسیون داخلی فضای مورد نظر می توانید پاراوان مناسب را انتخاب نموده و با استفاده از آن پارتیشن بندی فضا را انجام دهید.


 اما آیا پارتیشن با پاراوان یکی است؟

در واقع پاراوان یک نوع پارتیشن متحرک محسوب می شود و بیشترین کاربرد آن در منازل است اما این روزها از این نوع پارتیشن متحرک در ادارات نیز استفاده می شود که بسیار هم مورد استقبال قرار گرفته است.
پارتیشن پاراوان اداری و کاربردهای آن در دکوراسیون داخلی ادارات بسیار گسترده و مفید است. در واقع بکارگیری چنین وسیله ای در فضای داخلی ساختمان های اداری باعث شده است که دیگر شاهد اتاق های کوچک محصور و مجزا نباشیم. 

پارتیشن پاراوان

تفاوت پارتیشن ثابت با پاراوان چیست؟ 

استفاده از دیوارهای قابل حمل به یکی از مهمترین اصول در هر اداره و منزل تبدیل شده است. معمولا استفاده از پارتیشن متحرک در یک فضای موقتی مانند نمایشگاه ها امری عادی به نظر می رسد. اما امروزه در بیشتر ادارات از دیوارهایی استفاده می شود که به سادگی قابلیت حمل را داشته باشند.
برای این کار استفاده از پاراوان ها در ادارات بسیار رسم شده و هر طراح داخلی با داشتن کمی خلاقیت به سادگی می تواند با این تجهیزات محیط های کاملا نوآورانه را طراحی نماید. به همین دلیل برای این که بدانید پارتیشن پاراوان اداری چیست باید ابتدا با پارتیشن های ثابت آشنا شوید.

پارتیشن ثابت

پارتیشن ثابت بر روی زمین پیچ و مهره و نصب میشود. ارتفاع بعضی از این پارتیشن ها بلند است و به سقف متصل میشود و ارتفاع بعضی دیگر کوتاه میباشد. همچنین پارتیشن ثابت اداری شیشه ای اجازه می دهد تا بتوانید از فضای موجود برای رسیدن به هدف کاربردی خود، مؤثرتر استفاده نمایید. با استفاده از آن ویژگی های کاری شرکت، جریان اطلاعات و افرادی که در بخش های مختلف شرکت کار می کنند کاملا مشخص است و محیط کاری راحتی برای کارمندان پدید می آید. پارتیشن شیشه ای معمولا از نوع ثابت طراحی می شوند و یکی از لوکس ترین محصولات بازار به شمار می رود.

پارتیشن متحرک

پارتیشن متحرک به پارتیشنی گفته می شود که در حول محور ریل قابلیت حرکت و جابجایی دارند. از این نوع پارتیشن اداری بیشتر در فضاهایی که می خواهند به صورت موقت دو فضا از هم جدا شوند استفاده می شود و یا مواردی که میخواهیم به صورت موقت دیواری داشته باشیم تا در صورت نیاز دو فضا را از هم جدا کنیم. 

یکی از انواع پارتیشن متحرک، پارتیشن پاراوان می باشد.

مزایای پاراوان و کاربردهای آن

پارتیشن پاراوان  و کاربردهای آن در محیط ادارات، شرکت ها و سازمان های مختلف بسیار متنوع بوده و می توان از این سازه متحرک و انعطاف پذیر برای زیباتر شدن و ایجاد حسی بهتر در فضای کاری بهره برد.  در ادامه تعدادی از مزایای پارتیشن پاراوان را برای شما یادآور خواهیم شد:

  • باز بودن دست طراحان برای پیاده سازی فضای اختصاصی و مشترک برای همه در یک محیط هر چند کوچک
  • نیاز به شستشو ندارند و به راحتی تمیز می شوند.
  • استحکام بالا در برابر ضربات و فشارهای احتمالی
  • جلوگیری از ورود آلودگی و سر و صدا به علت عایق بودن آن
  • جنبه دکوراتیو و کاربردی پارتیشن پاراوان برای زیبایی بصری بیشتر محیط های اداری
  • تفکیک و جداسازی فضای کاری و غیرکاری ساختمان اداری از یکدیگر
  •  استفاده از این محصول در فضاهای کوچک و کم نور برای بهره بردن از مزایای نور طبیعی خورشید
  • پارتیشن پاراوان اداری و کاربردهای آن در پوشاندن قسمت های مازاد و قناس شرکت از چشم سایرین

و ....


معایب پارتیشن پاراوان اداری چیست؟

 اینگونه محصولات دارای معایبی نیز هستند. پاراوان اداری در انواع مختلف تولید می شود که بسته به نوع معماری محیط و دکوراسیون داخلی آن باید اقدام به تهیه نوع خاصی از پاراوان اداری نمود.و این شاید تنها عیب این نوع پارتیشن اداری باشد.

برای این که به خوبی با کاربرد پاراوان اداری آشنا شوید و بدانید که پارتیشن پاراوان اداری چیست باید حتما از متخصصان در این زمینه و طراحان داخلی کمک بگیرید.تنوع متریال در تولید پاراوان باعث تغییرات زیادی در قیمت این محصول شده است. حتما از تغییرات قیمت این محصول قبل از خرید کاملا آگاهی داشته باشید.

انواع پاراوان موجود در بازار کدام اند؟

پارتیشن شیشه ای، پارتیشن چوب، پارتیشن تک جداره، پارتیشن دوجداره، پارتیش های قابل شستشو، پارتیشن ام دی اف، پارتیشن آگوستیک، پارتیشن متحرک

ابعاد استاندارد یک پاراوان به چه صورت است؟

شرکت های مختلف در بازار فعالیت می کنند که هرکدام استانداردهای خود را دارند اما اکثر پاراوان ها در این ابعاد موجود می باشند عرض (یک لنگه) پاراوان 45 سانتی‌متر ارتفاع پاراوان 180 سانتی‌متر.اما امکان ساخت پاراوان با اندازه کاکملا دلخواه نیز وجود دارد.

پاراوان ها چه طرح و سبک هایی دارند؟

پاراوان آرایشگاهی، پاراوان تصویری، پاراوان پوستری، پاراوان کودکانه و پاراوان برشی و پاراوان اداری. هر کدام از این پاراوان ها با توجه با مکان مورد استفاده دارای طراحی و ظاهری خاص هستند.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید