X

آشنایی با انواع صفحه کابینت

09124340498 شماره همراه:
انواع صفحه کابینت
از مهمترین اجزای کابینت، صفحه ها می باشند که هم موجب کاربردی شدن کابینت می شود و هم در ایجاد زیبایی در این محصولات تاثیر گذار هستند. صفحه کابینت دارای مدلهای بسیار متنوعی است.
پارتیشن اداری ورک وود
پارتیشن اداری ورک وود

کابینت آشپزخانه به عنوان یکی از ضروری ترین وسایلی می باشد، که وجود آن در آشپزخانه ها برای این که بتوانید وسایلی که مخصوص آشپزخانه می باشد، را به راحتی کابینت ها جمع کنید، ضروری می باشد. نصب کابینت در آشپزخانه ها علاوه بر این که کلی کارایی دارند، از نظر ظاهری هم می تواند به زیبایی فضای آشپزخانه ی شما کمک کند. برای این که کابینت ها به صورتی که شما در مکان های مختلف آن ها را دیده اید، در بیایند، از اجزای مختلفی تشکیل می شوند.

یکی از این اجزای مهم صفحه کابینت می باشد. این صفحه ها بر روی کابینت قرار می‌ گیرند، و ممکن است، برخی از افراد تصور کنند، که نصب آن بسیار راحت می باشد، ولی باید گفت، که اصلا اینطوری نیست، و زیرکاری های زیادی در مورد نصب آن وجود دارد. در مواردی که مشکلی در نصب به وجود بیاید، سیستم کلی نصب عوض خواهد شد. برای این که بتوانید از به وجود آمدن این مشکل جلوگیری کنید، بهتر است، از نصاب حرفه ای و کاربلد برای نصب کمک بگیرید. در ادامه قصد داریم، تا به بررسی و معرفی انواع صفحه کابینت بپردازیم، تا شما هنگام انتخاب با مشکل خاصی رو به رو نشوید.

صفحه کابینت بخشی مهمی از کابینت ها می باشند، که بعد از طراحی و تولید یونیت بر روی آن قرار می گیرد، و عموماً برای میز کار در آشپزخانه به کار می‌ روند. صفحات کابینت می توانند به صورت یک لب و دو لب باشند. 

برای مشاهده نمونه کارهای کابینت آشپزخانه به صفحه مربوطه مراجعه نمایید.

انواع صفحات کابینت

صفحه کابینت دارای مدل‌های بسیار متنوعی می‌باشد که بر اساس نوع کابینت و دکوراسیون ساختمان انتخاب و نصب می‌شود. از انواع این محصولات می توان به این مدل‌ها اشاره نمود:

 • صفحه کابینت سنگ مصنوعی
 • صفحه کابینت 5 سانت
 • صفحه کابینت 3 سانت
 • صفحه کابینت پی وی سی
 • چوبی
 • مرمر
 • سرامیکی

صفحه کابینت سنگ مصنوعی (کورین)

صفحه کابینت سنگ مصنوعی (کورین) به دلیل وجود ویژگی های مختلفی از جمله زیبایی و شیک بودن، در برابر آب و رطوبت عایق می باشند، باعث شده است، طرفداران خاص خود را داشته باشد. این مدل از صفحه ی کابینت توسط برندهای کره ای که در این زمینه فعالیت دارند، طراحی و تولید می شوند. ضخامت در نظر گرفته شده برای این صفحات 12 تا 13 میلی متر می باشد. این مدل از صفحات این امکان را برای شما فراهم می کنند، که بتوانید آن را در طرح متنوع و مختلف تولید کنید.

صفحه کابینت 5 سانت

کارایی صفحه کابینت پنج سانت در چند سال اخیر بیشتر شده است. این نوع از صفحات کابینت دارای 3 ورق شانزده میلی متری ام دی اف می باشد، که بر روی یک دیگر قرار می گیرند، و روکشی که بر روی آن ها کشیده می شود، از نوع ملامینه می باشد. از این صفحات در اکثر موارد در کابینت های گلاس مورد استفاده قرار می گیرند.

صفحه کابینت 3 سانت

این صفحه متشکل از دوبل کردن ام دی اف می باشد. در واقع می توان گفت، که صفحه کابینت 3 سانت شامل دو ورق ام دی اف می باشد، که ضخامت در نظر گرفته شده برای آن تقریباً 16 میلی متر می باشد، که بر روی یک دیگر چسبانده شده‌ اند.

محصولات: کابینت ام دی اف

صفحه کابینت پی وی سی 

صفحه کابینت پی وی سی به عنوان یکی از بهترین و معروف ترین نوع صفحات کابینت ها می باشد، که رنگ در نظر گرفته شده برای آن در بیشتر موارد سفید رنگ می باشد. از ویژگی های بارز این صفحات می توان به مقاومت بسیار بالای آن در برابر رطوبت اشاره کرد. مقاومت این صفحات به گونه ای می باشد، که خیلی کم در برابر رطوبت آسیب خواهند دید. در عین ویژگی های بسیار عالی یک سری معایب هم این صفحات دارند. صفحه کابینت پی وی سی در برابر گرما نمی توانند استحکام خوبی از خودشان نشان دهند، به همین خاطر به هیچ عنوان نباید وسایلی که بیش از حد داغ شده اند، را بر روی آن قرار داد.

صفحه کابینت پی وی سی

صفحه کابینت سرامیکی

صفحه کابینت سرامیکی به عنوان یکی از صفحاتی می باشد، که از نظر اقتصادی قیمت مناسبی دارد. رویه ی در نظر گرفته شده برای این صفحه مقاومت بسیار زیادی دارند، و شما می توانید این صفحات را به طرح های مختلفی در بیاورید. تمیز کردن این صفحات به نسبت دیگر مدل ها سخت تر می باشد، و زمان بیشتری را از شما خواهد گرفت.

صفحه کابینت با انواع سنگ مرمر

سنگ مرمر جزو یکی از سنگ های طبیعی موجود در بازار می باشد، که در مواردی که انتخاب شما برای صفحه کابینت سنگ مرمر باشد، باعث می شود، تا زیبایی خاصی را به کابینت های شما ببخشد. نکته ی مهمی که شاید برای شما مهم باشد، این است، که سنگ مرمر همیشه حالت سفید و کلاسیک خود را حفظ می کند، و از نظر مقاومت، مقاومت بسیار زیادی دارد.

صفحه کابینت سنگی

صفحه کابینت چوبی

در مواردی که در طراحی صفحات کابینت از چوب استفاده شود، باعث می شود، زیبایی خاصی را برای فضای آشپزخانه ی شما اضافه کند. با توجه به قیمت بالایی که دارند، فقط شما می توانید در مواردی که قصد دارید، دکوراسیون خاصی داشته باشید، این صفحات را انتخاب کنید.

صفحه کابینت شرکتی

صفحه کابینت شرکتی مدل جدیدی از صفحات کابینت می باشد، که در چند سال اخیر در بسیاری از موارد مورد استفاده قرار می گیرند. این مدل از صفحات در دو مدل همراه با مغزی ام دی اف دارای روکش ملامینه و صفحه کابینت پی وی سی با یک صفحه مشبک و رویه ملامینه طراحی و برای فروش روانه ی بازار می شوند. صفحه کابینت شرکتی می توانند در اندازه های مختلف 3، 5، 16 میلی متری طراحی شوند.

نکات مهم هنگام انتخاب صفحه کابینت

در قسمت های قبل به معرفی انواع صفحه کابینت پرداختیم، در این قسمت قصد داریم، تا به بررسی نکات مهمی که حتماً باید هنگام خرید به آن ها توجه کنید، خواهیم پرداخت.

توجه به مقاومت و استحکام بالا در برابر ضربه های وارده

گاهی اوقات ممکن است، وسیله ی انتخابی شما از نظر زیبایی، گزینه ی مناسبی باشد، ولی مقاومت مد نظر شما را نداشته باشد. پس مهم ترین نکته هنگام انتخاب میزان مقاومت صفحه می باشد. اگر جزو افرادی هستید، که قرار است، از کابینت ها زیاد استفاده کنید، باید کابینتی را انتخاب کنید، که در برابر ضربه های احتمالی مقاومت بسیار زیادی داشته باشند. صفحه کابینت سنگ مصنوعی کوارتز پیشنهاد ما برای انتخاب می باشد.

لبه‌ های صاف

به هیچ عنوان نباید لبه‌ های لب پر و یا تیز باشد، چون در صورتی که این گونه باشند، باعث می شود، تا در اثر برخورد با بدن افراد باعث آسیب دیدن آن ها شوند. برای این که بتوانید برای ایجاد مشکل جلوگیری کنید، بهتر است، از کابینت سازی که قرار است، کابینت را برای شما طراحی کند، درخواست کنید، لبه های کابینت را صاف کند.

قابلیت ابزار خوری

با توجه به این که همه ی افراد دوست دارند، طرح های مد نظر خود را بر روی صفحه کابینت خود بزنند، بهتر است، صفحه ای انتخاب شود، که از نظر ابزار خوری گزینه ی خوبی باشد. سنگ طبیعی و طرح کوارتز می توانند به عنوان دو گزینه ی انتخابی شما باشند. دلیل این انتخاب هم به این خاطر می باشد، هر دو سنگ خیلی سفت و مقاوم هستند، و قابلیت ابزار خوری خوبی ندارند. در مواردی که دنبال طرحی می باشید، که خاص باشد، می توانید گزینه های دیگری را انتخاب کنید.

عمر مفید و طولانی

برای این که بتوانید صفحه ی مناسبی را انتخاب کنید، که بتوانید برای مدت زمان طولانی تری از آن استفاده کنید، با هزینه ی مناسبی را پرداخت در نظر بگیرید. پس حتماً مدلی را انتخاب کنید، که بعد از گذشت مدت زمان کوتاهی نیاز به تعویض نداشته باشد.

ورک وود، فعال در زمینه تولید و ساخت انواع پارتیشن اداری و کابینت در تهران می‌باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

خدمات مرتبط:

کابینت هایگلاس

کابینت ممبران

مرکز فروش کابینت در تهرانامتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
 • محلوجی
  قیمت کابینت اشپز خانه های کلاس را اعلام بفر مائید
  • مدیر سایت

   برای استعلام قیمت با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

تماس بگیرید