X

ساخت سفارشی قفسه ام دی اف

09124340498 شماره همراه:
ساخت قفسه ام دی اف
ساخت قفسه ام دی اف ارزان ترین راه حل برای دسته بندی و مرتب نمودن لوازتان است. اگر به دنبال سفارش ساخت قفسه ام دی اف هستید، با شماره های درج شده در سایت ورک وود تماس بگیرید.
پارتیشن اداری ورک وود
پارتیشن اداری ورک وود

ساخت قفسه ام دی اف

زمانی که شما قصد نگهداری انواع مواد غذایی، لباس، کتاب و جزوات درسی و... را دارید، باید از روش های مختلفی برای انبار کردن و چیدن آن ها استفاده کنید. نگهداری، قفسه بندی و چیدمان پالت های ام دی اف به عنوان یکی از روش های پیشنهادی می باشد، که به شما در نگهداری وسایلتان کمک می کند، تا از آسیب دیدن آن ها جلوگیری شود. برای این که در رابطه با نحوه ی ساخت قفسه ام دی اف آشنا شوید، با ما همراه باشید، تا اطلاعات مفیدی را در این مورد در اختیارتان قرار دهیم. یکی از ارزان ترین تجهیزات برای نگهداری لوازم، قفسه ام دی اف است.

پالت های در نظر گرفته شده در قفسه بندی و چیدمان می تواند از نوع چوب، فلز و یا پلاستیک باشد. ام دی اف های که برای ساخت قفسه ام دی اف استفاده می شود، از نوع ضخیم می باشد. ام دی اف های ضخیم مناسب برای ساخت وسایل دیگری اعم از میز، کمد، نیمکت، کابینت، تخت و حتی سازه های معماری می باشد. زمانی که قرار است، قفسه ها از جنس ام دی اف باشد، باید از ورق های ام دی اف 3.4 اینچی (18 میلی متر) استفاده شود. به هیچ عنوان نباید برای ساخت از ورق های نازک استفاده شود، دلیل این موضوع هم این است، که خیلی راحت تر آویزان می شوند.
در مواردی که قرار است، برای فضایی که مد نظر شما است، قفسه ساخته شود، باید مدل قفسه را انتخاب کنید. به طور کلی می توان گفت، که قفسه ها در دو مدل متحرک و ثابت طراحی و تولید می شوند. قفسه های متحرک قابلیت جا به جایی و انتقال دارند. منظور از متحرک بودن این است، که شما می توانید هر یک از طبقات آن را جدا کرده، و به محیط دیگری انتقال دهید. در مورد قفسه های ثابت باید بگوییم، که هنگام  استفاده از قفسه بندی ثابت باید یک قسمت معین را به آن اختصاص دهید. با توجه به این که نمی توان تعداد قفسه ها را زیاد و یا کم کنید.

برای ثبت سفارش خرید انواع قفسه چوبی و ام دی اف برای منزل و مغازه با ورک وود تماس بگیرید.

نکات مهم پیش از ساخت قفسه ام دی اف 

در مواردی که قرار است، از ام ای دی اف برای ساخت قفسه های مختلف (کتابخانه، آشپزخانه، مغازه، سوپرمارکت، داروخانه، هایپرمارکت، عطاری و...) استفاده کنید، باید به نکات مهمی از قبیل توانایی آن در حمل وزن، عرض آن بدون افتادگی و ضخیم ترین ورق ام دی اف برای ساخت استفاده شود. دیگر نکات مهم ساخت به شرح زیر می باشد.

استفاده از ام دی اف برای ساخت قفسه ها مناسب است، و قدرت کافی برای تحمل وزن را دارند؟

زمانی که قرار است، قفسه ی ساخته شده برای نگهداری بارهای سبک تا متوسط (گلدان ها، ریزه کاری ها، کتاب ها و گیاهان کوچک) باشند، ضخامت ام دی اف انتخابی باید 3.4 اینچ باشد. در مورد عمق آن هم باید بگوییم، که عمق آن باید 12 اینچ باشد. ولی در مواردی که قرار است، قفسه برای نگهداری بارهای سنگین انتخاب شود، باید به اندازه قدرت داشته باشد، تا بتوانند تحمل وزن بارهای سنگین را داشته باشد.
مقاومت و استحکام قفسه ی ام دی اف با توجه به موارد مختلفی اعم از نحوه ساخت، ضخامت MDF ، آرماتورهای قرار داده شده روی MDF ، تعداد و فاصله تکیه گاه ها و... تعیین خواهد شد. نکته ی مهمی که باید به آن توجه داشته باشید، این است، که استفاده از ورق ام دی اف فقط در مواردی باید انتخاب شود، که قرار است، از قفسه در داخل منزل استفاده شود. به هیچ عنوان نباید در محیط هایی که میزان رطوبت در آن جا زیاد است، مورد استفاده قرار بگیرند. اگر بدون اطلاع از این موضوع در مناطقی که میزان رطوبت در آن جا زیاد است، مورد استفاده قرار بگیرند، باعث می شود، که میزان استحکام قفسه کاهش پیدا کند.

وزن یک قفسه ام دی اف چقدر است؟

یک قفسه ی ساخته شده از ورق ام دی اف در صورتی که اندازه ی انتخابی برای آن 3 فوت باشد، 900 میلی متر طول، x  1  اینچ (25 میلی متر)، ضخامت x 12 اینچ (300 میلی متر) عمق و در مورد مدار تحمل وزن آن باید بگوییم، که می تواند 87 پوند را تحمل کند.
وزن (40 کیلوگرم) بدون افتادگی بیش از 1/4 اینچ (6 میلی متر) با مقایسه آن با دیگر مواد قفسه با ابعاد و شرایط یکسان، بلوط قابلیت تحمل 313 پوند را دارد. (140 کیلوگرم)، کاج می تواند 200 پوند را نگه دارد.
دیگر مواد قفسه بندی قابلیت تحمل وزن های بیشتر و سنگین تر را دارند،  ولی باید گفت، که همیشه قابلیت اضافه کردن تکیه گاه ها و تقویت کننده ها به قفسه ام دی اف وجود دارد.

یک قفسه سخته شده از ام دی اف تا چه اندازه می تواند بدون افتادگی باشد؟

یک قفسه ام دی اف در صورت داشتن ضخامت 3.4 اینچ و تنها در مواردی که در انتهای آن پشتیبانی می شود، می تواند بدون افتادگی باشد.

 1. دهانه 28 اینچ: مناسب برای بارهای سبک (اجسام کوچک ، گلدان ، گیاهان کوچک)
 2. دهانه 30 اینچ: مناسب برای بارهای متوسط (مجموعه ای از کتاب های شومیز)
 3. دهانه 24 اینچ: مناسب برای بارهای سنگین تر (کتاب های گالینگور بزرگ ، ابزار و...)

چگونه می توان از افتادگی قفسه های ام دی اف جلوگیری کرد؟

قفسه های ام دی اف با توجه به توانایی ای که در تحمل وزن دارند، و نوع براکت های تقویتی و پشتیبانی که دارد، آویزان می شوند. در مواردی که بار شما وزن سنگینی داشته باشد، منجر به خمیدگی و افتادگی قفسه های ام دی اف می شوند، ولی تقویت کننده مناسب متصل به آن می تواند از افتادگی قفسه ها جلوگیری کند.
به طور کلی می توان گفت، که برای این که بتوانید از افتادگی جلوگیری کنید، باید از بخش زیرین آن با مواد محکم‌ تر و سفت ‌تر پشتیبانی شود، تا از خم شدن ام دی اف جلوگیری شود. هم چنین می توان از هر ماده ای مانند چوب جامد یا فلز تا وقتی که سفت و محکم باشد، و با ام دی اف و وزن اعمال شده به آن خم نشود، استفاده کنید.

قفسه ام دی اف نیز مانند پارتیشن ام دی اف و کابینت ام دی اف از محصولات ارزان قیمت بازار به شمار می‌رود.

مزایا و معایب استفاده از ام دی اف برای قفسه بندی 

از جمله مزایای ساخت قفسه ام دی اف و استفاده از این تجهیزات می توان به این موارد اشاره نمود:

 1.  با توجه به این که ام دی اف به عنوان یکی از ارزان ترین ورق های موجود در بازار برای انتخاب می باشد، در مواردی که بودجه ی در نظر گرفته شده برای ساخت قفسه محدود می باشد، ام دی اف بهترین انتخاب می باشد.
 2. سطح ام دی اف، سطح صافی می باشد، و در مقایسه با دیگر مواد (تخته سه لا) به زمان محدودتری برای رنگ آمیزی احتیاج دارند.
 3. برش ورق های ام دی اف به نسبت دیگر مدل ها راحت تر می باشد، و در امتداد لبه های آن پارگی وجود ندارد، و در موارد که برش زده می شوند، لبه بسیار تمیزی ایجاد می کنند.
 4. رنگ گیری ام دی اف رنگ بسیار خوب می باشد.
 5. به کارگیری از روتر یک لبه بسیار زیبا در MDF ایجاد می کند.

از معایب قفسه ام دی اف هم می توان به این موارد اشاره نمود:

 1. در مورد لبه ها و گوشه های تخته های ام دی اف باید بگوییم، که به راحتی خرد می شوند، و آسیب می بینند.
 2. در مواردی که قرار است، از ورق ام دی اف برای ساخت قفسه استفاده شود، باید مراقب باشید، که چیزی سخت به لبه های آن برخورد نکند.
 3. تخته ‌ها و ورق‌ های ام ‌دی ‌اف متراکم ‌تر از بیشتر محصولات چوبی هستند. همین موضوع باعث می شود، که تا سنگین تر شوند.
 4.  ام دی اف در برابر تغییرات شرایط محیطی مختلف اعم از آب و رطوبت حساسیت زیادی دارند، و در مواردی که در معرض رطوبت قرار بگیرند، متورم، تاب می خورد، و تغییر شکل می دهد.
 5. ام دی اف فقط مناسب برای استفاده در داخل خانه قابل می باشد.
 6. زمانی که قرار است، ام دی اف برش بخورد، هنگام سنباده زدن یا مسیریابی گرد و غبار ریز زیادی را تولید خواهد کرد.

قیمت قفسه ام دی اف

قیمت قفسه ام دی اف با توجه به نوسانات موجود در بازار روز به روز در حال افزایش می باشد، و نمی توان قیمت ثابتی را برای آن ها در نظر گرفت. برای اطلاع از قیمت دقیق می توانید با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

ورک وود از جمله مجموعه های فعال در زمینه تولید انواع کابینت، پارتیشن و قفسه در تهران می باشد. برای دریافت مشاوره و ثبت سفارش با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.
خدمات مشابه:

پارتیشن اداری

کابینت آشپزخانهامتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید